Προς το περιεχόμενο

Νέος στη Revolut


thetiesthatbind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους, σαν νέος χρήστης της revolut θα ήθελα να ρωτήσω με ποιον τρόπο αποστέλλετε η απλή κάρτα, ταχυδρομείο ή courier (εάν είναι courier με ποια εταιρία συνήθως)?

 Έχει λάβει κάποιος πρόσφατα κάρτα και εάν μπορεί να μου πει το χρόνο που περίπου έκανε γιατί έχουν περάσει 4 μέρες από την ημέρα που έλεγε στο app ότι θα φτάσει αλλά δεν είχα καμία ενημέρωση ?    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Sam-KS είπε

Καλησπέρα σε όλους, σαν νέος χρήστης της revolut θα ήθελα να ρωτήσω με ποιον τρόπο αποστέλλετε η απλή κάρτα, ταχυδρομείο ή courier (εάν είναι courier με ποια εταιρία συνήθως)?

 Έχει λάβει κάποιος πρόσφατα κάρτα και εάν μπορεί να μου πει το χρόνο που περίπου έκανε γιατί έχουν περάσει 4 μέρες από την ημέρα που έλεγε στο app ότι θα φτάσει αλλά δεν είχα καμία ενημέρωση ?    

Με Ελτά έρχεται σαν γράμμα η Κλασσική Κάρτα. 
Λόγο του Ιου όλες οι υπηρεσίες υπολειτουργούν οπότε θα χρειαστεί να κάνεις λίγο παραπάνω υπομονή .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω ένα ποσο στον λογαριασμο μου και θελω να τα περασω σε ελληνικο λογαριασμο (Πειραιως). Τι με συμφέρει; Να τα κανω αναληψη απο ΑΤΜ Πειραιως ή να στειλω έμβασμα στην Πειραιως; 

 

Επεξ/σία από thetiesthatbind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα και από μένα παιδιά Ε όσο κι αν διάβασα αυτές τις μέρες εδώ μέσα στο forum δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο και ρωτάω σαν νέος και εγώ στη revolut έκανα τη χαζομάρα να ακυρώσω και τις 5 virtual cards (νόμιζα ότι είναι απεριόριστες)ξέρει κανένας τι γίνεται μετά; από το support μου είπαν θέλει να περάσουν 30 μέρες για να εκδοθει νέα. Η ερώτησή μου είναι μετά θα έχω δωρεάν κάρτα ή θα πρέπει να πληρώσω έχει τύχει σε κανέναν κάτι ανάλογο; ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε παιδιά όπως σας είπα είμαι καινούργιος και πειραματιζομουν μετά διάβασα ότι μπορώ να διαχειριστω μέχρι 5 τώρα πλέον έχω καταλάβει πως δουλεύει απλα έχω την εξής απορία ερώτηση που αναφέρω παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Teotrela είπε

Όχι ρε παιδιά όπως σας είπα είμαι καινούργιος και πειραματιζομουν μετά διάβασα ότι μπορώ να διαχειριστω μέχρι 5 τώρα πλέον έχω καταλάβει πως δουλεύει απλα έχω την εξής απορία ερώτηση που αναφέρω παραπανω

Δωρεάν θα έχεις πάλι της 5 εικονικές κάρτες. Αλλά θα πρέπει να περιμένεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, asdfnikos είπε

Δωρεάν θα έχεις πάλι της 5 εικονικές κάρτες. Αλλά θα πρέπει να περιμένεις.

Ευχαριστώ πολύ Νικόλα για την απάντηση σου .

μία απορία μου ακόμα είναι ότι η υπηρεσία μας δίνει 31 χώρες για συνάλλαγμα αν πάμε σε χώρα που  δεν υποστηρίζει το συνάλλαγμα ας πούμε Αλβανία η σκοπιά τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση αν κάνουμε μία συναλλαγή με την κάρτα revolut μας σε POS θα μετατρέψει αυτόματα συνάλλαγμα στο νόμισμά της χώρας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Kαλησπερα στην ομαδα. Ειμαι κατοικος εξωτερικου και σχετικα προσφατα ανακαλυψα την Revolut. Εχω μια ερωτηση σχετικα με τις πληρωμες. Εχω ακομα καποιους λογαριασμους στην Ελλαδα οπως και καποια χρεη στην εφορια, γνωριζει κανεις αν μπορω να κανω πληρωμες μεσω Revolut σε Εφορια, ΔΕΗ, Comosmote κτλ...?
Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, christos_realmad είπε

Kαλησπερα στην ομαδα. Ειμαι κατοικος εξωτερικου και σχετικα προσφατα ανακαλυψα την Revolut. Εχω μια ερωτηση σχετικα με τις πληρωμες. Εχω ακομα καποιους λογαριασμους στην Ελλαδα οπως και καποια χρεη στην εφορια, γνωριζει κανεις αν μπορω να κανω πληρωμες μεσω Revolut σε Εφορια, ΔΕΗ, Comosmote κτλ...?
Ευχαριστω.

Δεν μπορείς όπως έχεις συνηθίσει μέσω e banking αλλά όλες αυτές δέχονται κανονικά πληρωμή μέσω κάρτας από τα site τους οπότε κάνεις την ίδια δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, christos_realmad είπε

Kαλησπερα στην ομαδα. Ειμαι κατοικος εξωτερικου και σχετικα προσφατα ανακαλυψα την Revolut. Εχω μια ερωτηση σχετικα με τις πληρωμες. Εχω ακομα καποιους λογαριασμους στην Ελλαδα οπως και καποια χρεη στην εφορια, γνωριζει κανεις αν μπορω να κανω πληρωμες μεσω Revolut σε Εφορια, ΔΕΗ, Comosmote κτλ...?
Ευχαριστω.

Πχ https://www.dei.gr/el/eksupiretitheite-amesa/tropoi-eksoflisis  

Και φυσικά μπορείς πάντα να μεταφερεις σε ελληνική τραπεζα και να πληρώνεις απο εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...