Προς το περιεχόμενο

Η Amazon ανανεώνει για πέμπτη σεζόν τη σειρά επιστημονικής φαντασίας «The Expanse» που είχε «κοπεί» από το Syfy


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για εμένα η Amazon έχει κάνει κάποιες καλές κινήσεις τελευταία, πχ. με το Grand Tour, και τώρα με το Expanse.

Αν κάνει αλλη μια τέτοια κίνηση σκέφτομαι να αγοράσω μετοχές...

Για αυτούς που είναι fan του sci-fi, το Expanse είναι ότι καλύτερο έχει παίξει από την εποχή του Galactica 2004.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να γίνει καλή δουλειά γιατί το αξίζει.Η σειρά είναι πολύ καλή και σοβαρή sci fi απο τις καλύτερες που έχω δει τα τελευταία χρόνια,τώρα στήν πρώτη σαιζόν αν και ήταν καλή,δεν τρελάθηκα,όμως μετά στήν 2-3 σαιζόν ανέβηκε πάρα πολύ το ενδιαφέρον,μετά κάπου έκανε κοιλιά και την είχα σταματήσει για λίγο και όταν άκουσα πως δεν συνεχίζεται με τσάντισε αυτό και μου είχε κοπεί η όρεξη για αρκετό διάστημα γιαυτό ακόμα δεν έχω δει την τελευταία σαιζόν (την έχω φυλαγμένη on ice ^_^ για μέσα στο καλοκαίρι).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, SilverMachine είπε

Μπηκα για να κραξω το syfy -που ειναι για τα μπαζα γενικως, κ το amazon - που θελει φασκελα ατελειωτα, κ το συγκεκριμενο σηριαλ -που ειχα δει το πρωτο επισοδειο κ δεν μου εκανε εντυπωση. 

Αλλα εδω μεσα ολοι το υποστηριζεται !!! Τοσο καλο ειναι πια??? Μα ολοι??!!  ΟΚ θα του δωσω μια δευτερη ευκαιρια, κ θα δω 2-3 επισοδεια ακομα, για να σχηματισω γνωμη. Παραξενο μου φαινεται, τοση ομοφωνια για αυτο το σηριαλ? Θα δουμε...

 

H σειρά είχε και έχει ένα μονάχα πρόβλημα και για αυτό δυστυχώς ευθύνεται το SyFy. To καστ της σειράς είναι μέτριο και καθόλου εμφανίσιμο. Οι περισσότεροι ηθοποιοί είναι άγνωστοι μεταξύ αγνώστων. Αυτό ειδικά στην πρώτη σεζόν και πριν ανέβει σεναριακά η σειρά ήταν μεγάλο πρόβλημα. Στην συνέχεια όμως και εδικά από τα μέσα της δεύτερης σεζόν και μετά όταν η πλοκή γίνεται πολύ ενδιαφέρουσα και αρχίζει να αναπτύσσεται χημεία μεταξύ των πρωταγωνιστών αυτό παύει να ενοχλεί. Θυμάμαι όμως τις αντιδράσεις πολλών φίλων μου που τους είχα προτείνει την σειρά  στην πρώτη σεζόν: Που τους βρήκαν αυτούς ρε; Από που τους ξέθαψαν; Πως μπορείς και βλέπεις τέτοιες φάτσες; Σχεδόν όλοι οι φίλοι μου κολλούσαν σε αυτό το σημείο.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, anax111 είπε

H σειρά είχε και έχει ένα μονάχα πρόβλημα και για αυτό δυστυχώς ευθύνεται το SyFy. To καστ της σειράς είναι μέτριο και καθόλου εμφανίσιμο. Οι περισσότεροι ηθοποιοί είναι άγνωστοι μεταξύ αγνώστων. Αυτό ειδικά στην πρώτη σεζόν και πριν ανέβει σεναριακά η σειρά ήταν μεγάλο πρόβλημα. Στην συνέχεια όμως και εδικά από τα μέσα της δεύτερης σεζόν και μετά όταν η πλοκή γίνεται πολύ ενδιαφέρουσα και αρχίζει να αναπτύσσεται χημεία μεταξύ των πρωταγωνιστών αυτό παύει να ενοχλεί. Θυμάμαι όμως τις αντιδράσεις πολλών φίλων μου που τους είχα προτείνει την σειρά  στην πρώτη σεζόν: Που τους βρήκαν αυτούς ρε; Από που τους ξέθαψαν; Πως μπορείς και βλέπεις τέτοιες φάτσες; Σχεδόν όλοι οι φίλοι μου κολλούσαν σε αυτό το σημείο.  

Ε όχι και έτσι. Καλοί είναι οι ηθοποιοί. Το ότι είναι άγνωστοι δεν σημαίνει ότι δεν είναι καλοί. Ιδίως όλοι οι belters είναι εξαιρετικοί.

