Προς το περιεχόμενο

eFootball Pro Evolution Soccer 2020 [PC]


_Xistenze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι απο τα χειροτερα PES των τελευταιων χρονων και τα reviews στο Steam ειναι mixed, δεν βλεπω πως μπορει να θεωρηθει αξιος διαδοχος του PES 6. Ολοι λενε για το απαραδεκτο downgrade του gameplay σε σχεδη με το demo που ηταν πολυ πιο playable.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Federacion είπε

Παιδια δεν ξέρω τι λέτε, αλλά μιλάμε για το PES που παγκοσμίως οι πλειοψηφία των παικτών γράφει για άξιο διάδοχο του υπέρτατου PES 6.

Εγώ απλα θα συμφωνήσω με την πλειοψηφία.

Έχω κάποιες αμφιβολίες για αυτές τις πλειοψηφίες, αφού κάθε χρόνο τα ίδια ακούμε από εποχής PES2008. Χωρίς να έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με τα ενδιάμεσα PES, για το φετινό εν μέρει θα συμφωνήσω κι εγώ με την πλειοψηφία αλλά όχι για το κομμάτι εναντίον του ΑΙ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκατεστησα το  lite μεσω steam, μου πεταξε τη καρτελα με τα settings για πρωτη φορα επελεξα fullscreen  κ αναλυση 2560x1080 μιας κ τοσο ειναι η οθονη μου, πατω οκ, ξεκινα το παιχνιδι κ τα δειχνει ολα 16:9 με μαυρες μπαρες δεξια αριστερα. Το κλεινω μηπως ηθελε επανεκινηση, ξαναμπαινω στο game παλι τα ιδια. 16:9

Καμια ιδεα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Ronnie1985 είπε

Εγκατεστησα το  lite μεσω steam, μου πεταξε τη καρτελα με τα settings για πρωτη φορα επελεξα fullscreen  κ αναλυση 2560x1080 μιας κ τοσο ειναι η οθονη μου, πατω οκ, ξεκινα το παιχνιδι κ τα δειχνει ολα 16:9 με μαυρες μπαρες δεξια αριστερα. Το κλεινω μηπως ηθελε επανεκινηση, ξαναμπαινω στο game παλι τα ιδια. 16:9

Καμια ιδεα;

 

46 λεπτά πριν, Ronnie1985 είπε

Εγκατεστησα το  lite μεσω steam, μου πεταξε τη καρτελα με τα settings για πρωτη φορα επελεξα fullscreen  κ αναλυση 2560x1080 μιας κ τοσο ειναι η οθονη μου, πατω οκ, ξεκινα το παιχνιδι κ τα δειχνει ολα 16:9 με μαυρες μπαρες δεξια αριστερα. Το κλεινω μηπως ηθελε επανεκινηση, ξαναμπαινω στο game παλι τα ιδια. 16:9

Καμια ιδεα;

παιζει 21:9 μονο στο παιχνιδι,τα μενου και τα βιντεο επαναληψεις κλπ ειναι 16:9.κι εγω εχω 21:9.οσο για το παιχνιδι,οσο περναν τα χρονια τοσο χειροτερα ειναι με το θεμα της ψυχολογιας στο παιχνιδι,δηλαδη αν δεν εχεις τον ελενχο του παιχνιδιου,δεν κανεις πολλες ευκαιριες ή χανεις 2-0 και πανω,δε ανταλαζεις ευκολα μπαλια,τη χανεις ευκολα,τρως κατι ευκολα ή αστεια γκολ.εχει καταντησει αηδια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θελει με τπτ να παιξει στο pc μου. 

Πρωτα εχει δυο εκνευριστικες ασπρες γραμμες πανω και αριστερα της οθονης λες κ δεν εχει κανει πραγματικο fullscreen κ απο οτι ειδα εχει συμβει κ σε αλλους στο διαδυκτιο. 

Κ δευτερον μου πεταει μαυρη οθονη καθε φορα που μπαινουν οι παιχτες στο γηπεδο. Ουτε μια φορα δεν εχω παιξει αγωνα.

Ειναι το pes2020 lite απο steam

Θελω ενα ποδοσφαιρακι να εχω κ γιαυτο κατεβασα να το δοκιμασω μιας κ ειναι free να δω γραφικα κλπ. Αλλα μου κανει τετοια κολπα. Σκεφτομαι μηπως αν αγορασω την full version δε τα εχω αυτα... Αλλα να το ρισκαρω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα δεις διαφορά. Ίδιο παιχνίδι είναι, απλά στο lite είναι κλειδωμένα κάποια modes. Ένας "θείος" μου είπε ότι ήδη υπάρχει τρόπος να παίξεις πχ ML ή BAL στο lite.

