Προς το περιεχόμενο

Εγκατάσταση win 10, δεν βρέθηκε μονάδα δίσκου ..


bill987

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παίδες , πάω να περάσω τα win 10 σε ένα καινούργιο σκληρό δίσκο και μου λέει το παραπάνω, γιατί???

Δεν έχω βάλει τον κωδικό ενεργοποίησης των win , θα αγοράσω μετά, παίζει ρόλο ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελει sata drivers για τον controller

μπες στο bios ρυθμισε το σε ahci

και θα πρεπει να κατεβασεις και τους drivers

αλλιως δοκιμασε σε αλλη υποδοχη sata

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ntinaras είπε

Θελει sata drivers για τον controller

μπες στο bios ρυθμισε το σε ahci

και θα πρεπει να κατεβασεις και τους drivers

αλλιως δοκιμασε σε αλλη υποδοχη sata

Μια  βοήθεια σε αυτό???

Πως του περνάω ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού ελέγξεις ότι ο δίσκος έχει συνδεθεί σωστά  άσε μόνο αυτόν πάνω στο η/υ  δες αν τον βλέπει στο bios και ακολούθησε τις οδηγίες του βίντεο (αν και είναι για 7αρια ) οι εντολές είναι ίδιες  https://www.youtube.com/watch?v=WyON2-wL2MY

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, hp8 είπε

αφού ελέγξεις ότι ο δίσκος έχει συνδεθεί σωστά  άσε μόνο αυτόν πάνω στο η/υ  δες αν τον βλέπει στο bios και ακολούθησε τις οδηγίες του βίντεο (αν και είναι για 7αρια ) οι εντολές είναι ίδιες  https://www.youtube.com/watch?v=WyON2-wL2MY

Δεν μου δίνει τέτοιες επιλογές ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, bill987 είπε

ναι κανονικά, αν πατήσω προσαρμοσμένη εγκατάσταση μου ξαναγράφει ότι δεν βρέθηκε μονάδα δίσκου 

μπουταρε από το dvd - usb εγκατάστασης  - πάτα εγκατάσταση όταν εμφανίσει την εικόνα επιλογής γλώσσας στο σημείο για το πληκτρολόγιο επέλεξε αγγλικα - συνέχεια  στην νέα εικόνα επέλεξε αντιμετωπιση επαναφορά κλπ - στις επιλογές για προχωρημενους πάτα γραμμή εντολών και μετά ακολούθησε τις εντολές του βιντεο απο το 1 λεπτό και μετά Πρόσεξε αν δει τον δίσκο να επιλέξεις το σωστό  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, hp8 είπε

μπουταρε από το dvd - usb εγκατάστασης  - πάτα εγκατάσταση όταν εμφανίσει την εικόνα επιλογής γλώσσας στο σημείο για το πληκτρολόγιο επέλεξε αγγλικα - συνέχεια  στην νέα εικόνα επέλεξε αντιμετωπιση επαναφορά κλπ - στις επιλογές για προχωρημενους πάτα γραμμή εντολών και μετά ακολούθησε τις εντολές του βιντεο απο το 1 λεπτό και μετά Πρόσεξε αν δει τον δίσκο να επιλέξεις το σωστό  

ΕΙΣΑΙ ΑΡΧΟΝΤΑΣ , χίλια ευχαριστώ, ήμουν έτοιμος να τον στείλω από το μπαλκόνι (δεν είναι η μέρα μου σήμερα, πέταξα πριν το κινητό..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...