Προς το περιεχόμενο

Michelin 12V Air Compressor 49 euro στο amazon.fr


nickpastalan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, iakoboss7 είπε

Αν και εκτως topic, το που κατασκευάστηκε κατι δεν εχει σημασια, οι προδιαγραφές και η τεχνογνωσία εχουν σημασια.

Τι εννοείς με το προδιαγραφές και τεχνογνωσία; Αφού και τα δύο στο ίδιο μέρος φτιάχνονται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και κάποιοι πανάκριβοι ενισχυτές ήχου στην Κίνα φτιάχνονται αλλά με τις προδιαγραφές και τα υλικά που ζητά η εταιρία...

Επεξ/σία από theoilia
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 hours ago, iakoboss7 said:

Αν και εκτως topic, το που κατασκευάστηκε κατι δεν εχει σημασια, οι προδιαγραφές και η τεχνογνωσία εχουν σημασια.

δεν διαφωνώ, αρκετές φορές όμως τέτοιου είδους προϊόντα είναι white-label products..

 

..ενώ το εργοστάσιο που τα κατασκευάζει τα δίνει και no-label στη μισή τιμή.

Επεξ/σία από macovet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, macovet είπε

δεν διαφωνώ, αρκετές φορές όμως τέτοιου είδους προϊόντα είναι white-label products..

..ενώ το εργοστάσιο που τα κατασκευάζει τα δίνει και no-label στη μισή τιμή.

Σωστο αυτο, εχω βρει στο aliexpress no-label iPhone 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/8/2019 στις 6:00 ΜΜ, macovet είπε

Επίσης βρήκα

αυτό

https://www.banggood.com/12V-120W-150PSI-Electric-Car-Tyre-Inflator-Digital-Tire-Air-Compressor-Pump-Tool-p-1438957.html

και αυτό

https://www.gearbest.com/car-inflatable-pump/pp_009398445502.html

€48.96 michelin vs €39.90 black & decker vs € 26 banggood (σχεδόν τα μισά από m), τι λέτε;

Πριν χρόνια είχα πάρει ένα no-name (από eBay) - δεν κατάφερε να ολοκληρώσει ούτε ένα φούσκωμα...

Σίγουρα δεν είναι ίδια όλα τα made in china.

PS: Όπως ακριβώς το γιαουρτι του Lidl που ειναι made by Κρι-κρι δεν έχει την ιδια γευση με το γιαούρτι Κρι-κρι.

Επεξ/σία από hpdra
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/8/2019 στις 11:54 ΠΜ, caasi70 είπε

Έχω την εντύπωση ότι ο black and decker βοηθάει ενεργά και στο ξεφούσκωμα ενώ ο michelin όχι.

Ξεφούσκωμα όπως πχ. ενός στρώματος ή μιας μικρής βάρκας.

Το επιβεβαιώνει κανένας;

Υποστηρίζει και ξεφούσκωμα ναι,το πρόβλημα με τον Β&D είναι ότι ενώ στα χαρτιά φαίνεται πολύ καλός στην πράξη ζεστενεται παρά πολύ γρήγορα.Στα δυο λεπτά λειτουργίας ζεματάει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, moure είπε

Υποστηρίζει και ξεφούσκωμα ναι,το πρόβλημα με τον Β&D είναι ότι ενώ στα χαρτιά φαίνεται πολύ καλός στην πράξη ζεστενεται παρά πολύ γρήγορα.Στα δυο λεπτά λειτουργίας ζεματάει.

Ο Michelin δε ζεσταίνεται καθόλου δηλαδή; Φαντάζομαι πάντως ότι για περιστασιακή χρήση δεν είναι και τόσο μεγάλο πρόβλημα.

Ο B&D έχει φως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, DownUNDERground είπε

Ο Michelin δε ζεσταίνεται καθόλου δηλαδή; Φαντάζομαι πάντως ότι για περιστασιακή χρήση δεν είναι και τόσο μεγάλο πρόβλημα.

Ο B&D έχει φως;

Για περιστασιακή χρήση όπως το φούσκωμα του ελαστικού η ενός στρώματος θαλασσης δεν θα έχεις θεμα,αν πας να φουσκωσεις τίποτα μεγάλο θα έχεις πρόβλημα.Εγω πήγα να φούσκωσω μια μπάλα με διάμετρο 1,20 μέτρα και μου βγήκε η πίστη,πρέπει να έκανα κανα δίωρο να την φουσκωσω αφού έπρεπε συνεχώς να σταματάω για να κρυώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, moure είπε

Για περιστασιακή χρήση όπως το φούσκωμα του ελαστικού η ενός στρώματος θαλασσης δεν θα έχεις θεμα,αν πας να φουσκωσεις τίποτα μεγάλο θα έχεις πρόβλημα.Εγω πήγα να φούσκωσω μια μπάλα με διάμετρο 1,20 μέτρα και μου βγήκε η πίστη,πρέπει να έκανα κανα δίωρο να την φουσκωσω αφού έπρεπε συνεχώς να σταματάω για να κρυώσει.

Προληπτικά το έσβηνες; Μήπως υπερβάλλεις λίγο με το πόσο εύκολα μπορεί να χαλάσει; Δεν είναι ειρωνικό το ερώτημα, αλλά ειλικρινές, μιας και έχεις την εμπειρία της χρήσης του. Θεωρείς πχ. ότι θα πάθαινε κάτι αν το άφηνες ένα 15λεπτο στη χαμηλή ένταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από τα psi να κοιτάτε και τη παροχή (lt/min) ιδαίτερα αν θέλετε να φουσκώσετε μεγάλο όγκο. Οι χαμηλής παροχής είναι 10-12lt/min και είναι ψυχοβγαλτικοί, έχω ένα λιντλίσιο με 35lt/min και είμαι πολύ ικανοποιημένος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα, 
Τσίμπησα τον Black & Decker εγώ για το αμάξι μου στα 39,90€. Αναμένω ενημέρωση απο eshop. 

Γελάω με αυτούς ( https://www.mandis.gr/index.php?page=shop.product_details&category_id=440&flypage=flypage.tpl&product_id=24663&redirected=1&option=com_virtuemart&Itemid=29 ) που τους πήρα τηλέφωνο και τους ζήτησα να μου κατεβάσουν την τιμή (όπως λένε δηλαδή) και μου λένε δε γίνεται υπάρχουν όροι κλπ κλπ. 

Off topic: Μήπως έχετε να προτείνετε και κανένα spray επισκευής για τα ελαστικά;

 

Update: Παρέλαβα το Black Decker εχτές το απόγευμα και σήμερα το δούλεψα δείχνει να είναι καλή κατασκευή και να δουλευεί. Θα δείξει. 

Επεξ/σία από cris41
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...