Προς το περιεχόμενο

Ειδικοί φρουροί προκήρυξη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολυ παλιο το θεμα απο οτι βλεπω. Εγω θα ηθελα να ρωτησω με τη σειρα μου αν καποιος ειδικος φρουρος της τελευταιας προκηρυξης θελει να παραιτηθει, το προστιμο που θα πληρωσει ειναι μεγαλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 198
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, tupac878 είπε

Πολυ παλιο το θεμα απο οτι βλεπω. Εγω θα ηθελα να ρωτησω με τη σειρα μου αν καποιος ειδικος φρουρος της τελευταιας προκηρυξης θελει να παραιτηθει, το προστιμο που θα πληρωσει ειναι μεγαλο;

Σύμφωνα με τις διατάξεις της παραγράφου 8 του άρθρου 4 του Ν. 2622/1998 (Φ.Ε.Κ. Α΄-138), όπως το εδαφ. στ΄ της παραγράφου αυτής τροποποιήθηκε με την παρ. 3 του αρθ. 78 του Ν. 2910/2001 (Φ.Ε.Κ. Α΄-91) και αντικαταστάθηκε με την παρ. 5 του άρθρου 1 του Ν. 3181/2003 (Φ.Ε.Κ. Α΄-218), καθώς και σύμφωνα με το Π.Δ. 303/2003 (Φ.Ε.Κ. Α΄-257), οι Ειδικοί Φρουροί απολύονται από την Υπηρεσία και στις εξής περιπτώσεις: i. Ύστερα από αίτησή τους, εφόσον έχουν συμπληρώσει τρία (3) έτη υπηρεσίας από την πρόσληψή τους.

Επεξ/σία από dionisis1925
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα για να καταλαβω. Καποιος που μπηκε σε προκηρυξη του 2020 ειναι αδυνατο να παραιτηθει ωστε να αποδεχτει καποια αλλη θεση αλλου ή απλα εχει ενα μεγαλο προστιμο; ρωταω γιατι με ενδιαφερει το θεμα εμμεσα. Ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, tupac878 είπε

Αρα για να καταλαβω. Καποιος που μπηκε σε προκηρυξη του 2020 ειναι αδυνατο να παραιτηθει ωστε να αποδεχτει καποια αλλη θεση αλλου ή απλα εχει ενα μεγαλο προστιμο; ρωταω γιατι με ενδιαφερει το θεμα εμμεσα. Ευχαριστω εκ των προτερων!

3. Σύμφωνα με τις διατάξεις της παραγράφου 8 του άρθρου 4 του Ν. 2622/1998, όπως το εδαφ. στ΄ της παραγράφου αυτής τροποποιήθηκε με την παρ. 3 του αρθ. 78 του Ν. 2910/2001 (Φ.Ε.Κ. Α΄-91) και αντικαταστάθηκε με την παρ. 5 του άρθρου 1 του Ν. 3181/2003 (Φ.Ε.Κ. Α΄-218), οι Ειδικοί Φρουροί απολύονται από την Υπηρεσία και στις εξής περιπτώσεις: α. Ύστερα από αίτησή τους, εφόσον έχουν συμπληρώσει τρία (3) έτη υπηρεσίας από την πρόσληψή τους. Κατ’ εξαίρεση, μπορούν να ζητήσουν την έξοδό τους από την Υπηρεσία και πριν λήξει ο πιο πάνω χρόνος υποχρεωτικής υπηρεσίας, εάν η παραμονή τους στην Υπηρεσία αποβαίνει ιδιαίτερα επαχθής για την επαγγελματική τους σταδιοδρομία σε άλλους τομείς ή παρακωλύει την ελεύθερη ανάπτυξη της προσωπικότητάς τους, υπό την προϋπόθεση ότι έχουν υπηρετήσει για δύο (2) τουλάχιστον έτη. Για τη συνδρομή ή όχι των λόγων αυτών αποφαίνεται οριστικά το πρωτοβάθμιο συμβούλιο κρίσης Αστυφυλάκων – Αρχιφυλάκων και Ανθυπαστυνόμων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, tupac878 είπε

Αρα για να καταλαβω. Καποιος που μπηκε σε προκηρυξη του 2020 ειναι αδυνατο να παραιτηθει ωστε να αποδεχτει καποια αλλη θεση αλλου ή απλα εχει ενα μεγαλο προστιμο; ρωταω γιατι με ενδιαφερει το θεμα εμμεσα. Ευχαριστω εκ των προτερων!

