Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 και b450


imdenq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει καποιος μητρικη b450 ή x470 με ραιζεν 3000? Ακουω οτι παρα πολλοι εχουν θεματα, το πσ μπουταρει μετα απο 20 προσπαθειες, υψηλες θερμοκρασιες ακομα και σε idle 50-60 βαθμοι, και αλλα αρκετα. Εχει καποιος να μου πει την εμπειρια του? Γιατι εχω παραγγειλει b450 και σκεφτομαι μηπως την ακυρωσω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

3700χ με asus b450 F GAMING G.Skill Trident Z RBG 3200MHz 2x16gb VGA Asus Rog-Stix-RX590-8G,M.2 Samsung 970 Evo plus 250GB

1....εχω λιγο θεμα με θερμοκρασια  59c CPU 44c Motherboard ιιδικα οταν τον ζοριζω δεν με πολυ απασχολει ουτε σκεφτομε υδροψυξη  οβερκλοκ δεν κανω  ,wraith prism

2....αργει να μπει windows 18'20' sec

3 ...θεμα με το power της AMD Balanced των windows και βιος EZ System Tuning στο νορμαλ κομπλε αλλα στο power saving blue screan 

με εξισορροπηση  και οχι AMD Balanced των windows και EZ System Tuning στο νορμαλ κανενα θεμα

δεν με ενοχλουν εχω αλλα 2 παρομοια με 1700χ ,2700χ ας μπουταρουν πιο γρηγορα προς το παρων σημασια εχει η αποδοση του

ειδα διαφορα στη θερμοκρασια προς το καλητερο με εξισορροπηση  και οχι AMD Balanced των windows

upgrade cpu μονο απο 2700x σε  3700x  χωρις φορματ  στον ιδιο υπολογιστη

https://valid.x86.fr/3r7jvw

εικόνα_Viber_2019-09-13_21-28-12.jpg

Επεξ/σία από djtelis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...