Προς το περιεχόμενο

gaming στα 900 euro


VIRUSD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H 5700XT είναι λίγο γρηγορότερη κάρτα. Προσωπικά νομίζω ότι εκεί θα πήγαινα σε αυτό το budget. Το ότι οι drivers είναι ακόμα προβληματικοί άλλα παρόλα αυτά είναι γρηγορότερη κάτι λέει. Η AMD έχει παράδοση στο να βελτιώνει για χρόνια τους drivers των προιόντων της. Θεωρώ ότι θα βελτιώσει τα όποια θέματα έχει σύντομα. Επιπλέον, τεχνολογίες τύπου ray tracing προσωπικά μου φαίνονται αδιάφορες.

Για να μην παρεξηγηθώ πάντως, και οι 2 επιλογές είναι πολύ καλές. 

Όσο γα τις μνήμες, διπλά λεφτά για χαμηλότερα timings δεν θεωρώ πως αξίζουν. Όπου άλλου και να τα δώσεις αυτά τα λεφτά θα δεις μεγαλύτερη διαφορά.

Επεξ/σία από TheMechanic1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, TheMechanic1 είπε

H 5700XT είναι λίγο γρηγορότερη κάρτα. Προσωπικά νομίζω ότι εκεί θα πήγαινα σε αυτό το budget. Το ότι οι drivers είναι ακόμα προβληματικοί άλλα παρόλα αυτά είναι γρηγορότερη κάτι λέει. Η AMD έχει παράδοση στο να βελτιώνει για χρόνια τους drivers των προιόντων της. Θεωρώ ότι θα βελτιώσει τα όποια θέματα έχει σύντομα. Επιπλέον, τεχνολογίες τύπου ray tracing προσωπικά μου φαίνονται αδιάφορες.

Για να μην παρεξηγηθώ πάντως, και οι 2 επιλογές είναι πολύ καλές. 

Όσο γα τις μνήμες, διπλά λεφτά για χαμηλότερα timings δεν θεωρώ πως αξίζουν. Όπου άλλου και να τα δώσεις αυτά τα λεφτά θα δεις μεγαλύτερη διαφορά.

Θα συμφωνήσω και εγώ. Είναι μεγάλη η διαφορά χρημάτων. Αν θες όμως μπορείς να δεις τις crucial ballistic 3200 όπου παίρνουν oc . Υπάρχει και σχετικό νήμα. Και είναι σε καλή τιμή.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να κοιτάξω δλδ η αυτή με την χαμηλότερη τιμή η αυτή που μου πρότεινες που περνάει και oc από τι κατάλαβα

Επεξ/σία από VIRUSD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, VIRUSD είπε

Λέτε να έχω κάνα πρόβλημα με το τροφοδοτικό με την 5700xt

Πόσα χρόνια το έχεις και τι κάρτα γραφικών και cpu τροφοδοτούσε; Είχες κάνει και overclock; Γενικά είναι μέτριας ποιότητας psu αλλά από watt είναι εντάξει. Και να καεί που λέει ο λόγος, δεν κινδυνεύεις να σου αχρηστεύσει κάτι άλλο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τροφοδοτικό είναι αυτό https://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=32203&cat=17 τον έχω κάνα 5αρι χρόνια με την r9 280 χωρίς oc και τον a8 3870 από τα 3000 τον είχα κλοκαρι στα 3400

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, VIRUSD είπε

Το τροφοδοτικό είναι αυτό https://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=32203&cat=17 τον έχω κάνα 5αρι χρόνια με την r9 280 χωρίς oc και τον a8 3870 από τα 3000 τον είχα κλοκαρι στα 3400

Εντάξει είναι αν και θα κοιτούσα να το αλλάξω σε 1-2 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...