Προς το περιεχόμενο

Οθόνη 4Κ περίπου 49'


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

υπάρχει κάποια αλλη τηλεόραση true 4k 55" σε αυτή την τιμή κοντά στα 400-430 ευρώ; 

ας είναι και ips.

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρε γνωστός μου πριν μερικές μέρες την συγκεκριμένη (παρακάτω) και μας έκανε εντύπωση η εικόνας της. Πολύ ωραία γενικά σε όλα. Πιστεύω καλή επιλογή έκανε. 

https://www.skroutz.gr/s/16588390/LG-49SK8000.html?keyphrase=49sk8000#specs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν βγει καμία καλή προσφορά, περισσότερο κλίνω προς την Samsung UE55NU7023. Την είδα από κοντά. Σχετικά με τις γωνίες θέασης δεν παρατήρησα κάποιο πρόβλημα. Η τιμή της είναι σταθερά χαμηλή στο skroutz, ίσως επειδή είναι πιο παλιό μοντέλο.

Η καλύτερη bugdet επιλογή είναι η Philips 55PUS6703 αλλά δυστυχώς είναι διαθέσιμη μόνο σε συγκεκριμένα καταστήματα του kotsovolou:

https://www.kotsovolos.gr/site/sound-vision/televisions/led-lcd/190808-philips-55pus6703-55

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι για όλες τις εταιρίες τηλεοράσεων υπάρχουνε θετικά και αρνητικά. Για τις Samsung λένε ότι ο ενσωματωμένος player δεν παίζει όλα τα φορματ. Για τις philips θέμα με τα πάνελ. Για τις LG τελευταία αρκετά προβλήματα. Και εδώ μεσα στο φόρουμ. Για τις Sony χωρίς επίσημο αντιπρόσωπο δεν έχεις υποστήριξη. Η επιλογή στήν τελική είναι καθαρά θέματα τύχης στο τι θα σου λάχει.... 

Μακάρι σε όλους που ψάχνουμε να μην τύχει πρόβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι δυστυχώς έτσι είναι. H samsung δεν παίζει DTS και δεν έχει Bluetooth (αυτό λύνεται με android tv box). Η LG στα φθηνά έχει μόνο IPS panel αλλά έχει BT και DTS.

Για θέματα αξιοπιστίας δεν ξέρω αλλά και γω βλέπω στο φορουμ πολλά προβλήματα με LG. Κρίμα γιατί ήταν πολύ αξιόπιστη εταιρεία. 

Οι γονείς μου έχουν μια 32άρα LG full hd εδώ και 10+ χρόνια δουλεύει μια χαρά, και μάλιστα 15 ώρες τη μέρα είναι ανοιχτή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...