Προς το περιεχόμενο

Το νέο smartwatch της Fitbit θα έχει οθόνη OLED και θα υποστηρίζει «Alexa»


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο γνωστός leakster, Evan Blass, έδωσε στην δημοσιότητα πρόσφατα φωτογραφίες ενός νέου smartwatch της Fitbit, που διαθέτει περισσότερες δυνατότητες από το Versa, και αναμένεται να υποστηρίζει την ψηφιακή βοηθό της Amazon, Alexa.

Αυτό σημαίνει ότι ο χρήστης του, θα μπορεί να «απευθύνεται» στη ψηφιακή βοηθό της Amazon, όπως κάνουν οι χρήστες του Apple Watch στη περίπτωση της Siri. Μετά την αποτυχία του Versa Lite (κόστιζε μόλις $40 λιγότερα από το κανονικό Versa και δεν είχε αρκετά χρήσιμα χαρακτηριστικά όπως altimeter, gyroscope, WiFi ή ακόμα και αποθηκευτικό χώρο για μουσική) και τις σημαντικές απώλειες σε έσοδα, η Fitbit ανακοίνωσε ότι πρόκειται να φέρει στην αγορά περισσότερο καινοτόμες συσκευές smartwatch.

Το επερχόμενο smartwatch της Fitbit επίσης φαίνεται να διαθέτει διαφορετικού τύπου οθόνη. Έτσι, αντί της LCD με το λογότυπο της εταιρείας από κάτω, θα υπάρχει μία τεχνολογίας OLED με έντονες καμπύλε. Επίσης η συσκευή φαίνεται πως διαθέτει ένα πλήκτρο, τα πρότυπα του Versa Lite και όχι τρία πλήκτρα. Θα διαθέτει heart-rate monitor, θα είναι αδιάβροχο στο κολύμπι ενώ αναμένεται να υποστηρίζεται το Fitbit Pay που υποστηρίζουν τα higher-end μοντέλα Versa. Δυστυχώς, δεν είναι ξεκάθαρο πότε η εταιρεία σκοπεύει να ανακοινώσει το νέο smartwatch, ωστόσο λαμβάνοντας υπόψη την διαρροή, το πιθανότερο είναι να μην αργήσει και πολύ (θα ανακοινωθεί μάλλον πριν το τέλος του καλοκαιριού).

fitbit2.thumb.jpg.21bd73f071f7880164bd89325d9e273d.jpg

Engadget


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστυχώς η πορεία της fitbit τα τελευταία χρόνια δεν εμπνέει εμπιστοσύνη. Η xiaomi, Samsung και huawei έχουν καλύτερες προτάσεις (όσον αφορά value for money και διάρκεια μπαταρίας). Άλλαξα από fitbit ionic σε huawei watch gt και είμαι πολύ πιο ευχαριστημένος. 

 

Επεξ/σία από callahan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, vagdesign είπε

Μόνο Pebble και Withings, τα άλλα είναι άλλη μια έγνοια προς φόρτιση μαζί με το κινητό. 😎

Mε το Huawei Watch GT η έγνοια μου για φόρτιση είναι 1 φορά σε 15 ημέρες. Δεν το λες και άσχημο για ένα πολύ καλό fitness tracker με όμορφο και σοβαρό σχέδιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα αυτά που με απασχολούν με τα smartwatch είναι 1. Λειτουργικό 2. Μπαταρία. Από OS λοιπών πιστεύω  ότι το Apple είναι σχετικά πιο καλό. Θεωρώ γελοίο όμως να θέλει φόρτιση κάθε βράδυ όπως και το fitbit Συμβιβάζομαι λοιπών με ένα garmin fenix 3 εδώ και 3 χρόνια που το φορτίζω κάθε ~20 μέρες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, OLDjunior είπε

Εμένα αυτά που με απασχολούν με τα smartwatch είναι 1. Λειτουργικό 2. Μπαταρία. Από OS λοιπών πιστεύω  ότι το Apple είναι σχετικά πιο καλό. Θεωρώ γελοίο όμως να θέλει φόρτιση κάθε βράδυ όπως και το fitbit Συμβιβάζομαι λοιπών με ένα garmin fenix 3 εδώ και 3 χρόνια που το φορτίζω κάθε ~20 μέρες 

Με τα Garmin το πρόβλημα μου είναι ότι αποσυνδέονται κάθε λίγο ... δεν μπορείς να βασιστεις για notifications κτλ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 03/08/2019 at 16:26, Angee said:

Με τα Garmin το πρόβλημα μου είναι ότι αποσυνδέονται κάθε λίγο ... δεν μπορείς να βασιστεις για notifications κτλ 

Amazfit bip και μου βγάζει 20-30 μέρες αναλόγως πόσες φορές την εβδομάδα τα wod που κάνω έχουν τρέξιμο έξω όποτε θα χρειαστεί να ενεργοποιήσω το gps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...