Προς το περιεχόμενο

Νέος στη Revolut


thetiesthatbind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 336
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα στην ομαδα,

Μολις εκανα αιτηση τν metal λογω δουλειας τν ξαναενεργοποιησα. απλως δν καταλαβα πολυ καλα πως δουλευει το Overseas medical insurance  & Delayed baggage & delayed flight insurance .

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cool_ted είπε

Γνωρίζετε τις προμήθειες για το pop-up της revolut? Εθνική που δοκίμασα δεν εχει καμία προμήθεια. Στις άλλες?

Καμία ελληνική κάρτα δεν χρεώνεται για Top-Up στην Revolut.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, asdfnikos είπε

Καμία ελληνική κάρτα δεν χρεώνεται για Top-Up στην Revolut.

Επιβεβαιώνω για Εθνική και Πειραιώς.

Επεξ/σία από bill89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το top up μέσω κάρτας γίνεται την ίδια στιγμή?

Εχω προσπαθήσει 2 φορές με κάρτα Εθνικής αλλά μου βγάζει σφάλμα.

Στην εφαρμογή της Revolut μου βγάζει σαν pending τη συναλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, wiowia είπε

Το top up μέσω κάρτας γίνεται την ίδια στιγμή?

Εχω προσπαθήσει 2 φορές με κάρτα Εθνικής αλλά μου βγάζει σφάλμα.

Στην εφαρμογή της Revolut μου βγάζει σαν pending τη συναλλαγή.

Ναι, όσες φορές το έχω κάνει γίνεται την ίδια στιγμή. Τσέκαρε στο ebanking της Εθνικής αν έχει εκεί τη συναλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, wiowia είπε

Το top up μέσω κάρτας γίνεται την ίδια στιγμή?

Εχω προσπαθήσει 2 φορές με κάρτα Εθνικής αλλά μου βγάζει σφάλμα.

Στην εφαρμογή της Revolut μου βγάζει σαν pending τη συναλλαγή.

Πρέπει να ενεργοποιήσεις το verification της Εθνικής με SMS code Για να μπορέσεις να προχωρήσεις σε συναλλαγή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, asdfnikos είπε

Πρέπει να ενεργοποιήσεις το verification της Εθνικής με SMS code Για να μπορέσεις να προχωρήσεις σε συναλλαγή.

Μπορεί γι’αυτο γιατί ακόμα έχω τη γεννήτρια κωδικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω σοβαρό πρόβλημα με εικονική RevoΕχει κλειδωσει ο Λογαριασμος μου εχω καποια λεφτα μεσα και μου ζητανε ενα καρο χαρτια για να ξεκλειδωσει.
Μισθολογικες καταστασεις Τραπεζικες βεβαιωσεις κλπ κλπ.
Ουδεποτε εκανα Υπερογκες συναλλαγες σε διαστημα 2 βδομαδων που την εχω ...μαλιστα ολες Ηλεκτρονικες και οχι πανω απο 30 ευρω στο συνολο και οι 3! Επισης εχει καθυστερησεις σημαντικα να ερθει η Φυσικη καρτα που παρειγγειλα και απο εχθες εχει μπλοκαρει και η Εικονικη με αποτελεσμα να εχει δεσμευσει ενα σημαντικο ποσο η καρτα μου. Δεν δεχεται ουτε τις μισθολογικες κατασταστασεις μου που βγαζω φωτογραφια και απορω αν θα δεχτει και τα Υπολοιπα των τραπεζικων καταθεσεων μου που δεν επιθυμω να τους γνωστοποιησω!

Εχετε αποψη ή ιδεα τι μπορω να κανω?
Ουτε ε-μαιλ επικοινωνιας δεν εχουν ουτε κατι σχετικο παρα μονο κατι αυτοματοποιημενες απαντησεις βρισκω στο δικτυο που δεν με καλυπτουν..

