Προς το περιεχόμενο

MicroSD 32GB €2.20 @AliExpress


teotsi21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, isay είπε

Δεν βρίσκω το προηγουμενο θεμα που ειχε ανοιχτεί, αλλά τοτε ειχα βαλει μια παραγγελία, η οποια έφτασε την Παρασκευή (δεν το πιστευα). Έκανα test πλήρους εγγραφής και αναγνωσης με card reader usb 2.0 και η χωρητικότητα ήταν κανονική (29GB) και οχι fake οπως περιμενα. Απο ταχυτητες εγγραφής ήταν στο 10 και αναγνωσης επαιζε από 19 εως 24. Για τα λεφτά που εδωσα ήταν πολύ ευχαριστη έκπληξη και καπάκι εβαλα αλλες δυο παραγγελία. Για το player του αυτοκινητου και σαβουρομεταφορές αρχείων είναι αψογη. Δε θα ρισκαρα σημαντικα αρχεία αλλά το βαθος χρόνου θα δείξει. 

Edit : Ειχα παρει την 32αρα αδερφακι απο το ιδιο μαγαζι https://www.aliexpress.com/item/32899266394.html

Όπως είπε και ένας προηγούμενος, το τσιπ μπορεί να αναφέρει ότι θέλει. Η πραγματική χωρητικότητα θα φανεί όταν την γεμίσεις. Αν είναι 29gb και βάλεις 3 και αρχίσει τα errors τότε δεν είναι ούτε 4. Εγώ είχα αγοράσει στο παρελθόν ένα στικάκι 4tb και το έχω απλά για novelty item να γελάμε με την παρέα. Φυσικά έχει μέσα δύο αρχεία των 2 mb. Εντάξει καλές οι τιμές δεν λέω αλλά είναι και οι επώνυμες τόσο χαμηλές πια που δεν αξίζει τον κόπο την αναμονή και την ταλαιπωρία. Άσε που δεν ξέρω αν προκαλούν βλάβες και σε συσκευές.

Το σίγουρο είναι ότι μια φορά που είχα βάλει στο κινητό μια κινέζικη για χαβαλε, έκανε πολλά περίεργα όπως να χάνει στίγμα gps, να κολλάει το gmaps, να κολλάει το Google play update, έχανα 4g κτλ . Έβαλα μια Samsung και ηρέμησα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έλα φαγωθήκατε. Αυτές με τους Simpsons από ότι παίζουν review λένε ότι είναι μια χαρά. Και αρκετές επώνυμες μας έχουν κάψει. Κάτι άκουγα για τις Samsung στο άλλο thread. Αλλά εντάξει όπως βολεύεται ο καθένας. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Dantε είπε

Το αν ειναι όντως 32αρα θα το διαπιστωσεις οταν πας να τη γεμίσεις που θα βγαζει σφαλμα και όχι απο την χωρητικοτητα που αναφερει. 

Θεωρω και εγω πως για 1 ευρω διαφορα απο μια επωνυμη,δεν αξιζει το κοπο μονο και μονο για τη στιγμη που απλα θα σε κρεμασει η θα νιωσεις ξενερωμενος,ασχετα αν εκανε 2 ευρω. 

Παντως ειχα αγορασει παλαιοτερα του κιλου και εγω και ποτε δε δουλεψε και ας μου την αντικατεστησε και ποσες φορες. 

 

13 ώρες πριν, vgeovai είπε

Σε κάνα δίμηνο thread "Αγόρασα 32GB μνήμη από aliexpress, αλλα μου βγάζει σφάλα μόλις βάλω 2gb αρχεία, ελαττωματική?"

 

10 ώρες πριν, zx1234r είπε

Όπως είπε και ένας προηγούμενος, το τσιπ μπορεί να αναφέρει ότι θέλει. Η πραγματική χωρητικότητα θα φανεί όταν την γεμίσεις. Αν είναι 29gb και βάλεις 3 και αρχίσει τα errors τότε δεν είναι ούτε 4. Εγώ είχα αγοράσει στο παρελθόν ένα στικάκι 4tb και το έχω απλά για novelty item να γελάμε με την παρέα. Φυσικά έχει μέσα δύο αρχεία των 2 mb. Εντάξει καλές οι τιμές δεν λέω αλλά είναι και οι επώνυμες τόσο χαμηλές πια που δεν αξίζει τον κόπο την αναμονή και την ταλαιπωρία. Άσε που δεν ξέρω αν προκαλούν βλάβες και σε συσκευές.

Το σίγουρο είναι ότι μια φορά που είχα βάλει στο κινητό μια κινέζικη για χαβαλε, έκανε πολλά περίεργα όπως να χάνει στίγμα gps, να κολλάει το gmaps, να κολλάει το Google play update, έχανα 4g κτλ . Έβαλα μια Samsung και ηρέμησα.

