Προς το περιεχόμενο

eFootball Pro Evolution Soccer 2020 [PC]


_Xistenze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, vaio1892 είπε

Να σου πω είναι το μόνο που δεν δοκίμασα καθώς δεν έχει κάποιος γνωστός μου Xbox.Αλλα 60€ για controller δεν δίνω.Προτιμω να πάρω με 15€ το Spartan gear oplon και ας είναι μέτριο.

Ευχαριστω πάντως για την απάντηση σου.

Φίλε και εγώ έκανα παλιά πειραματισμούς και ξόδεψα αρκετά χρήματα σε άλλα μοντέλα. Τελικά με Xbox gamepad βρήκα την υγειά μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 18/7/2020 στις 8:23 ΜΜ, vaio1892 είπε

Εχω αγορασει μεσω Steam το PES2020 αλλα δεν μπορω να κανω να δουλεψει κανενα απο τα δυο controller που εχω στην κατοχη μου, ενα Xiaomi Wireless και το rumble pad της Logitech. ενω σε αλλα παιχνιδια παιζουν και τα δυο κανονικοτα (GTA V , Assasins Creed Odyssey).

Δανειστηκα απο φιλο το Spartan Gear Oplon εν ενσυρματο controller και αυτο επαιξε κανονικα.

Υπαρχει καποιο καλο wireless controller που να δουλευει σιγουρα με το PES2020?

Ξεχασα να αναφερω πως οι μοχλοι που εχω στο PES2019 παιζουν αψογα.

είχα το ίδιο πρόβλημα με χειριστήριο και κατάφερα να δουλέψει με JoyToKey 

αν δεν το χεις δοκιμασει, πιστευω αξιζει μια προσπαθεια

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πολλά χρόνια να πιασω pes στα χέρια και τα μονο game ποδοσφαίρου που είχα παιξει ήταν τα fifa. Καλό το fifa δεν λέω με άπειρες επιλογές γήπεδα συνθήκες αγνωιστικές κτλ....

αλλ

pes τελικά δεν είναι.

Bρήκα ένα κωδικό φτηνά και πέρασα το game στο steam. Μετά από τόσα χρόνια νομίζω παραμένει το καλύτερο soccer game. Δεν συγκρίνεται με τίποτα το gameplay του και το πως παίζεις στο αγωνιστικό χώρο με κανένα fifa. Συν τα γραφικά του που εντάξει είναι εντυπωσιακά δεν είναι και όμως και εξωπραγματικά. Τις ρυθμίσεις τις έχω στο full να πω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

Μετά από τόσα χρόνια νομίζω παραμένει το καλύτερο soccer game. Δεν συγκρίνεται με τίποτα το gameplay του και το πως παίζεις στο αγωνιστικό χώρο με κανένα fifa

Για το "παραμένει" έχω μια ένσταση, καθώς ναι μεν το φετινό είναι αρκετά δυνατό και ίσως συνολικά καλύτερο από το Fifa στον τομέα του gameplay (σε offline mode εναντίον ανθρώπου νομίζω ότι σίγουρα είναι καλύτερο), αλλά δεν ίσχυε το ίδιο για τις περισσότερες από τις προηγούμενες εκδόσεις εδώ και πάνω από μια δεκαετία. Στο ενδιάμεσο ο περισσότερος κόσμος το είχε γυρίσει σε Fifa εδώ και χρόνια (ακόμα και στην Ελλάδα), πολύ πριν τα σημερινά δημοφιλή online mode τύπου FUT. Το ότι στη συνέχεια το παιχνίδι έμεινε σχετικά στάσιμο και βασίστηκε στο άρμεγμα των FUT microtransactions που αποφέρουν δις κάθε χρόνο στην ΕΑ είναι άλλη ιστορία.

Εν ολίγοις το Fifa21 δεν νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση να το πάρω. Τουναντίον το PES2021 λέω να το τιμήσω, έστω για το roster update. 15-25 παιχνίδια σίγουρα θα βγάλει εναντίον του ΑΙ μέχρι να μου σπάσει τα νεύρα (με το 2020 άντεξα καμια 60αριά).

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
13 λεπτά πριν, Sotoyo71 είπε

Γνωρίζει κάποιος αν απαιτείται η κατοχή του  eFootball PES 2020  για την αγορά του  eFootball PES 2021 - Season Update ?

