Προς το περιεχόμενο

eFootball Pro Evolution Soccer 2020 [PC]


_Xistenze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 6/11/2019 στις 6:35 ΜΜ, nzeppos είπε

Κάτι άκουσα για 25 ευρώ από Voidu (πιθανώς με αγγλική ΙΡ) αλλά δεν το έχω επιβεβαιώσει. Θα το ελέγξω γιατί με ενδιαφέρει η φετινή περίπτωση για κάνα Master League στη χάση και στη φέξη σε PC. Θα είναι το πρώτο Pro που αγοράζω από το 2008, οπότε και το γύρισα στο Fifa μέχρι να το παρατήσω κι αυτό έτσι όπως το εχουν κάνει. 

Με προβληματίζει μόνο που στο Steam είναι αρκετοί που γράφουν ότι το demo ήταν αρκετά διαφορετικό σε σχέση με την τελική έκδοση. Το demo μου αρέσει πάρα πολύ, τόσο σε PS4, όσο και σε PC. Πόσο διαφορετικό να είναι πια... 

Ασε φίλε μεγάλη απάτη το ντεμο ηταν τούμπανο και το αγοράσαμε και μετα είδαμε την σαπίλα την ίδια τωρα τελευταία καπως το ισορροπισαν αλλα πάλι καμια σχέση με το ντεμο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξεκίνησα Master League και μετά από 15 αγώνες έχω απηυδήσει πραγματικά.

Έβαλα βήτα Αγγλίας με τους random παίκτες του ML και υπάρχει ο εξής ένας τρόπος για να νικήσω: τίκι-τάκα μέχρι τελικής πτώσης επειδή σε οτιδήποτε άλλο το ΑΙ έχει συντριπτικό πλεονέκτημα ακόμα και σε χαμηλά επίπεδα δυσκολίας (ταχύτητα αντίδρασης, ισορροπία, κόρνερ, σέντρες, κερδισμένα φάουλ, κεφαλιές, τοποθετήσεις, βασικά στα πάντα όλα). Δεν υπάρχει περίπτωση να κερδίσω διεκδικήσιμη μπαλιά μέσα στην αναμπουμπούλα. Οπότε αναγκαστικά πάσα-πάσα-πάσα μπας και βγει καμια καλή προωθημένη ή σουτ μέσα από την περιοχή. Οι δε σέντρες (συρτές-ψηλές) πάνε όλες στο γάμο του Καραγκιόζη ή οι τοποθετήσεις των επιθετικών μου είναι ό,τι να 'ναι.

Επίσης πρέπει να κάνω διαρκώς το σταυρό μου να μην περάσει μπαλιά στο ύψος της περιοχής μου, μιας και αν πάρει την μπάλα με πλάτη ο αντίπαλος striker είναι αδύνατο να του κερδίσω την μπάλα χωρίς double team. Πιο εύκολο σπρώχνεις τον Κόναν το Βάρβαρο παρά τον φορ του ΑΙ.

Συνολικά όμως δεν είναι άσχημο, το ευχαριστιέμαι περισσότερο από τα προηγούμενα Fifa γιατί παίζεται πιο ρεαλιστικό ποδόσφαιρο και όχι αέναο φλιπεράκι. Οπότε όσο περισσότερο παίζω, τόσο καλύτερα το μαθαίνω αλλά και πάλι σε καμία περίπτωση δεν το λες τέλειο.

ps: όλα τα παραπάνω αφορούν στο offline κομμάτι, μιας και δεν με ενδιαφέρει καθόλου το online. Φαντάζομαι εναντίον φίλου σε local αγώνα θα είναι απόλαυση.

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/11/2019 στις 3:38 ΜΜ, kostis12 είπε

καλησπερα ξερει κανεις απο που κατεβαζω το patch για το  eFootball PES 2020 σε pc που να περιεχει την super legue 1 και πια η διαδικασια

Χρόνια τώρα από το wehellas.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την τελευταια βδομαδα παιζω λες και ξεχασα να παιζω προ... Εκει που ειχα 8 νικες στις 10, δεν μπορω να παιξω σωστη μπαλα... Αλλαξε κατι?
Νιωθω ωρες ωρες οτι ο αλλος παιζει με διπλασιο βαθμο αποκρισης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, giwrgosd είπε

Αν δεν κάνω λάθος patch με superleague έχει βγει μόνο για ps4. Για pc γράφει τις επόμενες μέρες.

Υπάρχει ήδη. Δες εδώ: http://www.wehellas.gr/index.php/downloads/pes-2020/pes-2020-patches-pc/item/931-pes-2020-pc-greek-superleague-patch-downloads

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Alejandro είπε

Υπάρχει ήδη. Δες εδώ: http://www.wehellas.gr/index.php/downloads/pes-2020/pes-2020-patches-pc/item/931-pes-2020-pc-greek-superleague-patch-downloads

το έβαλες ?

στην εισαγωγή ομάδων μου βγάζει σφάλμα .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, giwrgosd είπε
3 ώρες πριν, Alejandro είπε

Υπάρχει ήδη. Δες εδώ: http://www.wehellas.gr/index.php/downloads/pes-2020/pes-2020-patches-pc/item/931-pes-2020-pc-greek-superleague-patch-downloads

το έβαλες ?

στην εισαγωγή ομάδων μου βγάζει σφάλμα .