Κάποιοι βιάστηκαν να γράψουν χωρις να διαβάσουν. Ξαναγράφω λοιπον οτι εκανα τεστ πλήρους εγγραφής και αναγνωσης και η χωρητικότητα ήταν η διαφημιζομενη και οχι fake. Το προγραμμα εγραψε 29GB data και μετά διαβασε 29GB data χωρίς καμια απώλεια ή αλλοίωση ή error. . 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, isay είπε

Δεν βρίσκω το προηγουμενο θεμα που ειχε ανοιχτεί, αλλά τοτε ειχα βαλει μια παραγγελία, η οποια έφτασε την Παρασκευή (δεν το πιστευα). Έκανα test πλήρους εγγραφής και αναγνωσης με card reader usb 2.0 και η χωρητικότητα ήταν κανονική (29GB) και οχι fake οπως περιμενα. Απο ταχυτητες εγγραφής ήταν στο 10 και αναγνωσης επαιζε από 19 εως 24. Για τα λεφτά που εδωσα ήταν πολύ ευχαριστη έκπληξη και καπάκι εβαλα αλλες δυο παραγγελία. Για το player του αυτοκινητου και σαβουρομεταφορές αρχείων είναι αψογη. Δε θα ρισκαρα σημαντικα αρχεία αλλά το βαθος χρόνου θα δείξει. 

Edit : Ειχα παρει την 32αρα αδερφακι απο το ιδιο μαγαζι https://www.aliexpress.com/item/32899266394.html

Εγώ ακόμα την περιμένω, αλλά πλέον θεωρώ αρκετά τίμιες αυτές τις καρτουλες. Εχουν περάσει από τα χέρια μου και έπειτα σε οικογένεια και φίλους netac, mixza, wellendorf και άλλες ακόμα χειρότερες τα τελευταία δύο χρόνια, ΟΛΕΣ πλήρως λειτουργικές (10+ κάρτες) χωρίς παράπονα. Όπως λες για απλές δουλειές όπως μουσική, καμία φωτογραφία ή για να βάλεις καμία ταινία να έχεις στο κινητό είναι άριστες. Εγώ τις χρησιμοποιώ για bootable usb όταν θέλω να δοκιμάσω κάνα distro. Αν κάποιος θέλει να αποθηκεύσει ευαίσθητα δεδομένα ας δώσει κάτι παραπάνω για μια 64αρα Samsung (που ούτε αυτές είναι τέλειες). Για τα 2,20 ευρώ δεν νομίζω ότι μπορεί κανείς να βρει κάποιο σοβαρό αρνητικό. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/8/2019 στις 3:27 ΠΜ, carolosjk είπε

Η οποία είχε πριν από λίγες μέρες 1.8 με 1.9 €:

 

Price_tracker.png.94207b829f30ff2b40a3775361af80d9.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SV1EOD είπε

Η οποία είχε πριν από λίγες μέρες 1.8 με 1.9 €:

Price_tracker.png.94207b829f30ff2b40a3775361af80d9.png

Από που είναι αυτό το γράφημα; Στα 1.80€ είναι κλοπή τέτοια κάρτα(βέβαια μικρή η χωρητικότητα, αλλά εξαρτάται από τη χρήση του καθενός). Είναι από τις πιο ποιοτικές οι Lexar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, carolosjk είπε

Από που είναι αυτό το γράφημα;

 

https://chrome.google.com/webstore/detail/aliexpress-price-tracker/hihlaoogegdjakmdbpbilijdghoggkim

15 ώρες πριν, carolosjk είπε

Στα 1.80€ είναι κλοπή τέτοια κάρτα(βέβαια μικρή η χωρητικότητα, αλλά εξαρτάται από τη χρήση του καθενός). Είναι από τις πιο ποιοτικές οι Lexar

 

Εφόσον είναι γνήσια αν και υποθέτω πως και να μην είναι γνήσια μία χαρά θα κάνει την δουλειά της.

Επεξ/σία από SV1EOD
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παρέλαβα σήμερα μια κίτρινη και μια μπλε και οι δύο φαίνονται για πέταμα.

Ούτε format γίνονται, ούτε μπορείς να πάρεις μετρήσεις με το Crystaldiskmark.

Πάω για refund.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παρέλαβα μια 32gb και μόλις βάλω στο κινητό 3 γιγα και κάτι, μου βγάζει να σβήσω πράγματα γιατί δεν έχει χωρητικότητα. Μαϊμού έστειλαν? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ipal είπε

Οι εν λόγω μνήμες πάντως δεν υπάρχουν πια στο Ali...

To store υπάρχει ακόμα;

https://m.aliexpress.com/store/v3/home.html?shopId=2848027&sellerId=230153668&spm=null&pagePath=index.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, giannis123 said:

Το φτηνό το κρέας.....

λίγο από εδώ λίγο από εκεί,

έχει πουλήσει σαβούρα ατελείωτη η Κίνα

και έχει παντελονιάσει χρήμα επίσης ατελείωτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...