Προς το περιεχόμενο

Επιλογή εκτυπωτή για θερμομεταφορά


rafinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά,

θέλω να πάρω έναν εκτυπωτή για να τυπώνω τα σχέδιά μου σε μπλουζάκια. 

Είμαι ανάμεσα σε δύο Inkjet εκτυπωτές λόγω περιορισμένου budget. Οι εκτυπωτές είναι οι Epson WorkForce WF-7710DWF και HP OfficeJet Pro 7720. Ο Epson έχει συνδυασμό pigment με dye μελάνια (το μαύρο είναι pigment), ενώ ο HP έχει μόνο pigment. Βέβαια ο HP έχει και αρκετά ακριβότερα μελάνια (ακόμα και τα μη επώνυμα) και η αλήθεια είναι πως δεν σκέφτομαι να αγοράσω εξ αρχής κάποιο ciss ink system. Είμαι ανάμεσα σε αυτούς λόγω της δυνατότητάς τους να τυπώσουν και A3 σελίδες. 

Αρχικά είχα σκεφτεί να πάρω τον OKI C332dn, καθώς η ποιότητα των laser εκτυπωτών σε αυτόν τον τομέα είναι αρκετά καλύτερη, αλλά με σταματάει το A4. Νομίζω πως είναι αρκετά μικρό μέγεθος. Πιστεύετε πως θα ήταν καλύτερα να πάρω αυτόν;

Γνωρίζω ήδη το πρόβλημα που υπάρχει με το λευκό χρώμα, αλλά νομίζω πως με μικρή επεξεργασία στα λευκά (προσθήκη λίγου γκρι ή κάτι τέτοιο) θα λυθεί εν μέρει το πρόβλημα. 

Ποια είναι η γνώμη σας σχετικά με τα παραπάνω; 

Να πάρω κάποιον από τους inkjet και αν ναι ποιον; Μήπως θεωρείται πως η διαφορά στην ποιότητα μεταξύ του Laser και τον Inkjet υπερτερεί σε σχέση με το μέγεθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...