αυτη τη στιγμη μου εχει κλειδωσει τις συναλλαγες των 350 ευρω!
 
To θεμα δεν ειναι το ποσο ασφαλως αλλα οτι μου εχει μπλοκαρει διχως προηγουμενο διχως να εχω κανει ή ζητησει κατι....Προσπαθω απο το πρωι να συνομιλησω με εκπροσωπο με βαζει σε Αυτοματοποιημενες Ερωτοαπαντησεις που δεν δινουν λύση. το 2ο ειναι οτι εχω κατεβασει μισθολογικες καταστασεις και τους τις στελνω διχως να τις δεχεται σαν φωτογραφια το συστημα τους. Επισης το 3ο χειροτερο μου ζηταει τραπεζικο Υπολοιπο λογαριασμου και πληροφριες που αν ηξερα οτι θα τις ζητουσε ΔΕΝ θα εμπαινα καν στην διαδικασια να βγαλω καρτα REVOLUT. γιατι να τους στειλω τραπεζικο λογαριασμο με Υπολοιπο και κινησεις? Υποψιαζομαι παντως επειδη εβαλα 2 φιλους να μου κανουν μικροκαταθεση των 100 ευρω για επερχομενο ταξιδι αυτο με εβαλε στην διαδικασια να μπλοκαρει την καρτα μου! Ουτε οι συναλλαγες στον αριθμο 3 που εκανα ειναι κατι σημαντικο της ταξης των 30 Ευρω...
 
 
κάρτα μου έχει δεσμεύσει 360 ευρώ με έχει κρεμάσει σε 3 όχι 1 ταξίδι μου σε χώρα Εκτός ΕΕβτις τελευταίες 15 μέρες αύριο φευγω Σοφία δίχως να έχει έρθει η φυσική κάρτα έχω ξοδέψει ώρες συζητήσεων και μελανιού να αναλύω σε κόσμο από εδώ και εκεί το θέμα όλοι Άσχετοι εφόσον δεν υπάρχει ούτε 1 εκπρόσωπος της εταιρείας από εχθές το μεσημέρι να μου δώσει μια απάντηση....για αυτό πήρα την απόφαση να γράψω εδώ . Στο chat δεν υπάρχει χριστιανός ή μωαμεθανός, στο Fb δεν απαντά κανείς και μόνο αυτοματοποιημένες απαντήσεις στέλνει η Revo.....
 
 
 
 Οποιαδήποτε καθοδήγηση σας η τηλεφωνο επικοινωνίας ευπρόσδεκτο. Επαναλαμβάνω έχω σκαναρει μισθοδοσίες και έγγραφα τραπεζών βεβαιώσεις και ούτε τα δέχεται ούτε συναλλαγές κάνει.....
 
 
Ευχαριστω

Screenshot_20191011-080300.png

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, PedroG είπε
Παιδιά έχω σοβαρό πρόβλημα με εικονική RevoΕχει κλειδωσει ο Λογαριασμος μου εχω καποια λεφτα μεσα και μου ζητανε ενα καρο χαρτια για να ξεκλειδωσει.
Μισθολογικες καταστασεις Τραπεζικες βεβαιωσεις κλπ κλπ.
Ουδεποτε εκανα Υπερογκες συναλλαγες σε διαστημα 2 βδομαδων που την εχω ...μαλιστα ολες Ηλεκτρονικες και οχι πανω απο 30 ευρω στο συνολο και οι 3! Επισης εχει καθυστερησεις σημαντικα να ερθει η Φυσικη καρτα που παρειγγειλα και απο εχθες εχει μπλοκαρει και η Εικονικη με αποτελεσμα να εχει δεσμευσει ενα σημαντικο ποσο η καρτα μου. Δεν δεχεται ουτε τις μισθολογικες κατασταστασεις μου που βγαζω φωτογραφια και απορω αν θα δεχτει και τα Υπολοιπα των τραπεζικων καταθεσεων μου που δεν επιθυμω να τους γνωστοποιησω!

