Προς το περιεχόμενο

Ποιο είναι το καλύτερο FPS όλων των εποχών;


_Xistenze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Τα σπάει το thread, θέλω και best rpg, best adventure, best puzzle, best wgaf...

Εγώ θέλω να καθίσει μετά κάποιος να βγάλει statistics από τις απαντήσεις και να μας τις δείξει σε γράφημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Halo Combat Evolved και Halo 5 (Το πρωτο ειναι διαχρονικο παιχνιδι το οποιο απολαυσα περισσοτερο απο την αρχικη τετραλογια. Πολυ θα με κραξουν για το δευτερο αλλα ητανε ουσιαστικα ενα μεγαλο φρεσκαρισμα της σειρας και μαρεσε περισσοτερο απο αποψη soundtrack και σκηνοθεσιας η οποια εγινε πολυ πιο κινηματογραφικη στα προτυπα των αποκλειστικων της σονυ. Επισης μαρεσαν πολυ οι νεοι χαρακτηρες οπως ο Bucky και ο Spartan Locke οι οποιοι ειχανε περισσοτερο χρωμα στις ερμηνειες τους)
2)Metro exodus Απο τις λιγες περιπτωσεις που το τριτο μερος ειναι καλυτερο απο το αρχικο, η αληθεια ειναι οτι οταν ειδα αρχικα πως ειναι open world ξενερωσα αλλα τελικα το open world αξιοποιειτε παρα πολυ καλα και επι της ουσιας ειναι ενα μερος το οποιο αποτελειτε κυριως απο side missions και η πλειοψηφια των κεντρικων αποστολων ειναι κλασσικα linear οπως και στους προκατοχους του, βοηθησε πολυ και το γεγονος πως εχει μεγαλη ποικιλια στους χαρτες και εκει περα που λες θα βαρεθω πουμαι συνεχεια στην ιδια περιοχη σε πηγαινει καπου αλλου.
3)Zombi U Cult διαμαντι προσωπικα για εμενα, μολις καταλαβεις πως λειτουργουν τα mechanics του παιχνιδιου ειναι παρα πολυ ευκολο.  Ουσιαστικα ετσι και εισαι προσεκτικος και δεν κανεις αποτομες κινησεις δεν προκειται να πεθανεις ποτε, στο normal δυο φορες μονο πεθανα απο δικο μου λαθος επειδη βιαζομουνα.(σε αλλα survival παιχνιδια επειδη πρεπει να μεγαλωσουν την διαρκεια οπως ειναι και λογικο εχουνε μη ρεαλιστικα spikes στην δυσκολια,) Ισως απο αισθηση επβιωσης η καλυτερη που εχω παρει απο παιχνιδι του ειδους,
3)Wolfenstein το new order μονο γιατι ειχε καλυτερο σεναριο και κρατησε καλυτερα ισσοροπιες αναμεσα σε σοβαροτητα και καφριλα σε αντιθεση με το 2ο πουτανε τερμα καφρικο, επισης μαρεσε περισσοτερο η ατμοσφαιρα του πρωτου και η διαρκεια, που ητανε πιο μεγαλο και απολαυστικο.
4)Deus ex mankind divided Πολυ καλο gameplay με αμετρητες επιλογες αλλα με χαλασε απιστευτα που επαιζε cinematic στα takedowns πολυ καλη επιλογη που η πλειοψηφια του παιχνιδου εκτυλισσοταν σε μια μελλοντικη Πραγα εδινε μια αλλη νοτα στο level design.
5)Call of duty advanced warfare Αμφιλεγομενο παλι παιχνιδι αλλα μαρεσε που ητανε στο μελλον. Ο Troy Baker ως Mitchel επαιξε πολυ καλα τον ρολο του και ο Kevin Spacey ητανε πολυ καλος σαν τον main villain του παιχνιδιου. Επισης ισως εχει απο τις καλυτερες σκηνες δρασης σε call of duty οπως το σκηνικο με τον αυτοκινητοδρομο και την αποστολη στην Σαντορινη.

Bioshock και Half life δεν εχω παιξει αλλα τα εχω στα υποψην μου να τα παιξω μελλοντικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...