Προς το περιεχόμενο

Μαυρη οθονη και επαναφορα στο φυσιολογικο


tassos_7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καινουριο PC με Ryzen 3 2200G, MSI B450-A Pro, Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4-3000MHz (2x4GB)

Μαυρίζει συνέχεια η οθόνη και ξαναεπανερχεται. Το φαινόμενο παρατηρείτε-γινεται σε videos στο youtube.

Τι μπορει να φταιει? Καλωδιο HDMI? Χρειαζεται καποια ρυθμιση στην GPU του επεξεργαστη? RAM?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, tassos_7 είπε

Καινουριο PC με Ryzen 3 2200G, MSI B450-A Pro, Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4-3000MHz (2x4GB)

Μαυρίζει συνέχεια η οθόνη και ξαναεπανερχεται. Το φαινόμενο παρατηρείτε-γινεται σε videos στο youtube.

Τι μπορει να φταιει? Καλωδιο HDMI? Χρειαζεται καποια ρυθμιση στην GPU του επεξεργαστη? RAM?

Έχεις κάνει OverClock τον CPU/iGPU ;
αν ναι ίσως να είναι instability και ίσως να φτιάξει άμα κατεβασεις λίγο τα ρολόγια
Τσέκαρε τα drivers αν είναι updated
δοκίμασε άλλο  καλώδιο hdmi
και μετά σε άλλη οθόνη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, Zengar Zombolt είπε

Έχεις κάνει OverClock τον CPU/iGPU ;
αν ναι ίσως να είναι instability και ίσως να φτιάξει άμα κατεβασεις λίγο τα ρολόγια
Τσέκαρε τα drivers αν είναι updated
δοκίμασε άλλο  καλώδιο hdmi
και μετά σε άλλη οθόνη 

Το pc δεν ειναι δικο μου το εφτιαξα για γνωστή αποκλειστικά για χρσηση internet,desktop,office..

Το μονο που εχω κανει ειναι να βαλω XMP profile στην RAM ωστε να τρεχουν 2993mhz. Το προβλημα αυτο το εμφανιζε απο την αρχη. Απλα τωρα μου λεει οτι το κανει συχνοτερα.

Η οθονη επισης ειναι καινουρια, αγοράστηκε με το PC (LG 24MK600M-B)

Συγκεκριμένα μου ειπε οτι το κανει μονο οταν εχει καρτελα στον chrome ανοιχτή στο youtube να παίζει video ή μουσική και την πατάει, επιλέγει.

Αρα λογικα κατι παιζει αλλο δεν εχει να κανει με hdmi ή οθονη?

Επεξ/σία από tassos_7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνει όλες τις ενημερώσεις των windows. Ποια έκδοση των win 10 έχει?

Να μπει με safe mode--?Network. Όταν θα είναι σε safe mode ας μπει στο youtube. Έχει πάλι το ίδιο πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου παίζει και πρόβλημα συνήθως με τον επιταχυντη γραφικών μέσα στις ρυθμίσεις του browser.. Κοίτα να το απενεργοποιήσεις αυτό κι αν το κάνει μόνο στον chrome, το πιο πιθανό είναι αυτό..

Βάλε της mozilla ετσι απο περιέργεια να δεις θα κάνει το ίδιο? Και ενημέρωσε drivers γραφικών   αν παίζει με ο,τι πέρασαν τα windows..🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/8/2019 στις 11:21 ΠΜ, ZELOMOTH είπε

Κάπου παίζει και πρόβλημα συνήθως με τον επιταχυντη γραφικών μέσα στις ρυθμίσεις του browser.. Κοίτα να το απενεργοποιήσεις αυτό κι αν το κάνει μόνο στον chrome, το πιο πιθανό είναι αυτό..

Βάλε της mozilla ετσι απο περιέργεια να δεις θα κάνει το ίδιο? Και ενημέρωσε drivers γραφικών   αν παίζει με ο,τι πέρασαν τα windows..🙂

Παιζει να ειναι αυτο που λες μου ακουγεται λογικο. Πως απενεργοποιώ αυτο που αναφερεις συγκεκριμενα στον chrome? Drivers της κατεβασα απο το site της amd ενα που εχει για τον 2200g gpu, συνεχιζει να το κανει. Αυτο με τον chrome παιζει να ειναι. Πες μου αναλυτικα πως το κανω, αν μπορεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...