Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για τον 13χρονο Γιάννη...


skapodis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 1/8/2019 στις 10:36 ΠΜ, Stamer είπε

Ελάτε να βάλουμε ρε παιδιά, οτι μπορείτε ο καθένας, οτι ποσό θέλετε, τίποτα δεν είναι. Και ελπίζω να δείξουμε τον ίδιο ζήλο όπως σε κάτι παντελώς άκυρα θέματα στο φορουμ που γεμίζουν 100 σελίδες ποστ.

 

13 ώρες πριν, txcellas είπε

Αν ήταν κανένα θέμα πικάντικο θα είχαν μαζευτεί σελίδες.. Ίσως πάντως κάποιοι να μν το είδαν γιατί θεωρώ δύσκολο να μν μπορεί κάποιος να στείλει 1-2 ευρώ.

Να μη θέλει πιθανότερο.

Μερικοί από μας είμαστε και λίγο καχύποπτοι επειδή έχουν δει πολλά τα μάτια μας. Αλλά και 100% legit να είναι, ποιόν από τους 100άδες διαδικτυακούς επαίτες να πρωτοβοηθήσουμε, ούτε δύο μηνιάτικα δεν φτάνουν για όλους.

Αν είναι legit πάντως μακάρι το παληκάρι να γίνει καλά, αν και θα έχει θέματα όλη του τη ζωή μετά.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι 100% legit γιατί γνωρίζω προσωπικά την οικογένεια. Καταλαβαίνω τον προβληματισμό του "... ποιόν να βοηθήσουμε από τους τόσους" αλλά μιλάμε για θέμα ζωής (αν δεν εγχειριστεί άμεσα... το παιδί θα πεθάνει), το ότι είναι ένα μικρό παιδί που υποφέρει από 2 χρονών και στην άρνηση του ΕΟΠΥΥ να βάλει έστω και ένα ευρώ (όποιος θέλει να μάθει τον λόγο pm). Η διαφορά που μπορεί να κάνει ένα site σαν το Insomnia είναι η δύναμη στο πλήθος των μελών του.


Δεν χρειάζονται λίγοι και πολλά... απλά μία ευαισθητοποίηση από πολλούς για λίγα!

 

Επεξ/σία από skapodis
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν συγχαρητήρια για το θέμα και εύχομαι και στο μέλλον όταν κάποιος έχει τόσο σοβαρή και σημαντική ανάγκη να γίνεται αναφορά και να βοηθάει ο καθένας όπως και όσο μπορεί. 

Ελπίζω να πάρει και μεγαλύτερη εκταση το θέμα, καθώς το ποσό δεν ειναι και τόσο μεγάλο (πχ να χρειαζονται εκατομμύρια). Μακάρι να κάνουν 2-3 καλές δωρεές τίποτα εφοπλιστες η επιχειρηματίες και να σωθεί το παιδί (εννοείται να βοηθήσουμε και εμείς όπως μπορουμε, ακόμα και ένα μικρό ποσό φέρνει το παιδί πιο κοντά στην σωτηρία του) 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να πάνε όλα καλά. 

5 ώρες πριν, stelios18120 είπε

Καταρχήν συγχαρητήρια για το θέμα και εύχομαι και στο μέλλον όταν κάποιος έχει τόσο σοβαρή και σημαντική ανάγκη να γίνεται αναφορά και να βοηθάει ο καθένας όπως και όσο μπορεί. 

Ελπίζω να πάρει και μεγαλύτερη εκταση το θέμα, καθώς το ποσό δεν ειναι και τόσο μεγάλο (πχ να χρειαζονται εκατομμύρια). Μακάρι να κάνουν 2-3 καλές δωρεές τίποτα εφοπλιστες η επιχειρηματίες και να σωθεί το παιδί (εννοείται να βοηθήσουμε και εμείς όπως μπορουμε, ακόμα και ένα μικρό ποσό φέρνει το παιδί πιο κοντά στην σωτηρία του) 

Αυτό. 

Σαράντα χιλιάρικα για κάποιους είναι ψίχουλα. 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα και εγω την μεταφορα μεσω ebanking και ολα καλα αυτο λιγο που με τσάντισε λιγο ειναι οτι η παγκρητια τραπεζα για ενα τετοιο σκοπο κραταει και προμήθεια , θα μπορουσαν και αυτο το 1 ευρω να το δωσουν για το παιδάκι αντι να το βαλουν τσεπη  :( 

Ενα μπράβο στον Σκαποδη που ανεδειξε και αυτος με την σειρα του το θεμα εδω ώστε οσοι μπορουμε να βοηθήσουμε :) 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/8/2019 στις 1:37 ΜΜ, Narayan είπε

Μερικοί από μας είμαστε και λίγο καχύποπτοι επειδή έχουν δει πολλά τα μάτια μας. Αλλά και 100% legit να είναι, ποιόν από τους 100άδες διαδικτυακούς επαίτες να πρωτοβοηθήσουμε, ούτε δύο μηνιάτικα δεν φτάνουν για όλους.

Αν είναι legit πάντως μακάρι το παληκάρι να γίνει καλά, αν και θα έχει θέματα όλη του τη ζωή μετά.

Να σου πω την αλήθεια το ίδιο ακριβώς σκέφτηκα και εγώ μόλις είδα το θέμα, γιατί δεν ειναι λίγες οι περιπτώσεις τέτοιων scams σήμερα. Το έκλεισα, και μπήκα στο Σκρουτζ να ψαξω για AIO υδρόψυξη για την 2080Ti, αλλά ένιωσα εντελώς σάπιος με την σκέψη οτι ενα παιδί λίγο μεγαλύτερο απο τον γιό μου δίνει μάχη για την ζωή του και εγω το προσπερνω για να ασχοληθώ με μάταια πράγματα. Ελπίζω η μικρή μου κατάθεση μου να βοηθήσει. Καλό κουράγιο στους γονείς του.

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, darkman είπε

Εκανα και εγω την μεταφορα μεσω ebanking και ολα καλα αυτο λιγο που με τσάντισε λιγο ειναι οτι η παγκρητια τραπεζα για ενα τετοιο σκοπο κραταει και προμήθεια , θα μπορουσαν και αυτο το 1 ευρω να το δωσουν για το παιδάκι αντι να το βαλουν τσεπη  :( 

Ενα μπράβο στον Σκαποδη που ανεδειξε και αυτος με την σειρα του το θεμα εδω ώστε οσοι μπορουμε να βοηθήσουμε :) 

1,15 ευρώ εάν θυμάμαι καλά χρέωσε η παγκρήτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, CyberCr33p είπε

1,15 ευρώ εάν θυμάμαι καλά χρέωσε η παγκρήτια.

Tο ιδιο κι εμενα η Eurobank.Με επιλογη ολα τα εξοδα δικα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατι τετοιες εκτακτες και αμεσες περιπτωσεις ειναι που χρειαζεται  η αμεση συμβολη του κρατους....Ελπιζω το υπουργειο υγειας ή η κυβερνηση γενικα να μην αφησει αυτο το επειγον θεμα...Μακαρι να γινει το παιδακι καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...