Προς το περιεχόμενο

Ασχολήθηκα με πληροφορική !έκανα λάθος επιλογή επαγγέλματος τελικά !


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ανοίξουν όλα τα επαγγέλματα, ελεύθερη αγορά πάντα και παντού γατάκια! Και ας δούμε να ξεχωρίζουν ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ οι καλύτεροι και όχι όσοι έχουν μπάρμπα στην Κορώνη και βόλεμα κομματικών συμφερόντων.

Επεξ/σία από *nenya*
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 148
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

4 λεπτά πριν, mclein² είπε

οι σοβαρες εταιριες δεν αναθετουν το ΙΤ ή το προγραμματιστικο κομματι, σε μαθητες λυκειου ή ιεκ.

δεν υφισταται ανταγωνισμος. απλα εισαι ελαφρως τεμπελακος και σ'αρεσει η ακριβη ζωη. 

27 και πολλα ειναι. 😂

αχ και να ήξερες πόσοι ιεκατζηδεσ ειναι διευθυντές στις (intracom/intralot/accenture/τραπεζες)κλπκλπ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ύπαρχουν πληροφορικάριοι και πληροφορικάριοι...Ξέρω άτομο που παίρνει 800€ τον μήνα και ξέρω και άτομο που παίρνει 4,500€ τον μήνα, και οι 2 στην Ελλάδα και οι 2 στην Θεσσαλονίκη. Μην λέμε χαζομάρες. 

Ειδικά για την πληροφορική, όσο κάνεις develop και dedicate, τόσο θα βγάζεις. Τράβα αύριο πάρε 5-10 top certificate σε AWS/Azure/Linux/Cisco κτλ (θα σου γίνει ο κώλος ΝΑ για να τα πάρεις βέβαια), και σε 1-2 χρόνια έλα να μας πεις πόσα θα παίρνεις. 

Επεξ/σία από leonidas_fs
  • Like 4
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, *nenya* είπε

Να ανοίξουν όλα τα επαγγέλματα, ελεύθερη αγορά πάντα και παντού γατάκια! Και ας δούμε να ξεχωρίζουν ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ οι καλύτεροι και όχι όσοι έχουν μπάρμπα στην Κορώνη και βόλεμα κομματικών συμφερόντων.

ναι συμφωνω μαζι σου ειμαι αλλα μεχρι να συμβει αυτο στην ελλαδα θα εχουμε παρει συνταξη και μαντεψε πιοι θα εχουν μεγαλητερη ? οι συντεχνιακοι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, kostakis81 είπε

35 βγάζω αν έχεις πρόβλημα και θεωρώ οτι είναι πολυ λίγα...εσυ τι επαγγελμα κανεισ  για να εχουμε καλο ερωτημα  

εχω καφετεριες, μπαρ & εστιατορια που επιτρεπεται το καπνισμα μεσα & βγαζω 180-200 το χρονο πριν τη φορολογηση. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αλήθεια πως μπαίνει το επάγγελμα του πληροφοριακού σε κλειστό πλαίσιο??

Στο δικό μας επάγγελμα (μηχανικοί) ελάχιστα άλλαξαν τα τελευταία 50 χρόνια (μην πω κ πιο παλιά). Στο IT άλλος μαθαίνει java, άλλος python άλλος go κ αυτό αλλάζει συνεχώς.

Επεξ/σία από bilya
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, kostakis81 said:

ναι συμφωνω μαζι σου ειμαι αλλα μεχρι να συμβει αυτο στην ελλαδα θα εχουμε παρει συνταξη και μαντεψε πιοι θα εχουν μεγαλητερη ? οι συντεχνιακοι ...

Άσε τους συντεχνιακούς να κουρεύονται και κάνε focus στην δική σου εξέλιξη, αυτοβελτίωση, ώστε να διεκδικείς ακόμα περισσότερα χρήματα. Όποιος τα αξίζει, τα παίρνει.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mclein² είπε

εχω καφετεριες, μπαρ & εστιατορια που επιτρεπεται το καπνισμα μεσα & βγαζω 180-200 το χρονο πριν τη φορολογηση. 😂

νταξ οκ 

και πωσ εισαι ξυπνιος τςτοια ωρα και γραφεισ στο insomnia .. δεν ξενυχτησεσ εχθεσ στο μπαρακι σου ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, kostakis81 είπε

νταξ οκ 

και πωσ εισαι ξυπνιος τςτοια ωρα και γραφεισ στο insomnia .. δεν ξενυχτησεσ εχθεσ στο μπαρακι σου ? 

εχω υπαλληλους πληροφορικαριους που βαρεθηκαν να βγαζουν 2-2,5 το μηνα και σ'εμενα κονομανε & εχουν και τα τυχερα τους. 😂

Επεξ/σία από mclein²
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, bilya είπε

αλήθεια πως μπαίνει το επάγγελμα του πληροφοριακού σε κλειστό πλαίσιο??

Στο δικό μας επάγγελμα (μηχανικοί) ελάχιστα άλλαξαν τα τελευταία 50 χρόνια (μην πω κ πιο παλιά). Στο IT άλλος μαθαίνει java, άλλος python άλλος go κ αυτό αλλάζει συνεχώς.

αφου δεν μπορει ενασ ηλεκτρολογοσ να υπογραψει μεγαλη δουλεια ετσι θα πρεπει να γινετε και στην πληροφορικη ... πανω απο 5 md εργο απαραίτητα πληροφορικαριος μεσα επισήμως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, mclein² said:

εχω υπαλληλους πληροφορικαριους που βαρεθηκαν να βγαζουν 2-2,5 το μηνα και σ'εμενα κονομανε & εχουν και τα τυχερα τους. 😂

Πού στέλνουμε βιογραφικό; 😂

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kostakis81 είπε

αφου δεν μπορει ενασ ηλεκτρολογοσ να υπογραψει μεγαλη δουλεια ετσι θα πρεπει να γινετε και στην πληροφορικη ... πανω απο 5 md εργο απαραίτητα πληροφορικαριος μεσα επισήμως 

για ορισε σε εναν άσχετο οπως εγω τι εννοείς έργο κ πως καθορίζεται αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην μιλαμε για επαγγελμα τελειως κλειστο, οπου το 90% των νεων ειναι γιοι και κορες παλιοτερων συμβολαιογραφων

Η διαδικασια για καποιον καινουργιο απαιτει και εγκριση απο επιτροπη, οπου προφανως θα παιζει μεσο (στην Ελλαδα ειμαστε)

http://edujob.gr/node/319

Επιπεον, σε μια πολη σαν τη Λαρισα υπαρχουν πανω απο 30-40 συμβολαιογραφοι. Ποσος ογκος μεταβιβασεων-συμβολαιων κλπ νομιζεις γινεται καθε χρονο ωστε να βγαζει ο καθενας τα δυσθεωρητα ποσα που αναφερεις; Το οτι ΜΠΟΡΕΙ υπο πιθανοτητα να βγαλει 80.000 ναι ειναι πιθανο, αλλα μπορει να του τυχει μια φορα σε ολη του την καριερα και απο αυτα τα μισα θα ειναι φορος. Μπορει και να μην του τυχει καθολου

Στην Πληροφορικη υπαρχουν χιλιαδες ατομα που υλοποιησαν την ιδεα τους και εβγαλαν πολλα ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ, οχι 80 και 200.000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...