Προς το περιεχόμενο

Η Samsung παρουσίασε το Galaxy Watch Active2 με νέο σχεδιασμό και δυνατότητες


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

58 λεπτά πριν, yiannis_1 είπε

Ποιά εφαρμογή ακριβώς λείπει;

Εχει μέχρι και turn by turn gps και εφαρμογάρες για άθληση οπως το map my run.

converter μεγεθών, εφαρμογή να στέλνεις σήματα  μορς, να ελέγχεις αυτοματισμούς του σπιτιού, να το κάνεις remοte controller για παρουσιάσεις powerpoint, remote control για smart tv, να  ενεργοποιείς την καμερα του κινητού για spy cam, άλλη  για να βγάζεις selfies χωρίς να κρατάς το κινητό σαν ηλίθιος και χιλια δυο άλλα.

Browser youtube, find my car find, my phone.

Τα βασιικά ούτως η άλλως τα εχει το tizen μαμά.

Φωνητικές εντολές, stop watch, counter, alarm clock, reminder, barometer,altimeter, mp3 player  το οποίο παίζει κατευθείαν στo bt headset σου για να τρέχεις χωρίς να κουβαλάς κινητό.

Αν εχεις και απο το frontier και πάνω εχεις και μικρόφωνο μεγάφωνο για να κάνεις και να απαντάς κλήσεις απυθείας με το κινητό στην τσέπη σου.

Προσωπικά μου εχει λύσει τα χέρια...

Εγω χρησιμοποιω π.χ το runkeeper και το συγχρονιζω με google fit για να εχω ολες τις δραστηριοτητες σε ενα μερος. Χρησιμοποιω google calendar, keep, maps, photos, facebook, viber κτλ κτλ.

Τι λυσεις υπαρχουν για αυτα? Δεν εχω χρησιμοποιησει tizen γι'αυτο σε ρωταω. Αν θες στειλε μου προσωπικο μυνημα για να μην γραφουμε εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικά μου αρέσει και θα το επέλεγα χωρίς σκέψη σε αντίθεση με ένα Apple watch το οποίο μου θυμίζει κατι γυναικεία πανηγυριώτικα  ρολογάκια (αλλα βεβαια αυτά είναι γούστα ) , δεν συζητάω για το samsung gear s3 frontier αυτο ειναι έρωτας και ρολογαρα ! 

 

Αναλυτικό βίντεο εδώ  

 

Επεξ/σία από Drunkard
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νο1 smartwatch ειναι το galaxy watch , για κατόχους Android που θέλουν την πιο ολοκληρωμένη λύση, ειναι μονόδρομος. 

Πανεμορφη συσκευη και αυτή, περιμενουμε το galaxy watch 2 να δούμε αν θα κλάψουμε πολυ ή λιγο 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, alexzzz είπε

Διαφωνώ λίγο... ναι μεν το περιορίζει στα χαρτιά το λειτουργικό αλλά στα καθημερινά, στην πράξη δεν υστερεί πουθενά. Τουλάχιστον σε μένα, στην χρήση που κάνω (και έχω το Gear S3 Frontier 2 χρόνια κάθε μέρα χρήση) 

Δεν έχω δει κάτι που θα με κάνει να πω ότι θέλω ένα apple watch ή ένα ρολόι με google wear (και εννοείται ότι με τις 4-5 προπονήσεις τρέξιμο και γυμναστήριο δεν χρειάζομαι καθαρά αθλητικό ρολόι πχ garmin) 

Το σ3 είναι κορυφή ... έχει Ότο ακριβώς χρειάζεται και τίποτα λιγότερο . Γράφεις απαντάς σε μηνύματα ... Μίλας τηλέφωνο ... κανείς ότι χρειάζεσαι κάθε μέρα . Δεν λείπει τίποτα . Οι 500 εφαρμογές στα apple watch είναι απλά άχρηστες . Σιγά μην θέλω να κάνω και scroll στο face book από το ρολόι ... . Που και παλι γίνεται γιατί έχεις build in internet browser και μπαίνεις όπου θες ... fb insta ... .

10 ώρες πριν, ardi21 είπε

Mε χαλαει η ελλειψη εφαρμογων. Οχι οτι ειναι κακο λειτουργικο.

Στο active 2 θα μπορεις να παιζεις και να ελεγχεις την μουσικη σου μονο απο το ρολοι συνδεοντας bluetooth ακουστικα σε αυτο αραγε? Γιατι διαβασα οτι εχει χωρο 4GB.

Αυτό γίνεται σε όλα τα Samsung ρολόγια . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε ξεχάσει όλοι την ΕΛΕΙΨΗ ΦΩΝΗΤΙΚΗΣ ΕΝΤΟΛΗΣ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ των Samsung Watch; 

Πόσα χρόνια και ακόμη δεν έχουν φιλοτιμηθει να βαλουν αντίθετα με την Apple που είχε από το Apple Watch 1...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Nvidiaman είπε

Έχετε ξεχάσει όλοι την ΕΛΕΙΨΗ ΦΩΝΗΤΙΚΗΣ ΕΝΤΟΛΗΣ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ των Samsung Watch; 

Πόσα χρόνια και ακόμη δεν έχουν φιλοτιμηθει να βαλουν αντίθετα με την Apple που είχε από το Apple Watch 1...

Εγώ και στο iPad σπάνια τη χρησιμοποιώ για να μην πω ποτέ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, margaritagr είπε

Εγώ και στο iPad σπάνια τη χρησιμοποιώ για να μην πω ποτέ 

Για smartwatch μιλάμε... οπου βολευει να απαντησεις σε ενα μυνημα στα γρήγορα σηκώνοντας τον καρπό σου διχως να χρειαστει να βγαλεις κινητό η  tablet.

 

Επεξ/σία από Nvidiaman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...