Προς το περιεχόμενο

Ένας 16χρονος είναι ο νικητής του επάθλου 3 εκατομμυρίων δολαρίων στο Fortnite World Cup


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, inec είπε

Έλα πες την αλήθεια. Παίζεις φανατικά και δε σταυρώνεις kill...

Ασε με φωνάζει η μαμά μου για να πάω στο σχολείο κι εγώ δεν αφήνω το πληκτρολόγιο από τα χέρια μου...αρρώστια λέμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 153
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Guitar6 είπε

Ουάου τι χαρούμενοι πρέπει να είναι οι γονείς του...Ένας ακόμα εθισμένος με λεφτά...που θα τα φάει χωρίς να το καταλάβει λόγω του εθισμού του!

Αυτο το πόρισμα είμαι σίγουρος ότι  βγήκε με καθαρό μυαλό και πολύ μελέτη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, insomiaistas είπε

Αυτο το πόρισμα είμαι σίγουρος ότι  βγήκε με καθαρό μυαλό και πολύ μελέτη 

Με πολλά βιώματα,εμπειρίες...πόνο και χάπια...ήμουνα κι εγώ κάποτε σαν αυτό τον πιτσιρικά...Στα 16 μου κι εμένα όλοι μάγκα με λέγανε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο στο παιδί που με αυτόν τον τρόπο κατάφερε να βγάλει ένα καλό κομποδεμα. Ο καθένας κάπου είναι καλος. Βέβαια στην Αμερική 3 εκατομμύρια δολλάρια δεν είναι και κάνα τρελό πόσο. Ένα καλό σπίτι για παράδειγμα στην νέα Υόρκη η και στα προάστια, στοιχίζει άνετα 1 με 1,5 εκατομμύριο.

Από την άλλη βέβαια, κάποιοι εδώ μέσα που ενθουσιάστηκαν τόσο πολύ με την επιτυχία του πιτσιρικά, λες και κατάφερε κάτι που αξίζει έπαινο, η πιτσιρικάδες είναι η γενικότερα ανθρωπάκια της νέας γενιάς που δεν έχουν αξίες, ιδανικά, πιστεύουν στον υλισμό και στο εύκολο χρήμα. Και είναι κρίμα το εύκολο χρήμα να είναι σήμερα τρόπος ζωής και παράδειγμα και για τις επόμενες γενιές.

Τώρα πέστε να με φατε.

  • Like 8
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Guitar6 είπε

Με πολλά βιώματα,εμπειρίες...πόνο και χάπια...ήμουνα κι εγώ κάποτε σαν αυτό τον πιτσιρικά...Στα 16 μου κι εμένα όλοι μάγκα με λέγανε...

Και επειδή έφαγες εσύ πακέτο, σημαίνει ότι θα φάνε όλοι;  

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Εχω παιξει ελαχιστα fortnite κανα 1,2 ημερες και το παρατησα λογω και της ηλικιας μου. Ειναι η ιδεα μου ή ολοι οι τελικοι γινοταν ενω η πιστα ειχε γινει μισο μετρο;

Στα έπαθλα παίζουν όλοι συντηρητικά με αποτέλεσμα αυτό που βλέπεις !!!

 

Μπράβο στον πιτσιρικά, στο τσακ δεν τα πήρα εγώ :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
8 λεπτά πριν, deceit είπε

Και επειδή έφαγες εσύ πακέτο, σημαίνει ότι θα φάνε όλοι;  

Όχι φυσικά,η αλήθεια είναι ότι ένα 5 με 10% των εθισμένων καταφέρνουν και το κόβουν,Το υπόλοιπο 90% σου ορκίζομαι θα φάει το δικό μου πακέτο...χωρίς σάλιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω παιζω pubg αλλα respect στο fortnite. 

ειναι φαινόμενο! 

 

και ναι δεν ειναι σοβαρα games αυτα, αλλα ειναι διασκεδαστικο!.. για να σας βαλω λιγο στο κλιμα οσους δεν παιζετε και τα κραζετε ειναι ακριβως ιδιο που μαζευονταν παρεες αραζαν και λιωναν στο pro evolution 

 

 

pubg, fortnite ειναι το νεο pro 

 

 

100% αυτο, εχοντας περασει κ τις δυο φασεις εκπλήσσομαι ποσο όμοιες καταστάσεις ειναι! 

Επεξ/σία από pacahontas III milagros
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν θα πω κάτι για τον εθισμό κτλ. Για άλλη μια φορά αυτό που με θλίβει σε αυτή την ζωή είναι ότι ο γιατρός στα επείγοντα που θα κάνει ανάνηψη και θα σώσει την ζωή ενός παιδιού θα πάρει 1300-1500 ευρώ μετά από 10 έτη σπουδών (100000 φορές πιο σημαντικό από το πρωτάθλημα του fortnite). Ο ερευνητής που θα πάρει το Νόμπελ θα πάρει 1 εκατομ. (αν δεν το μοιραστεί με άλλους) για μια σπουδαία ανακάλυψη. Εκατομμύρια επιστήμονες δύσκολα θα βγάλουν τα ίδια λεφτά στην ζωή τους και άλλο τόσο δύσκολα θα γίνουν πρότυπο για τα παιδιά μας..

Που θέλω να καταλήξω... Καλά έκανε το παλικαρακι και κέρδισε τα λεφτά, αλλά δεν θα έπρεπε να δημοσιεύεται ούτε σε σταυρόλεξο στην γειτονιά του. Γιατί προφανώς και οι μικροί που ψάχνονται, δεν μπορούν να καταλάβουν ότι είναι μια στο εκατομμύριο και επειδή δεν θέλουμε τέτοια πρότυπα. Θέλουμε ανθρώπους να προσφέρουν στην κοινωνία.