Δοκίμασε με άλλη ανάλυση να δεις αν παίζει. Επίσης αυτό για τις άσπρες γραμμές το κάνει κάποιες φορές (και στο προηγούμενο το έκανε), κάνεις ένα διπλό γρήγορο alt-tab και χάνονται οι γραμμές στα άκρα και μπαίνει σε κανονικό fullscreen.

Πάντως δεν με τραβάει το καινούριο. Για την ώρα παίζω μόνο τα matchday Δευτέρα με Τετάρτη που είναι ισάξιες ομάδες (εντάξει, αυτή την εβδομάδα είναι αστείο γιατί 99 στους 100 παίρνουν Γιούβε) και αν φτιάξω την σωστή 1* ομάδα μου ίσως να παίξω και ranked matches.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Lag in game
 
Καλησπέρα παιδιά.
 
Έχω ένα θέμα με το efootball pes2020 το παιχνίδι της κοναμι. Ενώ έχω δει ότι το τρέχω όσον αφορά τα ελάχιστα χαρακτηριστικά αυτό κολλάει.
 
Έχω οθόνη 144 hz και το σύστημα δεν είναι κ τόσο παλιό αλλά δεν είναι κ τέλειο. Επεξεργαστής Intel i5 7500 ραμ 4x4 @2400 κ κάρτα γραφικών gtx 1060 3 GB. Το θέμα είναι ότι έχω δοκιμάσει τα πάντα κ το παιχνίδι κολλάει σε μερικά σημεία κ είναι πολύ άσχημο . Δεν ανεβάζουν γενικά τρομερές θερμοκρασίες . Ο επεξεργαστής πάει 48 κ η κάρτα το πολύ 60 .
 
Ξέρετε τι μπορώ να αλλάξω στο nvidia control panel για να πηγαίνει καλύτερα ? Να υπενθυμίσω drivers bios windows update είναι ενημερωμένα.
 
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας. Ελπίζω μαζί να βρούμε μια λύση.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αναφορά σε κείμενο

 

System Requirements

  • Minimum:
    • Requires a 64-bit processor and operating system
    • OS: Windows 7 SP1/8.1/10 - 64bit
    • Processor: Intel Core i5-3470 / AMD FX 4350
    • Memory: 4 GB RAM
    • Graphics: NVIDIA GTX 670 / AMD Radeon HD 7870
    • DirectX: Version 11
    • Storage: 40 GB available space
    • Additional Notes: Resolution 1280 x 720
  • Recommended:
    • Requires a 64-bit processor and operating system
    • OS: Windows 10 - 64bit
    • Processor: Intel Core i7-3770 / AMD FX 8350
    • Memory: 8 GB RAM
    • Graphics: NVIDIA GTX 760 / AMD Radeon R9 270X
    • DirectX: Version 11
    • Storage: 40 GB available space
    • Additional Notes: Resolution 1920 x 1080

 

  •  

μια χαρά είναι το pc σου για το παιχνίδι μη λέμε ότι θέλουμε.
Όμως πες μας τι εννοείς lag?? πότε κολλάει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

 

  •  

μια χαρά είναι το pc σου για το παιχνίδι μη λέμε ότι θέλουμε.
Όμως πες μας τι εννοείς lag?? πότε κολλάει;

Καλησπερα και σε ευχαριστω για την απαντηση. Κολλαει ενω παιζεις. Ετσι οπως ειναι smooth νιωθεις ενα μικρο κολλημα σαν λαγκ, stutter δεν ξερω πως το λενε. Με σταθερα fps ολα αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/1/2020 στις 3:06 ΜΜ, codename **7 είπε
Lag in game
 
Καλησπέρα παιδιά.
 
Έχω ένα θέμα με το efootball pes2020 το παιχνίδι της κοναμι. Ενώ έχω δει ότι το τρέχω όσον αφορά τα ελάχιστα χαρακτηριστικά αυτό κολλάει.
 
Έχω οθόνη 144 hz και το σύστημα δεν είναι κ τόσο παλιό αλλά δεν είναι κ τέλειο. Επεξεργαστής Intel i5 7500 ραμ 4x4 @2400 κ κάρτα γραφικών gtx 1060 3 GB. Το θέμα είναι ότι έχω δοκιμάσει τα πάντα κ το παιχνίδι κολλάει σε μερικά σημεία κ είναι πολύ άσχημο . Δεν ανεβάζουν γενικά τρομερές θερμοκρασίες . Ο επεξεργαστής πάει 48 κ η κάρτα το πολύ 60 .
 
