Προς το περιεχόμενο

Ming-Chi Kuo: Όλα τα iPhone του 2020 θα διαθέτουν 5G


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως από αυτά που διαβάζω δεν νομίζω ότι τα νέα iPhone θα έχουν κάτι το καινούργιο ακόμα και  5G ώστε να αξίζει η μετάβαση από X,Χr, XS,XS Max, όταν έχω διαβάσει ότι και με το iPhone 6s μια χαρά τα πάνε ακόμα και το σκέφτονται να πάνε παραπάνω και από προσωπική εμπειρία το λέω…. βασικά το ένα κάνει 300€ και πολλά λέω το άλλο κάνει 900-1300€  ουτε το 7 ουτε το 8 ούτε το χ θα έπαιρνα, το 6s θα ξανα-έπαιρνα.

Εδώ dual sim λέγανε με esim...άντε που είναι στην Ελλάδα...? μονο cosmote..

Επεξ/σία από nosstrom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, gustom2008 είπε

Τι το χρειαζεσαι το 3G/4G στις διακοπες?Ευκαιρια για απεξαρτηση...Καλες διακοπες!

Ποσο δίκιο έχεις.... έλα που απ τη δουλειά μου δε με αφήνουν. ΕΡΕ ΘΑ ΤΟ ΠΕΤΑΞΩ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, teovag είπε

Όλα αυτά μια χαρά...από ποιόν και που θα πάρει το 5G modem δεν μας λέει το άρθρο...

Απο πουθενα! Εξαγορασε το τμημα των modem της Intel!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, nosstrom είπε

Πάντως από αυτά που διαβάζω δεν νομίζω ότι τα νέα iPhone θα έχουν κάτι το καινούργιο ακόμα και  5G ώστε να αξίζει η μετάβαση από X,Χr, XS,XS Max, όταν έχω διαβάσει ότι και με το iPhone 6s μια χαρά τα πάνε ακόμα και το σκέφτονται να πάνε παραπάνω και από προσωπική εμπειρία το λέω…. βασικά το ένα κάνει 300€ και πολλά λέω το άλλο κάνει 900-1300€  ουτε το 7 ουτε το 8 ούτε το χ θα έπαιρνα, το 6s θα ξανα-έπαιρνα.

Εδώ dual sim λέγανε με esim...άντε που είναι στην Ελλάδα...? μονο cosmote..

Mην ανησυχείς, αργά αλλά σταθερά θα τα κάνει πιο αργά... και επειδή έχω προσπαθήσει, δεν έχει νόημα να μείνεις πολύ σε παλαιά έκδοση γιατί σταδιακά εμφανίζονται bugs (εκτός και αν υποθέτω σταματήσεις τις αναβαθμίσεις και στις εφαρμογές, αλλά αυτό δε γίνεται αν έχεις εφαρμογές τραπεζών για συναλλαγές).

Προσωπικά έχω 7+ και για browsing στο internet, η 10.3.3 που έμεινα για καιρό ήταν απίστευτα γρήγορη. Με καλό δίκτυο ίσως πιο γρήγορη και από το PC μου... όταν αναγκάστηκα να βάλω ios11 η πτώση στην απόδοση ήταν εμφανής.Ευτυχώς η μετάβαση στο ios12 δεν είχε ιδιαίτερα επιπλέον θέματα απόδοσης αλλά με το 10άρι τα 7/7+ ήταν σαφώς πιο γρήγορα σε πράγματα που σε νοιάζουν όπως το browsing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, vargas είπε

Mην είσαι τόσο σίγουρος ότι είναι αθώο το.5 g. https://www.cnet.com/news/5g-phones-and-your-health-what-you-need-to-know/

Είμαι σίγουρος για το ότι κανένας δεν έχει αποδείξει ότι η non-ionizing radiation είναι βλαβερή. Απλά όλη ακούνε radiation και φρικάρουν.  Εδώ ρε φίλε υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που δεν βάζουν WiFi σπίτι του επειδή φοβούνται μην τους "ψήσει". Κάτι τέτοιοι είναι που βγαίνουν και κλαίγονται για τέτοια θέματα και τους ακολουθούν και άλλοι αδιάβαστοι και γίνεται τέτοιος ντόρος. Γι αυτό βγάζουν λεφτά και κάτι εταιρίες που πουλάνε αυτοκόλλητα για τα κινητά που και καλά απορροφούν την ακτινοβολία.

Από την άλλη, πίσω από το 5G παίζουν οικονομικά συμφέροντα πλέον, οπότε δεν σταματιέται, θα το φάμε στην μάπα θέλουμε δεν θέλουμε. Αν τελικά αποδειχθεί βλαβερό (που αμφιβάλλω) το καλό είναι ότι θα γλιτώσει ένας πλανήτης (ίσως και περισσότεροι) από μας 😛

Επεξ/σία από KostasKri
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, tommy^ είπε

Απο πουθενα! Εξαγορασε το τμημα των modem της Intel!

Μπααα... 