Σε ενδιαφέρει το θέμα έμμεσα και αντί να το ρωτήσεις υπηρεσιακά το ρωτάς στο insomnia , κάποτε ήτανε 10.000 ευρώ τώρα δεν γνωρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαι ειδικος φρουρος. Δν με αφορα αμεσα. Αλλα απο αυτο εξαρταταται η προσληψη μου σε θεση που τη διεκδικει με παραπανω μορια ειδικος φρουρος

Ευχαριστω πολυ για το ολοκληρωμενο κειμενο που ανεβασες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, tupac878 είπε

Δεν ειμαι ειδικος φρουρος. Δν με αφορα αμεσα. Αλλα απο αυτο εξαρταταται η προσληψη μου σε θεση που τη διεκδικει με παραπανω μορια ειδικος φρουρος

Ευχαριστω πολυ για το ολοκληρωμενο κειμενο που ανεβασες.

Σε ποια προκήρυξη αναφέρεσαι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Έχω να κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με τους εφ 

1.Περνουνε γενικά γυναίκες ;

2.Πες ότι περνάω εφ ,πόσα χρόνια είναι η σχολή και αφού τελειώσει τι κάνω αυτά τα πέντε χρόνια πριν μονιμοποίηθω δηλ τι υπηρεσίες μπορω να κάνω ;

3.Τα πρωσοντα που εχω είναι ,πολυτεκνια,δίπλωμα αμαξιού κ μοτοσυκλέτας και έχω πτυχίο ΕΠΑΛ ,έχω ελπίδες να με πάρουν ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Tipotatipota είπε

Έχω να κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με τους εφ 

1.Περνουνε γενικά γυναίκες ;

2.Πες ότι περνάω εφ ,πόσα χρόνια είναι η σχολή και αφού τελειώσει τι κάνω αυτά τα πέντε χρόνια πριν μονιμοποίηθω δηλ τι υπηρεσίες μπορω να κάνω ;

3.Τα πρωσοντα που εχω είναι ,πολυτεκνια,δίπλωμα αμαξιού κ μοτοσυκλέτας και έχω πτυχίο ΕΠΑΛ ,έχω ελπίδες να με πάρουν ;

1.Ναι

2.Νομίζω 5-6 μήνες είναι. ΔΙΑΣ, σκοπιές, περιπολικό κλπ

3.Ναι

Τα υπόλοιπα εδώ, που είναι ψιλοστάνταρ σε σχεδόν όλες τις προκηρύξεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Nabuko είπε

1.Ναι

2.Νομίζω 5-6 μήνες είναι. ΔΙΑΣ, σκοπιές, περιπολικό κλπ

3.Ναι

Τα υπόλοιπα εδώ, που είναι ψιλοστάνταρ σε σχεδόν όλες τις προκηρύξεις 

Σε ευχαριστώ πολύ που απάντησες 🙏🏻

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος γνωρίζει, το διάστημα της σχολής - εκπαίδευσης θα μπορώ να έχω χρόνο να εργάζομαι ή κάτι τέτοιο; Πόσες ώρες την ημέρα είναι η σχολή; Είναι καθημερινά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, XristosLouk97 είπε

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος γνωρίζει, το διάστημα της σχολής - εκπαίδευσης θα μπορώ να έχω χρόνο να εργάζομαι ή κάτι τέτοιο; Πόσες ώρες την ημέρα είναι η σχολή; Είναι καθημερινά;

Εσώκλειστος είσαι 4 μήνες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, XristosLouk97 είπε

Φάση στρατός κι έτσι; Έχει εξόδους ανά κάποιες μέρες; 

αυτό δεν το θυμάμαι αλλά είναι πολύ μικρό διάστημα με εύκολα μαθήματα...αέρα περνάει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, XristosLouk97 είπε

Φάση στρατός κι έτσι; Έχει εξόδους ανά κάποιες μέρες; 

Ναι όταν δεν έχεις υπηρεσία είσαι εξοδούχος , αλλά δεν έχει ακουστεί τίποτα για προκήρυξη, πήρε 1000 ΟΠΠΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...