Προς το περιεχόμενο

Αλλαγη οθόνης ή GPU πρωτα?


ilias78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον, στο pc εχω μια παλια οθονη. Μια samsung syncmaster 2253w. Δεν εχω καν hdmi. Για γραφικα εχω τον 2200g. Θελω να αλλαξω κ οθονη (εχω καταληξει σε πια) αλλα κ να βαλω μια rx 570 τελικα. Το θεμα ειναι οτι δεν μπορουν να γινουν κ τα δυο ταυτοχρονα. Τι είναι προτιμότερο να αλλαχτεί πρώτα, η οθόνη ή η κάρτα γραφικών? Η μητρική έχει hdmi για να συνδέσω την νέα οθόνη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάρε πρώτα μια κάρτα γραφικών εφόσον θες να παίζεις παιχνίδια και μάζεψε χρήματα για να πάρεις μια καλύτερη οθόνη. Σκέψου ότι η οθόνη είναι το σημαντικότερο, καθώς θα περνάς πολλές ώρες μπροστά της.

(22 ίντσες είναι η οθόνη που έχεις τώρα. Για ποιο λόγο να μην πας σε μεγαλύτερη;) 

Επεξ/σία από NikosB98
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, grmaster2 είπε

μια χαρά είναι η οθόνη σου... πάρε κάρτα γραφικών και στο μέλλον παίρνεις άλλη οθόνη (εννοείται καλύτερη από αυτή που προτείνεις).

Μεθυσμένος είσαι;

8 ώρες πριν, ilias78 είπε

Λοιπον, στο pc εχω μια παλια οθονη. Μια samsung syncmaster 2253w. Δεν εχω καν hdmi. Για γραφικα εχω τον 2200g. Θελω να αλλαξω κ οθονη (εχω καταληξει σε πια) αλλα κ να βαλω μια rx 570 τελικα. Το θεμα ειναι οτι δεν μπορουν να γινουν κ τα δυο ταυτοχρονα. Τι είναι προτιμότερο να αλλαχτεί πρώτα, η οθόνη ή η κάρτα γραφικών? Η μητρική έχει hdmi για να συνδέσω την νέα οθόνη 

Οθόνη θα αλλάξεις και ύστερα κάρτα. Πόσα χρήματα διαθετεις αρχικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, NikosB98 είπε

Πάρε πρώτα μια κάρτα γραφικών εφόσον θες να παίζεις παιχνίδια και μάζεψε χρήματα για να πάρεις μια καλύτερη οθόνη. Σκέψου ότι η οθόνη είναι το σημαντικότερο, καθώς θα περνάς πολλές ώρες μπροστά της.

(22 ίντσες είναι η οθόνη που έχεις τώρα. Για ποιο λόγο να μην πας σε μεγαλύτερη;) 

γιατι ειναι μικρο το γραφειο κ η αποσταση ειναι στο μισο μετρο

27 λεπτά πριν, radiohead είπε

Μεθυσμένος είσαι;

Οθόνη θα αλλάξεις και ύστερα κάρτα. Πόσα χρήματα διαθετεις αρχικά;

για αρχη μπορω να διαθεσω καπου στα 120 ευρω (105 βρισκω την οθονη κ 140 περιπου την gpu)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, grmaster2 είπε

τώρα είδα ότι η ανάλυση είναι 1680 x 1050, άρα θα πρέπει να αλλάξεις και οθόνη άμεσα για να έχει νόημα η rx570

4 λεπτά πριν, ilias78 είπε

γιατι ειναι μικρο το γραφειο κ η αποσταση ειναι στο μισο μετρο

για αρχη μπορω να διαθεσω καπου στα 120 ευρω (105 βρισκω την οθονη κ 140 περιπου την gpu)

Για δύο ιντσες μη το συζητας καν στο μισό μέτρο ακόμα και αυτή είναι ταμάμ https://www.plaisio.gr/desktop-laptop/periferiaka/othones/LG-Monitor-29-29wk500-p.htm

Επειδη θες όμως να εκμεταλλευτείς και το τελευταίο ευρώ θα πρότεινα τούτη με κλειστά μάτια https://www.skroutz.gr/s/15696124/AOC-24V2Q.html και ένα χρόνο παραπάνω εγγύηση από την lg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...