 

 

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Like 15
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε πως αλλάζουν οι εποχές,υπολογίζει κανείς πόσες εφημερίδες έπρεπε να μοιράσει παιδί στήν ηλικία του πρίν λίγα χρόνια για να βγάλει τόσα φράγκα ? ^_^

Βέβαια είναι ακόμα μικρός αλλά μου κάνει εντύπωση αρνητική οτι δεν έχει σχέδια για κάτι στο οποίο να επενδύσει τα χρήματα η μέρος αυτών το να λές για καινούργιο γραφείο και μέρος να βάλεις το τρόπαιο όταν έχεις κερδίσει 3 Μύρρια δεν μου ακούγεται και τόσο σοβαρό ελπίζω να αξιοποιήσει τα χρήματα αργότερα και να μην τον φάνε αυτά όπως συμβαίνει σε αρκετούς που ενώ είναι ανώριμοι ακόμη βρίσκονται απότομα δόξα και στο πολύ χρήμα.Καλά να είναι πάντος το παλικάρι και να τα χαρεί και αυτός και η οικογένεια του 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Κάποιος σχολιάσε ότι δεν έχει ασχοληθεί ούτε ένα λεπτό και παρόλα αυτά είχε άποψη για το παιχνίδι - να μη το σχολιάσω

Αναφορικά με το πόσα χρήματα βγάζει ενας ιατρός/ερευνητής σε σχέση με τα κέρδη στο Fortnite World Cup να πω οτι όλα είναι θεμα sponsoring

Αναφορικά με το σχόλιο ότι ενα game που δεν έχει story δεν αξίζει - Tetris, PacMan, Pong, κυριολεκτικά όλα τα sports, ολα τα fighting, ολα τα puzzles

Αναφορικά με το ίδιο το fortnite. Υπάρχει story mode και λέγεται save the world. Το Battle Royale mode το έκανε διάσημο. Δεν έχει story, εχει ομως απίστευτα tactics

Σχετικά με τον εθισμό. Πολλά άλλα παιχνίδια (ολα θα ελεγα εγω) είναι εθιστικά αλλά το Fortnite βάλλεται λογω δημοφιλίας. Γιατί δεν μιλάτε για το πόσο εθιστικό ειναι το τάβλι που έχει προσβάλει με τον εθισμό του γενεές Ελλήνων και ενίοτε οδηγεί στο τζόγο?

Αν είχατε δει τους τελικούς, θα βλέπατε για τι skills μιλαμε από τον πιτσιρικά.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Σύμφωνα με τα τελευταία στατιστικά στοιχεία που εξέδωσε η Epic Games, στο παγκόσμιο πρωτάθλημα του Fortnite, πήραν μέρος συνολικά 40 εκατομμύρια παίκτες στους προκριματικούς γύρους"

Για μερικούς που δεν διάβασαν καλά το άρθρο.

Ένας εθισμένος έφηβος κέρδισε τα χρήματα. Οι υπόλοιποι 40 εκατομμύρια (μείον έναν) τι κέρδισαν;

Ή μάλλον ας ασχοληθούν με το τι έχασαν καλύτερα.

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Guitar6 είπε

Όχι φυσικά,η αλήθεια είναι ότι ένα 5 με 10% των εθισμένων καταφέρνουν και το κόβουν,Το υπόλοιπο 90% σου ορκίζομαι θα φάει το δικό μου πακέτο...χωρίς σάλιο!

Να μην αναφέρουμε φυσικά κάτι περιπτώσεις με θανάτους, που πέθαναν η έπεσαν σε κώμα μπροστά από μια οθόνη κλείνοντας ολόκληρα 48ωρα. Να μην αναφέρουμε τα εκατοντάδες σε καθημερινή βάση περιστατικά λιποθυμιων και επιληπτικών κρίσεων που αντιμετωπίζουν σε νοσοκομεία.

Οι εποχές αλλάζουν και όπως πολλά πράγματα σε κάθε εποχή είναι διαφορετικά, έτσι και η μαγκιά την σήμερον ημέρα έχει άλλη μορφή. Μάγκες ήταν κάποτε αυτοι που φορούσαν τα σακάκια από το ένα μανίκι και τους κυνηγούσε ο Πάγκαλος, άλλη εποχή μάγκες θεωρούνταν οι μηχανοβιοι με τις κόντρες και τις σουζες, που τους κυνηγούσε η αστυνομία, μάγκες θεωρούνται τώρα όσοι βγάζουν εύκολο χρήμα χωρίς κάποιον ιδιαίτερο κόπο, αλλά δεν τους κυνηγάει κανείς. Μάγκας θεωρείται κάποιος που κάνει σεξ σε μια τουαλέτα, βιντεοσκοπει την πράξη του και την σκορπάει σε όλο το διαδίκτυο.

Γενικά η μαγκιά, υπό αυτές τις έννοιες, ήταν και είναι μια μαλακία και μισή. Φυσικά υπάρχει και η άλλη πλευρά, η καλή πλευρά, που μάγκας θεωρείται κάποιος που έκανε λεφτά με κάτι καινοτόμο, με κάτι καινούριο, που δούλεψε με κόπο και ιδρώτα και κατάφερε να χτίσει για πάρτη του το μέλλον του. Μάγκες είναι τα παιδιά που έκαναν πχ την green cola και πλουτίζουν κάνοντας εξαγωγές αβερτα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...