Όχι, εγώ το έχω στο PS4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To ελληνικό patch δεν μπορώ να το κάνω να λειτουργήσει. Το μόνο που μένει να δοκιμάσω είναι clean install που δεν νομίζω να χρειάζεται από την στιγμή που σβήνω OptionFile.  Έχω βάλει εκατοντάδες patchάκια, έχω χρόνια account στο pesuniverse που από εκεί είναι η κύρια πηγή για να κατεβάζεις το οτιδήποτε σχετικά με pes.

Αυτό όπως η Bundesliga αν θέλεις να τις βάλεις πρέπει να αντικαταστήσεις ομάδες από το PEU League. Με την Bundesliga του Pesuniverse εννοείται πως μπαίνει στα μπαμ, οι δικοί μας οι λεβέντες κάτι έκαναν λάθος μάλλον. Μέχρι 6 ομάδες μπορείς να βάλεις μετά γίνεται fail. Δεν την πρόσεξαν την έκδοση του Pc.

Αν μου ξεφεύγει κάτι παίδες ή το έχετε καταφέρει τεσπα να το κάνει να λειτουργήσει, σφυρίξτε μια εδώ.

Update: Απάντησαν στο Wehellas και θα υπάρξει fix εντός της ημέρας, το αναγνώρισαν anw το θέμα. Οπότε όντως έγινε κάποια πατάτα από αυτούς.

 

Επεξ/σία από Alex21121988
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Επανέρχομαι και σας ρωτάω , σε κανέναν σας ή έστω σε κάποιον γνωστό σας δεν κάνει μικρά σπασίματα αραιά και που κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού; Τα καρέ δεν πέφτουν, παραμένουν σταθερά 60 βάσει του μετρητή.

Υπ' όψιν το σύστημά μου θεωρώ οτι είναι αρκετά καλό (i7 4770,gtx 1060 6gb και ram 12gb και δίσκο ssd) και τρέχει άνετα οποιο άλλο παιχνίδι επιθυμώ. 

Αν κάποιος έχει να προτείνει κάποια λύση ας πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Hiddenite είπε

Καλησπέρα σε όλους. Επανέρχομαι και σας ρωτάω , σε κανέναν σας ή έστω σε κάποιον γνωστό σας δεν κάνει μικρά σπασίματα αραιά και που κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού; Τα καρέ δεν πέφτουν, παραμένουν σταθερά 60 βάσει του μετρητή.

Υπ' όψιν το σύστημά μου θεωρώ οτι είναι αρκετά καλό (i7 4770,gtx 1060 6gb και ram 12gb και δίσκο ssd) και τρέχει άνετα οποιο άλλο παιχνίδι επιθυμώ. 

Αν κάποιος έχει να προτείνει κάποια λύση ας πει.

Αν αναφέρεσαι σε ένα πραγματικά στιγμιαίο stutter χωρίς να πέσει ούτε frame πχ σε μια μακρινή μπαλιά το κάνει και σε μένα μια στο τόσο. Αλλά στην δική μου περίπτωση δεν είναι ενοχλητικό αφού όπως είπα μπορεί να παίξω 10 ματς να το κάνει για ένα κλάσμα sec σε ένα από αυτά. 

Δοκίμασε να ενεργοποιήσεις vsync στο 1 στα settings του game. Αν σου κάνει τα ίδια δοκίμασε με force vsync on κατευθείαν από το cp της nvidia.

Για το stutter αν δεν το χρησιμοποιείς, αυτό βοηθάει. Απλώς κάνεις run/minimize και κάνει την δουλειά μόνο του.

https://www.wagnardsoft.com/forums/viewtopic.php?f=5&t=1256

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, Alex21121988 είπε

Δοκίμασε να ενεργοποιήσεις vsync στο 1 στα settings του game. Αν σου κάνει τα ίδια δοκίμασε με force vsync on κατευθείαν από το cp της nvidia.

Στα settings του παιχνιδιού ποιά ρύθμιση πρέπει να έχω όταν το κάνω απο το cp της nvidia;

Stutter λέγεται το "πρόβλημα"; Αυτό που προτείνεις είναι προγραμματάκι; 

Τί ακριβώς κάνει;

 

Επεξ/σία από Hiddenite
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι πας στα settings του παιχνιδιού, που βρίσκονται στον φάκελο που το εγκατέστησες. Εκεί έχει διάφορες επιλογές για το vsync 0,1 και 2. Παίξε με αυτές και θα βρείς το κατάλληλο για σενα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, Hiddenite είπε

Στα settings του παιχνιδιού ποιά ρύθμιση πρέπει να έχω όταν το κάνω απο το cp της nvidia;

Stutter λέγεται το "πρόβλημα"; Αυτό που προτείνεις είναι προγραμματάκι; 

Τί ακριβώς κάνει;

Για αρχή πήγαινε στο directory του παιχνιδιού (εκεί που είναι το .exe) και άνοιξε το Settings. Εκεί επίλεξε το Vsync Enable 1. Aν σου κάνει τα ίδια απλώς κάνε το disable από εκεί και force on από το cp της nvidia. 

Το πρόγραμμα που σου έστειλα λύνει το θέμα που έχουν με την RAM τα Windows 10 με apps που είναι στα background services και τρώνε πόρους οπότε και ενδεχομένως επηρεάζουν σε κάποια games δημιουργώντας το φαινόμενο Stuttering.

To ανοίγεις, κάνεις run και το κάνεις minimize. Δεν κάνεις κάτι άλλο εσύ από εκεί και πέρα. Αυτό δεν είναι μόνο για το pes όπως είπα. Το χρησιμοποιούμε αρκετοί εδώ για ότι τρέχουμε. 

Επεξ/σία από Alex21121988
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...