Έχουν μπλέξει λίγο τα πράγματα... Αρχικά πήγε για συμφωνία με την Intel...μετά ήρθε σε συμφωνία με Qualcomm και μετά εξαγόρασε το τμήμα της Intel για τα modems ...ενώ είναι ήδη σε συμφωνία με την Qualcomm... Μύλος...

 

 Για δες αυτά:

https://www.naftemporiki.gr/finance/story/1465790/intel-egkataleipei-tin-agora-5g-meta-ti-sumfonia-apple-qualcomm

https://www.pestaola.gr/h-apple-se-diapragmateuseis-me-tin-intel-gia-tin-eksagora-tou-tmimatos-modem/

Επεξ/σία από teovag
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nickolas είπε

Mην ανησυχείς, αργά αλλά σταθερά θα τα κάνει πιο αργά... και επειδή έχω προσπαθήσει, δεν έχει νόημα να μείνεις πολύ σε παλαιά έκδοση γιατί σταδιακά εμφανίζονται bugs (εκτός και αν υποθέτω σταματήσεις τις αναβαθμίσεις και στις εφαρμογές, αλλά αυτό δε γίνεται αν έχεις εφαρμογές τραπεζών για συναλλαγές).

Προσωπικά έχω 7+ και για browsing στο internet, η 10.3.3 που έμεινα για καιρό ήταν απίστευτα γρήγορη. Με καλό δίκτυο ίσως πιο γρήγορη και από το PC μου... όταν αναγκάστηκα να βάλω ios11 η πτώση στην απόδοση ήταν εμφανής.Ευτυχώς η μετάβαση στο ios12 δεν είχε ιδιαίτερα επιπλέον θέματα απόδοσης αλλά με το 10άρι τα 7/7+ ήταν σαφώς πιο γρήγορα σε πράγματα που σε νοιάζουν όπως το browsing.

Από όλη την ιστορία έχω αρχίσει να υποψιάζομαι ότι το κάνουν επίτηδες, ενώ το κινητό είναι γρήγορο πχ το XS μπορεί και να ξεκλειδώνουν παραμέτρους σε κάθε μια έκδοση όσον αφορά την ταχύτητα του UI πχ  γραφικά Χ0.5 , Χ1.00 ώστε να νομίζει ο μέσος χρήστης ότι με κάθε update το κινητό του γίνετε όλο και πιο γρήγορο και φυσικά λιγότερο ενεργοβόρο από μπαταρία, δλδ τι κάνανε και το ios 13 είναι 50% πιο γρήγορο στις εφαρμογές. Δε το χωράει ο νους μου ότι το 6s μου δίνει την αίσθηση του πιο γρήγορου όσον αφορά καθημερινές λειτουργίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, KostasKri είπε

Είμαι σίγουρος για το ότι κανένας δεν έχει αποδείξει ότι η non-ionizing radiation είναι βλαβερή. Απλά όλη ακούνε radiation και φρικάρουν.  Εδώ ρε φίλε υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που δεν βάζουν WiFi σπίτι του επειδή φοβούνται μην τους "ψήσει". Κάτι τέτοιοι είναι που βγαίνουν και κλαίγονται για τέτοια θέματα και τους ακολουθούν και άλλοι αδιάβαστοι και γίνεται τέτοιος ντόρος. Γι αυτό βγάζουν λεφτά και κάτι εταιρίες που πουλάνε αυτοκόλλητα για τα κινητά που και καλά απορροφούν την ακτινοβολία.

Από την άλλη, πίσω από το 5G παίζουν οικονομικά συμφέροντα πλέον, οπότε δεν σταματιέται, θα το φάμε στην μάπα θέλουμε δεν θέλουμε. Αν τελικά αποδειχθεί βλαβερό (που αμφιβάλλω) το καλό είναι ότι θα γλιτώσει ένας πλανήτης (ίσως και περισσότεροι) από μας 😛

Συμφωνώ απόλυτα...πολλές φορές τα λέω κι εγώ...

Το 5G μας μάρανε...

Εδώ το κάπνισμα είναι βεβαιωμένο ότι αυξάνει τον κίνδυνο σε 200+ παθήσεις (συμπεριλαμβανομένων της στεφανιαίας νόσου και του καρκινου πνευμονα-1ης και 2ης αιτίας θανάτου παγκοσμίως!) ...και παρόλαυτα καπνίζει ο μισός πλανήτης...

Τα ίδια λένε για τα εμβόλια, τα φάρμακα, κλπ...αλλά πίνουν την "μυστική" συνταγή της Coca Cola, κάθε λογής αλκοόλ και φουλ μπαφο και αλλα "recreational drugs"

Επίσης,...κοπανάνε ό,τι παραφαρμακευτικό συμπλήρωμα διατροφής...γιατί αυτό είναι "φυσικό" προϊόν... 

ΑΛΛΑ...το 5G θα μας σκοτώσει όλους μετανοείτε !!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
7 ώρες πριν, tommy^ είπε

Απο πουθενα! Εξαγορασε το τμημα των modem της Intel!

Πιθανότατα δεν θα είναι ακόμη έτοιμη να βασιστεί στα δικά της modem από το 2020.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...