Προς το περιεχόμενο

Περί αρωματικού χώρου ο λόγος


logokrimenos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περίεργο θέμα για το insomnia, αλλά ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος/καποια να προτείνει ένα αρωματικό χώρου που να κάνει καλή δουλειά και να διαρκεί το άρωμα αρκετά. Τα κλασσικά που είναι σε σπρέι και ψεκάζουν μια στο τόσο δεν θεωρώ οτι κάνουν καλή δουλειά. Για εκείνη την στιγμή που θα ψεκάσει και λίγο αργότερα καλό είναι. 

Αναμένω γνώμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Πάντως κράτα στο πίσω μέρος του μυαλού σου, ότι δεν είναι και ότι πιο υγιεινό τα αρωματικά χώρου όταν είσαι μόνιμα στο χώρο!

Στην δουλεια ειμαι μονιμα σε εναν ακρως ανθυγιεινό χωρο συνέχεια, οπότε δεν θα με ενοχλήσει το αρωματικό. Αν ειναι να παω απο κατι, θα ειναι σίγουρα απο αυτα που αναπνεουμε στην δουλεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, logokrimenos είπε

θα ειναι σίγουρα απο αυτα που αναπνεουμε στην δουλεια

να τους πεις να κάνουν μπάνιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ένα της glade νομίζω που μπαίνει στην πριζα παίρνει ενα πλαστικό διάφανο με υγρό μέσα και το θερμαίνει το οποίο έχει πολύ ωραιο αρωμα και κρατάει πολύ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, zx1234r είπε

Αυτά τα ξύλινα στικς σε μπουκαλάκι αρώματος.

Έχω δύο τέτοια (ένα μπάνιο ένα σαλόνι) αγορασμένα από αρωματοπωλείο στην γειτονιά και κάνουν αρκετά καλή δουλειά. Είναι λίγο πιο ακριβά από τα αυτόματα spray. Τα ξυλάκια τα έχω κόψει στην μέση και βάζω 5 στο κάθε μπουκαλάκι. Το ανταλλακτικό μπουκάλι με άρωμα κάνει περίπου 20€, αλλά γεμίζει 3 μπουκαλάκια αρώματος φουλ. Και το κάθε μπουκαλάκι κρατάει περίπου 2 μήνες σε μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Είχα μια περίοδο το αρωματικό χώρου της Glade με τον αυτόματο ψεκασμό. Έμεινα αρκετά ευχαριστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
19 ώρες πριν, zx1234r είπε

Αυτά τα ξύλινα στικς σε μπουκαλάκι αρώματος.

Συμφωνώ. Γενικά, δεν μου αρέσουν τα αποσμητικά χώρου, και τα αυτόματα/ψεκάσματος με ενοχλούν. Τα στικς σε μπουκαλάκι είναι υποφερτά (για τα γούστα μου, και αν δεν μιλάμε για κανένα τρελό άρωμα) και κάνουν αρκετά καλή δουλειά.

Τώρα, αν ο χώρος βρωμάει, δεν σε σώζουν αυτά. Ίσως κάνουν την ατμόσφαιρα κάπως πιο υποφερή στο χώρο τριγύρω, αλλά και πάλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Snoob είπε

Συμφωνώ. Γενικά, δεν μου αρέσουν τα αποσμητικά χώρου, και τα αυτόματα/ψεκάσματος με ενοχλούν. Τα στικς σε μπουκαλάκι είναι υποφερτά (για τα γούστα μου, και αν δεν μιλάμε για κανένα τρελό άρωμα) και κάνουν αρκετά καλή δουλειά.

Τώρα, αν ο χώρος βρωμάει, δεν σε σώζουν αυτά. Ίσως κάνουν την ατμόσφαιρα κάπως πιο υποφερή στο χώρο τριγύρω, αλλά και πάλι...

Για το σπιτι το θέλω, στην δουλεια και να θελουμε δεν μπορουμε να καλύψουμε την μποχα απο τα σκουπιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 λεπτά πριν, logokrimenos είπε

Για το σπιτι το θέλω, στην δουλεια και να θελουμε δεν μπορουμε να καλύψουμε την μποχα απο τα σκουπιδια.

Για το σπίτι μια χαρά είναι. Ανάλογα με το άρωμα, βέβαια, αλλά διακριτικό το βρίσκω. Αυτά, εννοείται, είναι και σύμφωνα με τα γούστα του καθενός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο καταστημα με επαγγελματικα ειδη καθαρισμου στην επαρχια ειχα παρει σπρει-αντλια με υγρο το οποιο ψεκαζες στις γωνιες του δωματιου η τη μοκετα και το αρωμα κραταγε ωρες.

Το μυριζα οποτε εμπαινα σε video club και ειπα να ρωτησω τη κοπελα τι αρωματικο χρησιμοποιουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, opera είπε

Το μυριζα οποτε εμπαινα σε video club και ειπα να ρωτησω τη κοπελα τι αρωματικο χρησιμοποιουν.

To ίδιο έκανα κι εγώ σε ένα μπουρδέλο, ρωτάω την τσατσά τι άρωμα βάζετε εδώ μέσα και το πήρα και για το σπίτι. Αφού καμιά φορά που επέστρεφα σπίτι και το μύριζα περίμενα να βγει απ' το δωμάτιο "το κορίτσι μας" ελεύθερα πιασίματα κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν πραγματα που ξερουμε οτι τα ξερουμε και πραγματα που ξερουμε οτι δε τα ξερουμε.

Επισης υπαρχουν πραγματα που δεν ξερουμε οτι δεν τα ξερουμε.

There are known knowns.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χρησιμοποιώ άρωμα από μία εταιρεία που συνεργάζομαι αρκετά χρόνια (αν θες σου λέω σε pm ποια είναι) η οποία χρησιμοποιεί πλέον ένα απόλυτα υγιεινό και μη χημικό άρωμα με ένα νέο μαραφέτι που ατμοποιεί το άρωμα (σκέψου όπως στα ηλεκτρονικά τσιγάρα) και τους δύο μήνες που το χρησιμοποιώ κάνει εξαιρετική δουλειά. Το ρυθμίζεις όσο και όπως θες. Πχ όταν λείπεις από το χώρο να απενεργοποιείται και να ξεκινάει μισή ώρα το πρωί πριν πας.
Φυσικά καλύτερη χρήση γίνεται σε εργασιακό χώρο με αυτό το μαραφέτι αλλά μπορεί να έχει να σου προτείνει κάτι αντίστοιχο και για σπίτι

Επεξ/σία από -WISE-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...