Εχετε αποψη ή ιδεα τι μπορω να κανω?
Ουτε ε-μαιλ επικοινωνιας δεν εχουν ουτε κατι σχετικο παρα μονο κατι αυτοματοποιημενες απαντησεις βρισκω στο δικτυο που δεν με καλυπτουν..

αυτη τη στιγμη μου εχει κλειδωσει τις συναλλαγες των 350 ευρω!
 
To θεμα δεν ειναι το ποσο ασφαλως αλλα οτι μου εχει μπλοκαρει διχως προηγουμενο διχως να εχω κανει ή ζητησει κατι....Προσπαθω απο το πρωι να συνομιλησω με εκπροσωπο με βαζει σε Αυτοματοποιημενες Ερωτοαπαντησεις που δεν δινουν λύση. το 2ο ειναι οτι εχω κατεβασει μισθολογικες καταστασεις και τους τις στελνω διχως να τις δεχεται σαν φωτογραφια το συστημα τους. Επισης το 3ο χειροτερο μου ζηταει τραπεζικο Υπολοιπο λογαριασμου και πληροφριες που αν ηξερα οτι θα τις ζητουσε ΔΕΝ θα εμπαινα καν στην διαδικασια να βγαλω καρτα REVOLUT. γιατι να τους στειλω τραπεζικο λογαριασμο με Υπολοιπο και κινησεις? Υποψιαζομαι παντως επειδη εβαλα 2 φιλους να μου κανουν μικροκαταθεση των 100 ευρω για επερχομενο ταξιδι αυτο με εβαλε στην διαδικασια να μπλοκαρει την καρτα μου! Ουτε οι συναλλαγες στον αριθμο 3 που εκανα ειναι κατι σημαντικο της ταξης των 30 Ευρω...
 
 
κάρτα μου έχει δεσμεύσει 360 ευρώ με έχει κρεμάσει σε 3 όχι 1 ταξίδι μου σε χώρα Εκτός ΕΕβτις τελευταίες 15 μέρες αύριο φευγω Σοφία δίχως να έχει έρθει η φυσική κάρτα έχω ξοδέψει ώρες συζητήσεων και μελανιού να αναλύω σε κόσμο από εδώ και εκεί το θέμα όλοι Άσχετοι εφόσον δεν υπάρχει ούτε 1 εκπρόσωπος της εταιρείας από εχθές το μεσημέρι να μου δώσει μια απάντηση....για αυτό πήρα την απόφαση να γράψω εδώ . Στο chat δεν υπάρχει χριστιανός ή μωαμεθανός, στο Fb δεν απαντά κανείς και μόνο αυτοματοποιημένες απαντήσεις στέλνει η Revo.....
 
 
 
 Οποιαδήποτε καθοδήγηση σας η τηλεφωνο επικοινωνίας ευπρόσδεκτο. Επαναλαμβάνω έχω σκαναρει μισθοδοσίες και έγγραφα τραπεζών βεβαιώσεις και ούτε τα δέχεται ούτε συναλλαγές κάνει.....
 
 
Ευχαριστω

Screenshot_20191011-080300.png

Μήπως έκανες κάποιες συναλλαγές με online καζίνο ή bet; Άμα θες να συνομιλήσεις με εκπρόσωπο τους γράψε στο chat live agent και σου λέει σε πόση ώρα θα σε εξυπηρετήσουν. Δεν σου δέχονται αποδεικτικά επειδή είναι στα ελληνικά να φανταστώ. Τηλέφωνο έχουν αλλά είναι αγγλικό νούμερο. Έχουν γίνει πιο αυστηροί στους ελέγχους μετά από πίεση της ΕΕ και κάποιον περαστικών ξεπλύματος χρήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 συναλλαγη παρκιγκ σε αεροδρομιο Μακεδονια Θεσσαλινικης 11 ευρω, 1 συνναλλαγη αγορα Φωτογραφιων απο Συμμενοχη στον Μαραθωνιο Βουδαπεστης 3000 Φιορινια ουτε 8 ευρω (μαζι με αλλους 40000 δρομεις και μια συναλλαγή εγγραφη στον Ημιμαραθωνιο Τσανακαλε Τουρκιας μζι με αλλους 10000 δρομεις....καμια σχεση!!

