Προς το περιεχόμενο

Νέος στη Revolut


thetiesthatbind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μου ηρθε email οτι απο 15αυγουστο θα ξεκινησει να πληρωνουμε προμηθεια συναλλαγματος στις συναλλαγες μας.Νομιζω πως αν οντως ισχυει,ηρθε η ωρα να φυγουμε σιγα σιγα.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 336
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 12/6/2021 στις 2:42 ΜΜ, stelios85 είπε

μου ηρθε email οτι απο 15αυγουστο θα ξεκινησει να πληρωνουμε προμηθεια συναλλαγματος στις συναλλαγες μας.Νομιζω πως αν οντως ισχυει,ηρθε η ωρα να φυγουμε σιγα σιγα.

Σε μένα δεν έχει έρθει κάτι.

Μπορείς να το ανεβάσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα μια απορία , θέλω να προσθέσω χρήματα στον λογαριασμό μου στην revolut απο άλλη τράπεζα από πειραιωσ Που είχα από την αρχή.πως μπορώ να αλλάξω την κάρτα της Πειραιώς με μια άλλη  της εθνικής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, ababapanos είπε

Καλησπερα μια απορία , θέλω να προσθέσω χρήματα στον λογαριασμό μου στην revolut απο άλλη τράπεζα από πειραιωσ Που είχα από την αρχή.πως μπορώ να αλλάξω την κάρτα της Πειραιώς με μια άλλη  της εθνικής;

Καλησπέρα, από την προσθήκη χρημάτων στην αρχική σελίδα, επιλέγεις κάρτα και μετά εισάγεις τα στοιχεία της κάρτας της εθνικής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα γνωρίζει κανεις αν κανω μεταφορά εμβάσματος απο revolut σε Πειραιώς κρατάει προμήθεια? Και αν κανω ανάληψη απο atm τι προμήθεια κρατάει? 

Ευχαριστώ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, delpetro είπε

Καλησπερα γνωρίζει κανεις αν κανω μεταφορά εμβάσματος απο revolut σε Πειραιώς κρατάει προμήθεια? Και αν κανω ανάληψη απο atm τι προμήθεια κρατάει? 

Ευχαριστώ! 

Η revolut δεν κρατάει προμήθεια. Η Πειραιώς θα κρατήσει περίπου 3€ εκτός και αν έχεις όρεξη να κάνεις πολλά εμβάσματα για να είσαι κάτω από το όριο χρέωσης εισερχομένων. 

Το ΑΤΜ επίσης θα κρατήσει ~3€

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Έστειλα πρόσκληση σε φίλο και γράφτηκε σήμερα για  κάρτα. 
Πρόσθεσε 100 ευρώ μέσα.

Για να πάρω τα 40 ευρώ χρειάζεται να κάνει 3 αγορές >5 ευρώ.

Προφανώς με εικονική κάρτα διότι η φυσική θα φτάσει μετά τις 25 Ιανουαρίου. 

Πως πρέπει να το κάνει; Να χρησιμοποιήσει μια εικονική visa και να κάνει πχ αγορές με αυτή από πχ το skroutz; Είναι αποδεκτή η εικονική visa;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 10/1/2022 στις 3:32 ΜΜ, fonzi είπε

Έστειλα πρόσκληση σε φίλο και γράφτηκε σήμερα για  κάρτα. 
Πρόσθεσε 100 ευρώ μέσα.

Για να πάρω τα 40 ευρώ χρειάζεται να κάνει 3 αγορές >5 ευρώ.

Προφανώς με εικονική κάρτα διότι η φυσική θα φτάσει μετά τις 25 Ιανουαρίου. 

Πως πρέπει να το κάνει; Να χρησιμοποιήσει μια εικονική visa και να κάνει πχ αγορές με αυτή από πχ το skroutz; Είναι αποδεκτή η εικονική visa;

Αν έχει κινητό με NFC μπορεί να την βάλει και σε Google Pay ή Apple pay και να πληρώσει σε κατάστημα.

Εγώ αυτό είχα κάνει με τον αδερφό μου, απλά super market.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Θα ήθελα να ξεκινήσω να πληρώνομαι μέσω της Revolut. Ποιος είναι ο πιο συμφέρον τρόπος;

  • Να δώσω το ΙΒΑΝ που παρέχει η Revolut;

  • Να στείλω σύνδεσμο πληρωμής μέσω της εφαρμογης; Σε αυτήν την περίπτωση ο άλλος χρειάζεται να έχει λογαριασμό στη Revolut ή πληρώνει με την κάρτα του; Έχει προμήθεια για εμένα αν πληρώσει με την κάρτα του;

  • Υπάρχει άλλος τρόπος; Με το σύνδεσμο Revolut.me πως πραγματοποιείται η πληρωμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, LordArthas είπε

Θα ήθελα να ξεκινήσω να πληρώνομαι μέσω της Revolut. Ποιος είναι ο πιο συμφέρον τρόπος;

  • Να δώσω το ΙΒΑΝ που παρέχει η Revolut;

  • Να στείλω σύνδεσμο πληρωμής μέσω της εφαρμογης; Σε αυτήν την περίπτωση ο άλλος χρειάζεται να έχει λογαριασμό στη Revolut ή πληρώνει με την κάρτα του; Έχει προμήθεια για εμένα αν πληρώσει με την κάρτα του;

  • Υπάρχει άλλος τρόπος; Με το σύνδεσμο Revolut.me πως πραγματοποιείται η πληρωμή;

Από την εργασία σου εννοείς;
Η εργασία είναι στην Ελλάδα; Γιατί δύσκολα δέχονται οι εργοδότες ξένο τραπεζικό λογαριασμό για να καταβάλουν μισθοδοσίες. 

Για αυτήν την δουλειά θα δώσεις το IBAN που έχεις στην Revolut.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, asdfnikos είπε

Από την εργασία σου εννοείς;
Η εργασία είναι στην Ελλάδα; Γιατί δύσκολα δέχονται οι εργοδότες ξένο τραπεζικό λογαριασμό για να καταβάλουν μισθοδοσίες. 

Για αυτήν την δουλειά θα δώσεις το IBAN που έχεις στην Revolut.

Είμαι ελεύθερος επαγγελματίας και θα ήθελα να χρησιμοποιώ ως λογαριασμό που θα πληρώνομαι για τις υπηρεσίες μου ο λογαριασμός της Revolut. Δεν πρόκειται για μισθοδοσία.

Υπάρχει τρόπος να δηλωθεί στην ΑΑΔΕ ως επαγγελματικός λογαριασμός; (θα είχα την πρόθεση να το κάνω εάν είναι εφικτό). Φαντάζομαι όχι, σωστά;

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα σας έχει στείλει κάποιος φίλος χρήματα στον revolut λογαριασμό του με χρήση της yes visa της eurobank?

εάν ναι έχει πάρει την επιστροφή 1% ?

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, deerhunter είπε

καλησπέρα σας έχει στείλει κάποιος φίλος χρήματα στον revolut λογαριασμό του με χρήση της yes visa της eurobank?

εάν ναι έχει πάρει την επιστροφή 1% ?

ευχαριστώ

Όχι δεν είναι χαζοί, ούτε στο αφορολόγητο θα περάσει και ούτε θα πάρει 1%. Φοβάμαι μήπως θεωρηθεί και ανάληψη από πιστωτική με τον αντίστοιχο τόκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

  • Δημιουργία νέου...