Προς το περιεχόμενο

Παρά τα σκάνδαλα και τα πρόστιμα το Facebook συνεχίζει να «μεγαλώνει» ασταμάτητα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
25 λεπτά πριν, tuxpower είπε

Δεν νομίζω φίλε μου. Είμαι online πάνω απο 8 ώρες την ημέρα, σπουδάζω στα 40 μου για 2ο πτυχίο, με οικογένια και 2 παιδιά με δουλειά πλήρης απασχόλησης.

Δεν έχω facebook, instagram και οτι άλλο σκουπίδι κυκλοφορεί. Είναι θέμα επιλογής.

Πλήρους *

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tuxpower είπε

Δεν νομίζω φίλε μου. Είμαι online πάνω απο 8 ώρες την ημέρα, σπουδάζω στα 40 μου για 2ο πτυχίο, με οικογένια και 2 παιδιά με δουλειά πλήρης απασχόλησης.

Δεν έχω facebook, instagram και οτι άλλο σκουπίδι κυκλοφορεί. Είναι θέμα επιλογής.

(40χρονος) φοιτητής χωρίς facebook; απαράδεκτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
31 λεπτά πριν, Theofi είπε

Απλά τραγικός ...

Ονομαστική: Η πλήρης

Γενική: Της πλήρους

Άμα κάποιος σπουδάζει για δεύτερο πτυχίο θα έπρεπε να ξέρει τις βασικές κλίσεις. Ωστόσο το τραγικό είναι η διόρθωση του παραπάνω φίλου; No comment λοιπόν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, DaftRose είπε

Ονομαστική: Η πλήρης

Γενική: Της πλήρους

Άμα κάποιος σπουδάζει για δεύτερο πτυχίο θα έπρεπε να ξέρει τις βασικές κλίσεις. Ωστόσο το τραγικό είναι η διόρθωση του παραπάνω φίλου; No comment λοιπόν...

ευχαριστώ πολύ.  λάθος εκ παραδρομής.  νομίζω οτι το νόημα είναι άλλο όμως... κρίμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, tuxpower είπε

ευχαριστώ πολύ.  λάθος εκ παραδρομής.  νομίζω οτι το νόημα είναι άλλο όμως... κρίμα.

Ναι βρε, εννοείται το νόημα το πιάσαμε και προσωπικά συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ.

Απλώς μου έβγαλε το μάτι το typo. Γενικα καθημερινά βιάζουμε (α' πληθυντικό) την έρμη την γλώσσα μας. 

Ο αλλος πετάχτηκε σαν μη πω και με αποκάλεσε "τραγικό"

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, GoldenA είπε

Το facebook αρχίζει να φθίνει ξεπεράστηκε τώρα είναι το Instagram

Μπορεί να σε σοκάρει, αλλά δες σε ποιον ανήκει το Instagram και μετά έλα να συζητήσουμε για φθορές και αφθαρσιες...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 ώρες πριν, DaftRose είπε

Ονομαστική: Η πλήρης

Γενική: Της πλήρους

Άμα κάποιος σπουδάζει για δεύτερο πτυχίο θα έπρεπε να ξέρει τις βασικές κλίσεις. Ωστόσο το τραγικό είναι η διόρθωση του παραπάνω φίλου; No comment λοιπόν...

Υπάρχει η βιασύνη και η απροσεξία. Υπάρχουν 10 λόγοι για να πει κάτι λάθος. Ακόμη και να μην το γνώριζε... Και εσείς τα αστέρια σχολιάζετε αυτό το λάθος και όχι την άποψη του. Κάνε πιο εκεί ρε γατούλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
6 ώρες πριν, The_Prodigy είπε

Ναι βρε, εννοείται το νόημα το πιάσαμε και προσωπικά συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ.

Απλώς μου έβγαλε το μάτι το typo. Γενικα καθημερινά βιάζουμε (α' πληθυντικό) την έρμη την γλώσσα μας. 

Ο αλλος πετάχτηκε σαν μη πω και με αποκάλεσε "τραγικό"

Αφού είσαι όταν χάνεις το νόημα του κειμένου και λες μια εξυπνάδα εις βάρος αλλού μέλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, tuxpower είπε

Δεν νομίζω φίλε μου. Είμαι online πάνω απο 8 ώρες την ημέρα, σπουδάζω στα 40 μου για 2ο πτυχίο, με οικογένια και 2 παιδιά με δουλειά πλήρης απασχόλησης.

Δεν έχω facebook, instagram και οτι άλλο σκουπίδι κυκλοφορεί. Είναι θέμα επιλογής.

Αν κ ειναι ευνοητο αυτο που λες (full time απασχοληση οικογενεια/δουλεια), μετα δινεις δευτερο λογο. Στην πρωτη προταση μιλας για τροπο ζωης/ απασχολησεις. Μετα για επιλογη. Αυτα ειναι 2 διαφορετικοι λογοι.

Παραδειγμα- Σημερα με πηρε φιλος τηλ. Εχουμε κ οι δυο γυναικες, παιδια, δουλεια κλπ. Εγω μια μαγειρευω, μια διαβαζω την κορη, μια να μιλησω κ στην γυναικα, αν την δω χαλια απ την δικια της δουλεια, παει η μερα μου κυριολεκτικα. Αυτος παραταει την οικογενεια κ βολταρει σχεδον καθε μερα. Μαλιστα μου λεει οτι δεν μπορει να ζει σαν 70 χρονων γερος (σαν εμενα λολ). Κ FB εχει κ instagram παρακαλω (εγω τιποτα απ τα 2, ουτε κανα αλλο). Αρα ειναι καθαρα θεμα επιλογης- οχι ηλικιας, η απασχολησης. 

Συμφωνω 100% μαζι σου, αλλα το πρωτο δεν ισχυει στην εποχη που ζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...