Προς το περιεχόμενο
stormrain

Netflix διαφορετικη χωρα και περιεχομενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα, εχω συνδρομη στο Νetflix και εψαχνα μεσω google να βρω μια ταινια. Διαπιστωνω πως υπαρχει (?) στο Netflix, ωστοσο δεν την βρισκω μεσω της ιστοσελιδας της υπηρεσιας. Υποθετω λοιπον πως θα ειναι διαφορετικο το περιεχομενο ανα χωρα. Εβαλα λοιπον ενα vpn στον Chrome και πηρα ΙΡ Ιταλιας, αλλα εξακολουθει να μη μου τη βγαζει την ταινια (και διαφορες αλλες που βλεπω οτι ειναι επισης ενδιαφερουσες). 

Κανω κατι λαθος?

Η ταινια ειναι η παρακατω παρεμπιπτοντως.

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:QA3kWJBNvGgJ:https://www.netflix.com/it-en/title/80164867+&cd=13&hl=en&ct=clnk&gl=gr

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασες να αλλάξεις την γλώσσα στις ρυθμίσεις? Γιατί αν έχεις ελληνικά εμφανίζει μόνο ότι έχει ελληνικό υπότιτλο νομίζω , για άλλαξε την γλώσσα στα αγγλικά και δες

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
2 ώρες πριν, tsofras είπε

Δοκίμασες να αλλάξεις την γλώσσα στις ρυθμίσεις? Γιατί αν έχεις ελληνικά εμφανίζει μόνο ότι έχει ελληνικό υπότιτλο νομίζω , για άλλαξε την γλώσσα στα αγγλικά και δες

Mολις το εκανα κι αυτο, αλλα και παλι τιποτα... 

2 ώρες πριν, adi32 είπε

Έχω δοκιμάσει κι εγώ με το hola vpn και δεν έπιασε το κόλπο. 

Κουφο δεν ειναι ομως? Θελω να πω, με vpn δε θα επρεπε να γινεται η δουλεια? Εγω εβαλα ενα SetupVpn extention που βρηκα στο Chrome,  αλλα ματαια.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Οι ειδικοί του netflix που είναι να μας φωτίσουν? 

Και μια άλλη ερώτηση υπάρχει φίλτρο ώστε να ΜΗ μου εμφανίζει τις παραγωγές του netflix αλλά τα υπόλοιπα? 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Λίγο άσχετο αλλά εδώ έχει κάτι κωδικούς που εμφανίζουν διαφορα είδη και καλά κρυμενων ταινιών 

https://www.zmonline.com/the-latest/here-are-the-secret-netflix-codes-that-unlock-tons-of-hidden-movies-and-shows/

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
4 ώρες πριν, stormrain είπε

Mολις το εκανα κι αυτο, αλλα και παλι τιποτα... 

Κουφο δεν ειναι ομως? Θελω να πω, με vpn δε θα επρεπε να γινεται η δουλεια? Εγω εβαλα ενα SetupVpn extention που βρηκα στο Chrome,  αλλα ματαια.

Έχω την εντύπωση ότι δεν μπορείς να μπεις στο Netflix αν δεν έχεις κάνει login (δεν το έχω πολύ ψάξει, αλλά κάθε φορά για να δω κάτι μου ζητάει login)

Αν ισχύει το παραπάνω τι νόημα έχει το VPN

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δυστυχώς δεν μπορούμε να "κοροϊδέψουμε" το Netflix με VPN. Έχει κάποιο αλγόριθμο που καταφέρνει πάντα να εντοπίζει την θέση μας στο περίπου έστω.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Μα δεν είναι θέμα κοροϊδίας, μία ταινία ψάχνει ο άνθρωπος και δεν τη βρίσκει

Δεν ζητάει κάτι περίεργο, ούτε παράνομο

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
7 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Μα δεν είναι θέμα κοροϊδίας, μία ταινία ψάχνει ο άνθρωπος και δεν τη βρίσκει

Δεν ζητάει κάτι περίεργο, ούτε παράνομο

Διάβασες τι γράφω ? Να κοροϊδέψουμε το Netflix όσον αφορά την τοποθεσία μας..
Ποιος μίλησε για παρανομίες ? Δεν έχουν όλες οι χώρες το ίδιο content λόγω δικαιωμάτων studio και νομων.
Είναι, κατά μια έννοια, αναμενόμενο να μην έχουμε το ίδιο περιεχόμενο.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Θεωρητικά η χρήση VPN θα έπρεπε να σου δίνει πρόσβαση στο περιεχόμενο της χώρας στην οποία βρίσκεται η exit node του VPN. Το θέμα είναι πως το Netflix για να μην έχει τη γκρίνια των διαφόρων εταιριών "προστασίας" πνευματικών δικαιωμάτων και για να μην έρχεται σε κόντρα με συμφωνίες αποκλειστικότητας που μπορεί να έχουν συνδρομητικά κανάλια της εκάστοτε χώρας, μπλοκάρει μαζικά τις IP των παρόχων VPN. Γι αυτό και δεν έχετε πρόσβαση σε περιεχόμενο άλλων χωρών. Φυσικά οι εταιρείες παροχής VPN δεν κάθονται με σταυρωμένα χέρια, με διάφορα κόλπα καταφέρνουν και παρέχουν πρόσβαση στο περιεχόμενο άλλων χωρών, είτε όλων είτε κάποιον συγκεκριμένων. 

Για να αποκτήσετε λοιπόν πρόσβαση σε κάτι τέτοιο θέλετε ένα VPN, κατά πάσα πιθανότητα premium service, που το παρέχει. Για παράδειγμα το WindScribe στο οποίο είμαι συνδρομητής παρέχει πρόσβαση σε US, UK, CA & JP. Κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι τα ExpressVPN & NordVPN τα πάνε ακόμα καλύτερα, αλλά δεν έχω εμπειρία οπότε μη σας πάρω στο λαιμό μου.  

• Thanks 2

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Επισκέπτης
19 ώρες πριν, omega είπε

Δυστυχώς δεν μπορούμε να "κοροϊδέψουμε" το Netflix

Μια χαρά το ξεγελάς....

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
22 λεπτά πριν, koftis650 είπε

Μια χαρά το ξεγελάς....

Κρυφό είναι;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Στις 4/8/2019 στις 8:57 ΜΜ, angmar είπε

Για να αποκτήσετε λοιπόν πρόσβαση σε κάτι τέτοιο θέλετε ένα VPN, κατά πάσα πιθανότητα premium service, που το παρέχει. Για παράδειγμα το WindScribe στο οποίο είμαι συνδρομητής παρέχει πρόσβαση σε US, UK, CA & JP. Κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι τα ExpressVPN & NordVPN τα πάνε ακόμα καλύτερα, αλλά δεν έχω εμπειρία οπότε μη σας πάρω στο λαιμό μου.  

Aφου σου δουλευει το WindScribe με το Netflix ειναι ενα καλο βημα :)

Υπαρχει περιπτωση να τσεκαρεις αν εχει επιλογη για προσβαση σε Ιταλια?

Την ταινια την ειδα τελικα αλλου, αλλα με ενδιαφερει γενικως το θεμα διοτι αν μπορουμε να αξιοποιησουμε ολο το database του Netflix, why not?

7 ώρες πριν, koftis650 είπε

Μια χαρά το ξεγελάς....

Για πες...

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.