Προς το περιεχόμενο

Παρά τις κυρώσεις, οι πωλήσεις smartphones της Huawei παρουσίασαν αύξηση 24%


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απορώ πως ο κόσμος αγοράζει συσκευές της εταιρείας 

Πολύ χάλια ειδικά το λογισμικό τους 

Από τέτοιες εταιρείες η OnePlus είναι κλάσεις ανώτερη 

  • Confused 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το θέμα μεταξύ ΗΠΑ και Huawei μου θυμίζει ένα ανέκδοτο.

Μπαίνει ο Αμερικανός τσαμπουκας στο μπαρ Huawei με ύφος πλησιάζει τον μπάρμαν και του λέει 

-Βαλε μου ένα ουίσκι και μετά να κλείσεις το μπαρ γιατί δεν γουστάρω μην σου γ@.ησω ότι έχεις και δεν έχεις 

Και του απαντάει ο μπάρμαν 

-Να σε κεράσω ένα πιάτο φασολάδα να μου κλ@σεις τα @ρχιδι@;;;;;;;

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tasos19s είπε

Απορώ πως ο κόσμος αγοράζει συσκευές της εταιρείας 

Πολύ χάλια ειδικά το λογισμικό τους 

Από τέτοιες εταιρείες η OnePlus είναι κλάσεις ανώτερη 

Το ίδιο λογισμικό φοράνε 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, EuphangeL είπε

Κλασσική καθυστερημενιά αναλυτών Insomnia.gr

 Υπαρχει αυτη η μικρη αυξηση του 2% σε αυτο το τριμηνο λογω οτι παρουσιαστηκαν η σειρα Galaxy S10 και η νεα σειρα Α. Δεν αργει η μερα που θα πεσει στην δευτερη θεση. Το μεον 13.4% του προηγουμενου τριμηνου το ξεχναμε. Αντε να δουμε.

http://newpost.gr/oikonomia/5ca78d6eec67d9d01e300ed4/samsung-anisyhitiki-ptosi-poliseon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Huawei τώρα έγινε επαναστατική εταιρεία, Viva la revolución  - vamos compañeros.

Αυτός ο Τραμπ δεν μπορεί να κάνει τίποτα για το ελαιόλαδο και το τυρί φέτα?  μας έχουν ταράξει στον ΦΠΑ και ΕΝΦΙΑ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Giorgos20177 είπε

που ειδες ρε φιλαρακι εσυ μιση τιμη τηλεφωνα αχαχαχαχαχαχαχααχαχα οτι να νε 

Φίλε εγώ εκείνη την εποχή είδα huawei p20 pro κυριολεκτικά μισό τιμής σε market place κι ολας.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, EuphangeL είπε

Κλασσική καθυστερημενιά αναλυτών Insomnia.gr

Η samsung από Q1 2018 σε Q1 2019 έχει πτώση 6,5%.

Το insomnia έκανε αντιγραφή άρθρο από το gsmarena όπου το gsmarena έχει ως πηγή το Strategy Analytics.
Πηγαίνοντας στο ίδιο το Strategy Analytics (που το έχουν ως πηγή) βλέπουμε ότι όχι μόνο δεν υπάρχει αύξηση αλλά υπάρχει και σεβαστή πτώση.
https://news.strategyanalytics.com/press-release/devices/strategy-analytics-global-smartphone-shipments-dip-4-percent-q1-2019

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, voltmod είπε

Παραθέτεις νούμερα για το πρώτο τρίμηνο του 2019 (71,8 εκατομμύρια αποστολές η Samsung). Εγώ έγραψα -και το GSMArena- για το 2ο τρίμηνο (76,3 εκατομμύρια αποστολές η Samsung). Που είδες την μείωση; Σε σχέση με πριν ένα χρόνο, η αγορά συνολικά παρουσιάζει πτώση. Αναφέρεται αυτό στο άρθρο.

Δες εδώ: https://news.strategyanalytics.com/press-release/devices/strategy-analytics-huawei-takes-17-percent-share-global-smartphone-market-q2-2

Η πορεία της Samsung θα κριθεί στην ετήσια έκθεση της για το 2019 (σε σχέση με το 2018). Εκεί θα δούμε τι γίνεται, και είμαστε ακόμα μακριά για τα επίσημα νούμερα.

Νόμιζα πως μιλούσατε για το Q1 και όχι για το Q2.
Δεν θα δικαιολογηθώ, το λάθος είναι 100% δικό μου, και ζητώ συγνώμη και από εσένα και από τον Euphangel.

1 ώρα πριν, voltmod είπε

Δεν είναι κακό να κάνει κάποιος λάθη @l337, συμβαίνουν αυτά, αλλά καλό θα ήταν να μην κατηγορείς και κυρίως να μην γενικολογείς. Μπορείς να βοηθήσεις επισημαίνοντας λάθη ή παραλείψεις, αλλά όχι να μιλάς για "τραγική ποιότητα". Προσβάλλεις, και δεν βοηθάς πουθενά και κανέναν. Αν έχεις πρόβλημα μπορείς να στείλεις ένα email στο:  [email protected]

Ας πούμε πως υπάρχει ένα (και παραπάνω) προηγούμενο (στα οποία δεν ήσουν εσύ συντάκτης όμως). Θα τα έχω υπόψη μου όμως όσα γραφεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, christospvl είπε

Φίλε εγώ εκείνη την εποχή είδα huawei p20 pro κυριολεκτικά μισό τιμής σε market place κι ολας.. 

ουτε καν . μην λες μλκιες . εκτος κ αν εννοεις μισο τιμης τιμες γερμανου αο 1000 μονο 599 ααχααχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα με ανησυχούν αυτά που είπε ο πρόεδρος της huawei ότι αναμένονται δυσκολίες στο μέλλον και ότι ακυρώθηκε η κυκλοφορία του έξυπνου ηχείου. Δεν υποτίθεται ότι τα βρήκαν ή ότι θα αποφάσισαν ότι θα τα βρουν μεταξύ τους? 

Και απ όσο διαβάζω εντείνεται ο εμπορικός πόλεμος τις τελευταίες ημέρες. 

Επεξ/σία από zananiro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εγινε ρε παιδια;γτ μλωνετε για αλλες εταιρειες αν πουλανε (πχ την SAMSUNG) 

το αρθρο ειναι πεντακαθαρο απο τον τιτλο μεχρι το τελος Η HUAWAI αυξησε τα κερδη της ...τωρα αν οι αλλες πεσαν η οχι ειναι αλλου "παπα ευαγγελιο"

οπως και το αν ερειξε η οχι την τιμη της σε καποιες συσκευες δεν ειναι θεμα του αρθρου ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζοντας τους μεγάλους Έλληνες αναλυτές  εδώ μέσα ... Βλέπω ότι  έβγαλαν την samsung  ότι πάει για λουκέτο από την άλλη οι πέρσοτεροι αντιπαθούν την Αμερική και βγάζουν ειδήσεις του στυλ ο Τραμπ τα έχει βάλει με τν χουαγει αλλά δεν μπορεί να σκεφτούν είναι άλλες εταιρείες πολύ μεγαλύτερες από την χουαγει γτ δεν έχει θέμα με αυτές... Μόνο ο Έλληνας σκέφτεται  έτσι πονηρά   και χαζά γιατί φτάσαμε εδώ που φτάσαμε? λες και η χουαγει δεν προσφέρει στο αμερικανικό ΑΕΠ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...