Προς το περιεχόμενο

Αλλαγη ram σε λαπτοπ


xalkias99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σύντομα θα γινω κάτοχος αυτου του λαπτοπ , είναι υπό παραγγελιά , που έχει μόλις 4 gb ram και θέλω να βάλω περισσότερη  μνήμη άλλα έχω μερικές απορίες και αν μπορειτε να μου τις λύσετε:

1) Εαν αποφασίσω να βάλω άλλη μια 4αρα ram πρεπει να πάρω ακριβός το ίδιο μοντέλο η μπορεί να κάνει και μια οποιαδήποτε άλλη, αρκεί να έχει τα ίδια Mhz ?

2) Εαν αποφασισω να βαλω παραπανω απο (2x4) 8gb πχ (2x8) 16Gb μπορώ να επιλέξω ένα οποιοδήποτε σετ ram? To ρωτάω κυρίως επειδή αν γίνετε να βάλω ότι θέλω, θα έχω και την ευχέρεια να διαλέξω σετ με καλύτερη ραμ απο αυτη που εχει ηδη. 

3) Αυτό δεν έχει να κάνει πολύ με τα παραπάνω άλλα έχω προσέξει ότι έχει και εάν 16gb intel optane και μάλιστα στο bestprice BestPrice iconwww.bestprice.gr/2155529589/asus-vivobook-s510un-db55.html (Από 515,00€)λέει οτι το λαπτοπ ειναι 20 gb ram , προφανώς προσθεσαν 4 gb ram +16 optane , και έχω μπερδευτεί λίγο γιατι απο οσο γνωρίζω ο optane είναι ssd. Μηπως έχει να κάνει κάτι με την ram και δεν το γνωρίζω? 

Ευχαριστω!

Επεξ/σία από xalkias99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να βρεις τις πληροφορίες που θες στο τμήμα υποστήριξης του προϊόντος στην σελίδα της κατασκευάστριας και στο online manual. Τα γράφουν αναλυτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, zx1234r είπε

Μπορείς να βρεις τις πληροφορίες που θες στο τμήμα υποστήριξης του προϊόντος στην σελίδα της κατασκευάστριας και στο online manual. Τα γράφουν αναλυτικά.

Το εψαξα το manual και δεν γράφει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...