 

Εχω δηλωσει και παραλαβη φυσικης καρτας και ακομη περιμενω.... απο 25.9,19 κανενας δε βγιανει σε live συνομιλησει μαζι μου Mono με μυνηματα....Εχε χαλασε στο μεταξυ το κινητο μου και εψω κανει απεγκατασταση και εγκατασταση εκ νεου της εφαρμογης ....δε ξερω αν παιζει αυτο ρολο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/10/2019 στις 12:52 ΜΜ, george1807 είπε

Μια χαρά μπορούμε. Δες το φωτισμό αν είναι καλός, να μην έχει αντανακλάσεις 

Τελικά έκατσα το Σαββατοκύριακο και έβγαλα φωτογραφίες με καλό φωτισμό και το δέχτηκαν, αναμένω κάρτα.Ευχαριστώ πολύ πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα ξανά , έχω revolut αρκετό καιρό και την έχω σαν 2η κάρτα για αποταμίευση. 

Δεν έχω καταλάβει μερικά πράγματα , συγνώμη αν έχουν ξανά ειπωθεί εδώ.

1)Το να βάλεις λεφτά στην revolut είναι δωρεάν ανεξαρτήτου ποσού;

2)Να στείλεις από τη revolut λεφτά σε έναν λογαριασμό είναι δωρεάν ή μετά από κάποιο ποσό υπάρχει μία προμήθεια;

3) αν έχεις χρήματα στη revolut μπορείς να πληρώσεις σε μία ξένη χώρα ,η οποία έχει άλλο νόμισμα, με κάρτα χωρίς να σου τραβήξει προμήθεια;

4)Διαβάζοντας πιο πάνω και ένα μέλος μπλοκαρίστηκε . Πώς γίνεται κάποιος να μπλοκαριστεί και αν μπλοκαριστεί τι πρέπει να στείλει στη Revo για να τον ξεμπλοκαρουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, insomiaistas είπε

Καλησπέρα ξανά , έχω revolut αρκετό καιρό και την έχω σαν 2η κάρτα για αποταμίευση. 

Δεν έχω καταλάβει μερικά πράγματα , συγνώμη αν έχουν ξανά ειπωθεί εδώ.

1)Το να βάλεις λεφτά στην revolut είναι δωρεάν ανεξαρτήτου ποσού;

2)Να στείλεις από τη revolut λεφτά σε έναν λογαριασμό είναι δωρεάν ή μετά από κάποιο ποσό υπάρχει μία προμήθεια;

3) αν έχεις χρήματα στη revolut μπορείς να πληρώσεις σε μία ξένη χώρα ,η οποία έχει άλλο νόμισμα, με κάρτα χωρίς να σου τραβήξει προμήθεια;

4)Διαβάζοντας πιο πάνω και ένα μέλος μπλοκαρίστηκε . Πώς γίνεται κάποιος να μπλοκαριστεί και αν μπλοκαριστεί τι πρέπει να στείλει στη Revo για να τον ξεμπλοκαρουν.

1,2,3) δεν υπάρχουν προμήθειες από τη Revolut. Σε μεταφορές κλπ άμα δεις προμήθειες θα είναι από την άλλη τράπεζα. 

4) Μπλοκάρεται άμα πιάσει κάποια ύποπτη κίνηση το σύστημα τους. Συνήθως ζητάνε να αποδείξεις ένα μεγάλο ποσό από πού το απέκτησες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...