Προς το περιεχόμενο

Ερωτηση για αγορα PC


pc_raider

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα θελω να ρωτησω για ενα pc που βρηκα σε μια αγγελια. Ειναι καλη η συνθεση του και αν ειναι καλο για gaming. Το παιδι αναφερει οτι το χρησιμοποιουσε για ηχογραφηση σε στουντιο. Ευχαριστω εκ των προτερων...

ΣΥΝΘΕΣΗ:
Μητρικη Asrock 970M Pro 3 με ενσωματρωμένη κάρτα ήχου 5.1 surround
Οκταπύρηνος επεξεργαστης AM3+ FX8350 4000MHz
Μνημη 32GB Fury HyperX 1866Hz
Καρτα γραφικων nvidia GTX 650
Κουτι corsair carbide 200R
Τροφοδοτικο  powertech ATX 620w
'Εξτρα ψυκτης scythe με αθορυβο ανεμιστηρα
Κεραία wi-fi tp-link pci express model TL-WN781ND
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Όχι δεν είναι. Γράψε αν θέλεις πόσα χρήματα διαθέτεις ποια παιχνίδια παίζεις ποιο μόνιτορ έχεις κλπ για να σου προτείνουμε η να σε κατατοπισουμε τι περίπου να κοιτάξεις αν θέλεις αποκλειστικά μεταχειρισμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, radiohead είπε

Καλησπέρα. Όχι δεν είναι. Γράψε αν θέλεις πόσα χρήματα διαθέτεις ποια παιχνίδια παίζεις ποιο μόνιτορ έχεις κλπ για να σου προτείνουμε η να σε κατατοπισουμε τι περίπου να κοιτάξεις αν θέλεις αποκλειστικά μεταχειρισμένο.

Να ρωτησω γιατι δεν κανει; Αν και δεν ξερω πολυ απο αυτα απ οτι βλεπω εχει πολυ μνημη και καλη καρτα γραφικων πιστευω. Δεν ψαχνω αμεσα αγορα αλλα επειδη το δινει πολυ φθηνα ειπα να το ψαξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, radiohead είπε

Όσο και να στο δίνει δεν κανει. Απάντησε λίγο στα παραπάνω που σε ρώτησα.

Οπως σου ειπα δεν ψαχνω αμεσα αλλα οταν ειδα την αγγελια λεω ευκαιρια ειναι αφου το δινει τοσο λιγο. Καποια στιγμη θελω να παρω βεβαια γιατι το μηχανημα που εχω τωρα εχει παλιωσει αρκετα. Οθονη εχω την Philips 227E. Απο παιχνιδια ασχολουμαι περισσοτερο με first person shooter τυπου call of duty. Γενικα παιζω απ ολα αλλα οτι εχει βγει τα τελευταια χρονια δεν τα σηκωνει το μηχανημα μου και γι αυτο σκεφτομαι οπως ειπα καποια στιγμη να παρω κατι αλλο. Ευχαριστω φιλε για το χρονο σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, pc_raider είπε

Οπως σου ειπα δεν ψαχνω αμεσα αλλα οταν ειδα την αγγελια λεω ευκαιρια ειναι αφου το δινει τοσο λιγο. Καποια στιγμη θελω να παρω βεβαια γιατι το μηχανημα που εχω τωρα εχει παλιωσει αρκετα. Οθονη εχω την Philips 227E. Απο παιχνιδια ασχολουμαι περισσοτερο με first person shooter τυπου call of duty. Γενικα παιζω απ ολα αλλα οτι εχει βγει τα τελευταια χρονια δεν τα σηκωνει το μηχανημα μου και γι αυτο σκεφτομαι οπως ειπα καποια στιγμη να παρω κατι αλλο. Ευχαριστω φιλε για το χρονο σου...

Όταν μαζέψεις κάνε ένα νέο θέμα η ποσταρε εδω. Αυτό που δίνει δεν κάνει για gaming. Αν μαζέψεις 500€ θα κάνεις ένα αξιοπρεπές νέο σύστημα απ'το 0. Ακόμα και με 400€ φτιάχνεις καινούργιο εννοείται καλύτερο από αυτό της αγγελίας. Να είσαι καλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, pc_raider είπε

Τι εννοεις οτι τα 32gb ειναι αχρηστα,? Επειδη ειναι υπερβολικα και δεν χρειαζεται να εχεις τοσα πολλα?

Για το συγκεκριμένο σύστημα και το 99% των συστημάτων για gaming δεν αξιοποιούνται  ποτέ τα 32gb ram άντε να χρησιμοποιήσεις 5-8gb σε games και αν.....

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Zengar Zombolt είπε

Για το συγκεκριμένο σύστημα και για το 99% των συστημάτων για gaming δεν αξιοποιούνται  ποτέ τα 32gb ram άντε να χρησιμοποιήσεις 5-8gb σε games και αν.....

Ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα 80% των ευκαιριων απο το Insomnia ειναι για τα σκουπιδια, ειδικα οτι αφορα σε gaming pc.

Αν χρειαστεις βοηθεια να φτιαξεις ενα νεο συστημα ( η να παρεις καποιο μεταχειρισμενο ) ποσταρε το εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως στα λένε τα παιδιά... Το μοναδικό που είναι πλουσιοπάροχο(μνήμη) είναι και αχρείαστο για παιχνίδια..

Επειδή όλο μαζί με μια γρήγορη σούμα  το κοστολογώ κανα 300ρι -20 με 30 ευρω, πόσο στο δίνει εσένα ο πωλητής?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...