Προς το περιεχόμενο

Πρόταση για Toyota Yaris 2006 Νέο Ηχοσύστημα


omega

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχάς όπως λέει ο τίτλος έχω το τρίπορτο μοντέλο του 2006.
Επάνω του έχω το εργοστασιακό ηχοσύστημα από την μάνα του αλλα αρχίζει και τα παίζει.
Δεν έχω ασχοληθεί τόσο με car audio και γιαυτο θέλω να με διαφωτίσετε λίγο στο τι θα μπορέσω να κουμπώσω πάνω του με τα ηχεία που έχει από την μάνα του.
Δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να αλλάξω και τα ηχεία του αυτοκινητου.
Σίγουρα θέλω να έχει USB port, για gps δεν το έχω σκεφτεί ιδιαιτερα αλλα υποθέτω ανεβάζει πολύ την τιμή.
Σκέφτομαι να διαθέσω μέχρι κάνα 150 ευρώ.

Επίσης αν σκεφτώ για sound system που έχει και μεγάλη οθόνη με gps, ποσο εύκολο είναι να αναβαθμίζεις τους χάρτες και ποσο υποστήριξη έχει σε βάθος χρόνου έναντι ενός απλού φορητού gps πλοηγού ?

Επισυνάπτω φωτό του πως είναι το τωρινό "μαμισιο" ηχοσύστημα

maxresdefault.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, omega είπε

Καταρχάς όπως λέει ο τίτλος έχω το τρίπορτο μοντέλο του 2006.
Επάνω του έχω το εργοστασιακό ηχοσύστημα από την μάνα του αλλα αρχίζει και τα παίζει.
Δεν έχω ασχοληθεί τόσο με car audio και γιαυτο θέλω να με διαφωτίσετε λίγο στο τι θα μπορέσω να κουμπώσω πάνω του με τα ηχεία που έχει από την μάνα του.
Δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να αλλάξω και τα ηχεία του αυτοκινητου.
Σίγουρα θέλω να έχει USB port, για gps δεν το έχω σκεφτεί ιδιαιτερα αλλα υποθέτω ανεβάζει πολύ την τιμή.
Σκέφτομαι να διαθέσω μέχρι κάνα 150 ευρώ.

Επίσης αν σκεφτώ για sound system που έχει και μεγάλη οθόνη με gps, ποσο εύκολο είναι να αναβαθμίζεις τους χάρτες και ποσο υποστήριξη έχει σε βάθος χρόνου έναντι ενός απλού φορητού gps πλοηγού ?

Επισυνάπτω φωτό του πως είναι το τωρινό "μαμισιο" ηχοσύστημα

maxresdefault.jpg

Έχεις τηλεχειριστήρια για ρύθμιση του ραδιοφώνου στο τιμόνι ή να οθόνη πληροφοριών που δείχνει τους σταθμούς;

Ξέρω οτι χρειάζεται αντάπτορα μετά εάν αλλάξει το εργοστασιακό.

Με 150€ κοίταξε απο Κίνα μαζί με οθόνη .

Αλλιώς εάν ανέβεις σε χρήματα δές Pioneer ή Kenwood

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, omega είπε

Εχω χειριστήρια στο τιμόνι. Τωρα οσον αφορά αγορες απο Κινα, ειδικά τέτοιας τάξεως και τιμής, δεν το'χω τοσο.

Ψάξε σε φόρουμ , Συνήθως απο Banggood που έχω ψωνίσει με μέθοδο αποστολής Priority Direct δειν είχα θέμα με τελωνείο.

Αλλά απο μάρκα αξιόπιστη δεν γνωρίζω καθώς δεν εχω ασχοληθεί με πηγή ήχου πρόσφατα

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες τα παίζει τι εννοείς? 

Αν η ακουστική του έχει τριγμούς και γενικά παραμορφωνει θα πρέπει να αλλάξεις και ηχεία,  λογικά φοράει χάρτινα και έχουν αρκετά χρόνια πάνω τους. 

Να τα τσεκάρεις όταν αποφασίσεις ποια πηγή θα βάλεις ώστε αν είναι να αλλαχτουν όλα μια και καλή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/8/2019 στις 7:18 ΠΜ, panoskatos είπε

Όταν λες τα παίζει τι εννοείς? 

Αν η ακουστική του έχει τριγμούς και γενικά παραμορφωνει θα πρέπει να αλλάξεις και ηχεία,  λογικά φοράει χάρτινα και έχουν αρκετά χρόνια πάνω τους. 

Να τα τσεκάρεις όταν αποφασίσεις ποια πηγή θα βάλεις ώστε αν είναι να αλλαχτουν όλα μια και καλή. 

Εννοώ ότι το cd player δεν διαβάζει καλά και θέλω νέο ηχοσύστημα με USB θύρα που αυτό δεν έχει.
Τα ηχεία είναι σε άψογη κατάσταση εδώ και τόσα χρονια

Επεξ/σία από omega
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δε θες να χρησιμοποιεις cd, μπορεις να παρεις κατι τετοιο https://www.ebay.com/itm/For-Toyota-Camry-Corolla-RAV4-Car-USB-Aux-in-Adapter-MP3-Player-Radio-Interface/301956903152

ωστε να εχεις usb

 

 

(και γω στο ψαξιμο ειμαι, θελω να το παρω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, d_gkal είπε

αν δε θες να χρησιμοποιεις cd, μπορεις να παρεις κατι τετοιο https://www.ebay.com/itm/For-Toyota-Camry-Corolla-RAV4-Car-USB-Aux-in-Adapter-MP3-Player-Radio-Interface/301956903152

ωστε να εχεις usb

(και γω στο ψαξιμο ειμαι, θελω να το παρω)

Ευχαριστώ πολύ για την πρόταση αλλα προτιμώ να πάω σε ηχοσύστημα και όχι σε κάτι τέτοιο. 😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 hours ago, d_gkal said:

αν δε θες να χρησιμοποιεις cd, μπορεις να παρεις κατι τετοιο https://www.ebay.com/itm/For-Toyota-Camry-Corolla-RAV4-Car-USB-Aux-in-Adapter-MP3-Player-Radio-Interface/301956903152

ωστε να εχεις usb

(και γω στο ψαξιμο ειμαι, θελω να το παρω)

Συμπαθητικό το ματζαφλάρι, το θέμα είναι πως το κουμπώνουμε και τι χανεις από το εργοστασιακό ηχοσύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...