Από όσο γνωρίζω, όχι, αλλά όσοι έχουν το 2020 θα έχουν κάποια έκπτωση στην αγορά του 2021 (αν το αγοράσουν μέσω μηνύματος που θα εμφανίζεται μέσα στο 2020).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Είναι standalone παιχνίδι. Δεν είναι DLC για το PES 2020 και δεν προϋποθέτει να έχεις το PES 2020 ή το PES 2020 Lite στην κατοχή σου.

To "season update" στο τίτλο αναφέρεται στο εξής:

Celebrate 25 years of PES with the eFootball PES 2021 Season Update* - available at a special anniversary price!

*This product is an updated edition of eFootball PES 2020 (launched in September, 2019) containing the latest player data and club rosters. Please note that some leagues will have their rosters updated post-release.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δυσκολέυεστε και εσείς στο Pes 2021 να βρείτε αντίπαλο online;;; Μου παίρνει κάποια ώρα να βρει αντίπαλο και μου κάνει εντύπωση κιόλας μιας και στο steam είναι μέσα 10.000 παίχτες στο παιχνίδι... Ναι, οκ, δεν παίζουν όλοι online, αλλά και οι 1000 να παίζουν, πιο εύκολα θα έπρεπε να βρίσκει. Έπαιξα 5 αγώνες, οι 4 ήταν με τον ίδιο αντίπαλό....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, stratigos24 είπε

Δυσκολέυεστε και εσείς στο Pes 2021 να βρείτε αντίπαλο online;;; Μου παίρνει κάποια ώρα να βρει αντίπαλο και μου κάνει εντύπωση κιόλας μιας και στο steam είναι μέσα 10.000 παίχτες στο παιχνίδι... Ναι, οκ, δεν παίζουν όλοι online, αλλά και οι 1000 να παίζουν, πιο εύκολα θα έπρεπε να βρίσκει. Έπαιξα 5 αγώνες, οι 4 ήταν με τον ίδιο αντίπαλό....

Βγάλε όλους τους περιορισμούς αντιστοίχισης κατά το matchmaking, εκτός ίσως από το επίπεδο του αντιπάλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι, συγνώμη, δε διευκρίνησα, τα έχω κάνει τα παραπάνω αλλά χωρίς αποτέλεσμα. 

1 ώρα πριν, newlynx είπε

Βγάλε όλους τους περιορισμούς αντιστοίχισης κατά το matchmaking, εκτός ίσως από το επίπεδο του αντιπάλου.

 

Επεξ/σία από stratigos24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι παίζει στο 2021 (αφού περιμένω το lite) αλλά στο 20 που παίζω ακόμα εγώ βρίσκει πολύ εύκολα αντιπάλους. Προφανώς με κομμένα όλα τα φίλτρα, και ελάχιστες φορές με έβγαλε με αντιπάλους χωρίς 5* ομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας παιδια, εφοσον δεν υπαρχει θεμα με το 2021 γραφω εδω :)

Aγορασαμε στο PC (steam) εγω και ενας φιλος το PES2021 κυριως για online co-op.

Δοκιμασαμε χτες να παιξουμε μαζι, μετα κόπων και βασάνων σαν νεοπες στο game καταφέραμε να βρουμε ranked online co-op τροπο με τα Clan Matches, στα οποια παντα τυχαιναμε με myClub ομαδες γεματες superstars απο τις οποιες τρωγαμε 5-6 σε καθε ματς. :D

Υπαρχει καποιο αλλο mode ώστε να επιτρεπει online co-op (ειτε ranked ειτε un-ranked) αλλα να παιζεις με κανονικες ομαδες? Δεν μας ενδιαφερει να φτιαξουμε δικες μας myClub ομαδες.

Επισης, ειδα υπαρχουν καμποσα OF για να βλεπεις κανονικα τα πρωταθληματα, ονοματα ομαδων κλπ. Ποιο ξεχωριζει φετος? Το θελω να παιζει και online. Περσυ στο 2020 ειχα βαλει θυμαμαι το EvoWeb.

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Επεξ/σία από Warlord1981
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Κατέβασα το Patch απο wehellas και ακολουθησα της οδηγιες αλλα οταν παω να τρεξω το sider.exe μου βγαζει 

This app can't run on your pc

ξέρει κανείς πως διορθώνεται? έχω δοκιμασει τρόπους που βρηκα αλλα δεν αλλαξε τπτ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...