Προς το περιεχόμενο

Αυξηση παγιου λογω vodafoneTV


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, christakos07 είπε

To συμβόλαιο που λήγει το Μάρτιο του 20, περιλαμβάνει και vodafone tv; Ή η vodafone tv λήγει στα κοντινά;

Αν και τα δύο λήγουν το 20, δε σε κουνάει κανείς. Αν πάλι η vodafone tv λήγει τώρα, έχουν κάθε δικαίωμα να ανεβάσουν την τιμή.

Είχα ίντερνετ + σταθερό (360' κινητά, απεριόριστα, διεθνής κλήσης) και το vodafonetv με 18ευρώ. Μου είπαν επειδή θα αλλάξουμε σταδιακά σε όλους αποκωδικοποιητή θα πρέπει να πληρώσετε τον καινούργιο εξοπλισμό και θα σας κάνουμε αυξηση. Εγώ επικοινώνησα σήμερα το πρωί με την εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν μπορώ να βγάλω το vodafonetv χωρίς ποινή ή να φύγω από την vodafone με ποινή και έτσι άλλαξα το πρόγραμμα αφου έβγαλα το vodafonetv έχασα  και την προσφορά. Το έβγαλα το vodafonetv γιατί δεν με ενδιαφέρει γιατί μόλις με το καλό θα μετακομήσω απο το σπίτι και πάω σ' άλλο θα βάλω και COSMOTETV CINEMA PACK. Για όσους ρωτήσουν γιατί δεν σπάς στο συμβόλαιο μου ζητούν 224 ευρώ και η μεταφορά γραμμής είναι κοντά στα 60 + ότι δεν βρίσκω κάποιο φθηνό πρόγραμμα σε άλλο πάροχο

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, user63040 είπε

Είχα ίντερνετ + σταθερό (360' κινητά, απεριόριστα, διεθνής κλήσης) και το vodafonetv με 18ευρώ. Μου είπαν επειδή θα αλλάξουμε σταδιακά σε όλους αποκωδικοποιητή θα πρέπει να πληρώσετε τον καινούργιο εξοπλισμό και θα σας κάνουμε αυξηση. Εγώ επικοινώνησ σήμερα το πρωί με την εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν μπορώ να βγάλω το vodafonetv χωρίς ποινή ή να φύγω από την vodafone με ποινή και έτσι άλλαξα το πρόγραμμα αφου έβγαλα το vodafonetv έχασα  και την προσφορά. Μόλις τελειώσει το συμβόλαιο θα φύγω αφου θα έχω κλείσει ακριβώς 10χρόνια

Πολύ κακώς συμφώνησες. Εφόσον η προσφορά ήταν συνδυαστική και το συμβόλαιο λήγει το Μάρτιο, δεν μπορούσαν να κάνουν κάτι.

Επειδή αλλάζουν μονόπλευρα τους όρους της σύμβασης, μπορείς να τους αποχαιρετήσεις.

Συμβουλή υποβάλλεις γραπτώς τα παράπονα σου στη vodafone, εξηγώντας ότι παραβίασαν μονόπλευρα το συμβόλαιο, οπότε θα αποχωρήσεις. Δε μας ενδιαφέρει που δεν πείραξαν την τηλεφωνία, αφού το πακέτο ήταν συνδυαστικό. Τους ενημερώνεις πως αν δε δεχτούν τη λύση, θα κοινοποιήσεις την επιστολή στην ΕΕΤΤ. Μην δεχθείς ούτε την παραμικρή αύξηση.

Επεξ/σία από christakos07
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...