13 Δεκεμβρίου η 4η σαιζόν

 

 

Επεξ/σία από link_z
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, SilverMachine είπε

Μπηκα για να κραξω το syfy -που ειναι για τα μπαζα γενικως, κ το amazon - που θελει φασκελα ατελειωτα, κ το συγκεκριμενο σηριαλ -που ειχα δει το πρωτο επισοδειο κ δεν μου εκανε εντυπωση. 

Αλλα εδω μεσα ολοι το υποστηριζεται !!! Τοσο καλο ειναι πια??? Μα ολοι??!!  ΟΚ θα του δωσω μια δευτερη ευκαιρια, κ θα δω 2-3 επισοδεια ακομα, για να σχηματισω γνωμη. Παραξενο μου φαινεται, τοση ομοφωνια για αυτο το σηριαλ? Θα δουμε...

Τσέκαρε αυτό το 10λεπτο βιντεάκι πού εξηγεί τον κόσμο και την φυσική που λαμβάνει υπόψη η σειρά και είναι και το δυνατό της χαρτί, δηλαδή εναν κοσμο όσο το δυνατό πιο ρεαλιστικό γίνεται στο πώς θα ήταν ο αποικισμός του διαστήματος στο μέλλον.Χωρίς φωτοσπαθα μαγικές ακτινες και συσκευές αντι βαρύτητας και τηλεμεταφορας.

 

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταστική σειρά, κι εγώ από σπόντα την ξεκίνησα και την αγάπησα στην πορεία . Χρειάζεται λίγη προσπάθεια για να μπεις στο κλίμα της μιας και σε πετάει στην μέση ενός κόσμου με τρομερή λεπτομέρεια , αλλά στο ανταποδίδει στην πορεία με επισοδεια  ανθολογίας που σπάνια συναντάς  στην μικρή οθόνη  (όπως το απίστευτο “ Home” που κλείνει τον κύκλο του “Leviathan Wakes” ) Όσοι αγαπάτε επιστημονική φαντασία και δεν την έχετε δει ακόμα, χάνετε :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, mr.billos είπε

Τσέκαρε αυτό το 10λεπτο βιντεάκι πού εξηγεί τον κόσμο και την φυσική που λαμβάνει υπόψη η σειρά και είναι και το δυνατό της χαρτί, δηλαδή εναν κοσμο όσο το δυνατό πιο ρεαλιστικό γίνεται στο πώς θα ήταν ο αποικισμός του διαστήματος στο μέλλον.Χωρίς φωτοσπαθα μαγικές ακτινες και συσκευές αντι βαρύτητας και τηλεμεταφορας.



 

 

Shit i'm hooked! Να ξέρεις κατηγορώ εσένα για κάθε μάθημα που θα χάσω στην εξεταστική λόγο της σειράς!😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τελείωσα το 8ο βιβλιο. Αναμένω το 9ο και τελευταίο.  Η σειρά είναι αρκετά πίστη απόδοση των βιβλίων. Είχα ξεκινήσει κι εγώ τη σειρά όταν βγήκε ο πρώτος κύκλος και δεν άντεξα διάβασα όλα τα βιβλία. 

 

Η καλύτερα space opera της δεκαετίας. 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to netflix κοιμοταν?

σαν το orville δεν ειναι παντως 😛

2 ώρες πριν, anax111 είπε

 

H σειρά είχε και έχει ένα μονάχα πρόβλημα και για αυτό δυστυχώς ευθύνεται το SyFy. To καστ της σειράς είναι μέτριο και καθόλου εμφανίσιμο. Οι περισσότεροι ηθοποιοί είναι άγνωστοι μεταξύ αγνώστων. Αυτό ειδικά στην πρώτη σεζόν και πριν ανέβει σεναριακά η σειρά ήταν μεγάλο πρόβλημα. Στην συνέχεια όμως και εδικά από τα μέσα της δεύτερης σεζόν και μετά όταν η πλοκή γίνεται πολύ ενδιαφέρουσα και αρχίζει να αναπτύσσεται χημεία μεταξύ των πρωταγωνιστών αυτό παύει να ενοχλεί. Θυμάμαι όμως τις αντιδράσεις πολλών φίλων μου που τους είχα προτείνει την σειρά  στην πρώτη σεζόν: Που τους βρήκαν αυτούς ρε; Από που τους ξέθαψαν; Πως μπορείς και βλέπεις τέτοιες φάτσες; Σχεδόν όλοι οι φίλοι μου κολλούσαν σε αυτό το σημείο.  

συμφωνω απολυτα! λες να ειμαι ενας απτους φιλους σου? :D

 

Spoiler

τη σειρα την εβλεπα μονο για τον αστυνομο μεχρι που τον "πεθαναν".

 

το ιδιο ακριβως θεμα εχω και με το τελευταιο σταρ τρεκ! γιαυτο περιμενω με αγωνια να γυρισει πισω ο πικαρντ 😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...