Ξέρετε τι μπορώ να αλλάξω στο nvidia control panel για να πηγαίνει καλύτερα ? Να υπενθυμίσω drivers bios windows update είναι ενημερωμένα.
 
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας. Ελπίζω μαζί να βρούμε μια λύση.

Καλησπέρα

Τα όποια ψιλοκολλήματα εξαφανίστηκαν αφού έκανα αυτά:

  • Launch the PES 2020
  • Press ALT+TAB
  • Go to the Task Manager
  • Click on the Details tab.
  • Find the PES2020.exe application on the list and right-click on it.
  • Click on the Set affinity
  • Untick the CPU 0
  • Click on the OK button.

Το μόνο "κακό" είναι ότι πρέπει να γίνεται σε κάθε έναρξη παιχνιδιού.

Εγγυημένα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Hiddenite είπε

Καλησπέρα

Τα όποια ψιλοκολλήματα εξαφανίστηκαν αφού έκανα αυτά:

  • Launch the PES 2020
  • Press ALT+TAB
  • Go to the Task Manager
  • Click on the Details tab.
  • Find the PES2020.exe application on the list and right-click on it.
  • Click on the Set affinity
  • Untick the CPU 0
  • Click on the OK button.

Το μόνο "κακό" είναι ότι πρέπει να γίνεται σε κάθε έναρξη παιχνιδιού.

Εγγυημένα πράγματα.

τα ρεύματα στο pc τα έχεις high performance?
Κάπαρε το να τρέχει μέ 60 fps(από το πρόγραμμα της κάρτας γραφικών σου) μη το αφήνεις να πιάσει τα hz της οθόνης.

και ότι λύση βρήκα

https://www.ghostarrow.com/pes-2020-fix-game-running-in-slow-motion

https://www.reddit.com/r/WEPES/comments/dc9znd/efootball_pes_2020_pc_version_seems_very_poorly/

 

τουτα είναι για το περσινό,αλλα λογικά ισχύουν και για το φετινό,τσεκαρέ με προσοχή οτι αρχείο σου πουν να βάλεις πάντως.

https://www.reddit.com/r/WEPES/comments/a26k3r/pes_2019_lag_spikesstuttering/

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

τα ρεύματα στο pc τα έχεις high performance?
Κάπαρε το να τρέχει μέ 60 fps(από το πρόγραμμα της κάρτας γραφικών σου) μη το αφήνεις να πιάσει τα hz της οθόνης.

και ότι λύση βρήκα

https://www.ghostarrow.com/pes-2020-fix-game-running-in-slow-motion

https://www.reddit.com/r/WEPES/comments/dc9znd/efootball_pes_2020_pc_version_seems_very_poorly/

τουτα είναι για το περσινό,αλλα λογικά ισχύουν και για το φετινό,τσεκαρέ με προσοχή οτι αρχείο σου πουν να βάλεις πάντως.

https://www.reddit.com/r/WEPES/comments/a26k3r/pes_2019_lag_spikesstuttering/

Ευχαριστώ για τον κόπο σου . Το εκτιμώ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, codename **7 είπε

Ευχαριστώ για τον κόπο σου . Το εκτιμώ. 

Αν είναι μόνιμο θέμα τότε φτιάχνεις νέα συντόμευση στην αρχική και το ρυθμίζεις με command..

cmd.exe /c start "Program Name" /affinity # "Full path of application file"

Παραπάνω θα βρεις εδώ. Έχω να το κάνω από το 2010 αυτό οπότε δεν ξέρω αν θα σου δουλέψει, αλλά είναι καλή εναλλακτική!

 

Όσο για το Game, το κατέβασα το Lite από Steam και εγώ προηγούμενη εβδομάδα, δεν έχω εμπειρία σε PES αλλά μου φάνηκε τρομερό το πώς τρέχει στο PC σε σχέση με κονσόλες που το έβλεπα τόσα χρόνια.. ειδικά με το 144 monitor! εκτός του gameplay που μου φάνηκε λίγο αργό! ίσως θα είναι η πρώτη φορά που θα αγοράσω την πλήρης έκδοση για να παίζω κάνα match με την παρέα που καίγεται με pro γενικά.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...