Προς το περιεχόμενο

The Boys (Amazon Prime-2019)


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eιδα το πρωτο επεισοδιο. Ανεβηκε το gore/splatter η μου φαινεται? Κραταει το υψηλο επιπεδο της πρωτης σεζον και δειχνει να εχει ζουμι. Ανω των 18 αυστηρα. Αυτη η starlight ποσο ομορφη παιζει να ειναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα το πρώτο επεισόδιο, και μπορώ να πω ότι είναι αρκετά κάλο.
Επίσης, πιστεύω, πως  η σειρά έχει ξεπεράσει το comics- πραγματικά δεν πίστευα πότε ότι θα έλεγα κάτι τέτοιο  :P.
 Τώρα, εάν και οι χαρακτήρες έχουν κάποιο ενδιαφέρον, δεν μπορώ να πω ότι είναι πρωτότυποι- οι περισσότεροι είναι άπλα οι γνωστοί dc χαρακτήρες, άπλα αντί να είναι ''πρότυπα'' είναι μ@@@ς. Ή χαρακτήρες που βασίζονται σε στερεότυπα...βλέπε stormfront.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελειώνω την πρώτη σαιζόν και οι εντυπώσεις μου είναι σαφώς χειρότερες από ό,τι ήταν στην αρχή.

Καταρχήν όλοι οι χαρακτήρες είναι άσπροι ή μαύροι, δεν υπάρχει ενδιάμεσο. Οι κακοί είναι κακοί, απλά υπάρχουν και κάποιοι που στην πορεία θέλουν να γίνουν καλοί. Οι καλοί είναι καλοί. Ακόμη και ο Μπούτσερ. Τελικά είναι πραγματικά δύσκολο να δημιουργήσεις χαρακτήρες σαν τον Vic MacKey...

Η σειρά υποτίθεται πως κατακρίνει την πολιτική ορθότητα και, βεβαίως-βεβαίως, τον Τραμπ, αλλά υπάρχουν κόκκινες γραμμές που ούτε καν τις πλησιάζει.

Spoiler

Στο επεισόδιο που ο Μέσμερ βλέπει το παρελθόν της Κίμικο, όλοι μαζί σοκαρισμένοι δηλώνουν "είναι τρομοκράτης!" Η απόλυτη αμαρτία για έναν αμερικανό.

Έχει κάποιο ενδιαφέρον, έχει αρκετή πλάκα, ο Homelander είναι εξαιρετικός, αλλά ας μην έχω και υπερβολικές απαιτήσεις από αμερικανική τηλεόραση του 2020.

Επεξ/σία από Voodooman
  • Thanks 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα έλεγα ότι οι supes-με εξαίρεση τον homelander,και ίσως την stormfront,-ότι είναι κακοί. Άπλα οι περισσότεροι το κάνουν για τα λεφτά και την φήμη, και αδιαφορούν για τον απλό κόσμο.  Και στην τελική οι supes κάνουν απλός ότι τους πούνε οι ανώτεροι τους. 
 Ούτε τον butcher μπορείς να τον πεις καλό, γιατί και αυτός το ίδιος μ@@@ς είναι, όπως είναι ο homelander. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ κακό το δεύτερο επεισόδιο και το τρίτο το έσωσε το τελευταίο 20λεπτο. Αντε να ανεβαίνει λίγο τα πρώτα 3 επεισόδια τα λες και στήσιμο των πιονιων για ότι θα ακολουθήσει. Η εικόνα του 4k αρχείου υποδειγματικη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Arkin είπε

Πολύ κακό το δεύτερο επεισόδιο και το τρίτο το έσωσε το τελευταίο 20λεπτο. Αντε να ανεβαίνει λίγο τα πρώτα 3 επεισόδια τα λες και στήσιμο των πιονιων για ότι θα ακολουθήσει. Η εικόνα του 4k αρχείου υποδειγματικη. 

Το δεύτερο και το τρίτο είχαν πολύ cringey στιγμές, δεν ήταν μόνο θέμα γενικότερου ρυθμού και πλοκής. 

4k είναι μόνο μέσω fire stick ή μπορείς με κάποιον τρόπο να το δεις και σε browser;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Speculoos είπε

Το δεύτερο και το τρίτο είχαν πολύ cringey στιγμές, δεν ήταν μόνο θέμα γενικότερου ρυθμού και πλοκής. 

4k είναι μόνο μέσω fire stick ή μπορείς με κάποιον τρόπο να το δεις και σε browser;

Το κατεβάζω είναι 10 11gb το κάθε αρχείο. Σύγκρινα με 1080 η διαφορά είναι τεράστια. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Arkin είπε

Το κατεβάζω είναι 10 11gb το κάθε αρχείο. Σύγκρινα με 1080 η διαφορά είναι τεράστια. 

A ok, νόμιζα ότι είχες prime. Mάλλον 4k θα γίνεται μόνο μέσω fire stick.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι στο 40 λεπτο στο τεταρτο και εχω βαρεθει με τα συναισθηματικα τους δεν γινεται τιποτα. Λιγο το τελευταιο 20λεπτο στο τριτο ανεβηκε αλλα παλι τα ιδια στο τεταρτο. 4 επεισοδια εμειναν θα πρεπει να ανεβει κατακορυφα αλλιως ειναι κριμα γιατι η πρωτη σεζον ηταν που δυνατη χωρις κοιλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι χαλιεται κοσμος που δεν ειδαμε νεκροφιλιες, παιδοφιλιες και βιασμους στη σειρά δεν ξέρω πως να το αντιμετωπισω

On topic, οπως και στο UA, ειναι πολυ ενδιαφερουσα αυτη η πλευρα των υπερηρωων, η σειρα βλεπεται ευχαριστα σε γενικες γραμμες

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...