Προς το περιεχόμενο

ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΈΝΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ


steliosklo22@gmail.com

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Καινουργιος και πρωτη φορά που γραφω οπότε θα ζητούσα την κατανοηση σας. Ευχαριστώ. 

Είμαι 35 χρονών και ψαχνω για αυτοκίνητο μεταχειρισμενο μεχρι 15.000. Έχω ένα μπόμπιρα 2 χρονων και περιμενουμε με το καλο και 2ο σε λίγο καιρό. Επειδή θέλω να κάνω και τριτο παιδί θα με βοηθουσε πολυ η γνώμη σας.

Από οδήγηση κυρίως εντός χωριού οχι κεντρο Θεσσαλονίκη. Και καλοκαίρι Κοζάνη, Φλώρινα, Έδεσσα γενικα περιφερεια και Ξάνθη. Ευχαριστώ και σορυ αν κούρασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, [email protected] είπε

Καλησπέρα. Καινουργιος και πρωτη φορά που γραφω οπότε θα ζητούσα την κατανοηση σας. Ευχαριστώ. 

Είμαι 35 χρονών και ψαχνω για αυτοκίνητο μεταχειρισμενο μεχρι 15.000. Έχω ένα μπόμπιρα 2 χρονων και περιμενουμε με το καλο και 2ο σε λίγο καιρό. Επειδή θέλω να κάνω και τριτο παιδί θα με βοηθουσε πολυ η γνώμη σας.

Από οδήγηση κυρίως εντός χωριού οχι κεντρο Θεσσαλονίκη. Και καλοκαίρι Κοζάνη, Φλώρινα, Έδεσσα γενικα περιφερεια και Ξάνθη. Ευχαριστώ και σορυ αν κούρασα.

Το qashqai πως σου φαινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση. Θέλω ασφάλεια στο δρόμο και κοιτάζω μόνο για γερμανικό. Δεν σκέφτομαι για καινούργιο. Και θέλω να είναι 1600 κυβικά μόνο. Ίσως και 1800 αν μπορέσω να το δικαιολογήσω...

Το qashqai το πήρε ο μεγαλύτερος αδερφός μου πριν 2 εβδομάδες. Εκτός του ότι δεν μου αρέσουν τα ψηλά αυτοκίνητά, δεν έχει και καθόλου χώρους ειδικά πορτ μπαγκαζ. Έχω τώρα Toyota Corolla 2005 με μπαγκαζιερα πάνω για να βάζω καρότσι και στρώμα του παιδιού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως έχεις δίκιο. Το είδα στις φωτο που μου εστηλες. Αλλά κολλάω στα 1000 κυβικά. Ξέρεις αν βγαίνει και σε πιο μεγαλο;

Μάλλον θα πάω για test drive. Αλλά να το ανοίξω σε Εγνατία να το καταλάβω πως θα είναι σε πραγματικές συνθήκες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ναι αυτό έβλεπα τώρα. Αρα έχω επιλογή μονο το 1000αρι με 115 άλογα. Μου φάνηκε ωραίο αυτοκίνητο και ασφαλές στα χαρακτηριστικά που διάβασα. Σε ευχαριστώ πάντως για τον κόπο να τα ψάξεις. Σου εύχομαι καλή σου νύχτα και πιστεύω να έχω από αύριο περισσότερους φίλους να με βοηθήσουν. Να είσαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, [email protected] είπε

Όντως έχεις δίκιο. Το είδα στις φωτο που μου εστηλες. Αλλά κολλάω στα 1000 κυβικά. Ξέρεις αν βγαίνει και σε πιο μεγαλο;

Μάλλον θα πάω για test drive. Αλλά να το ανοίξω σε Εγνατία να το καταλάβω πως θα είναι σε πραγματικές συνθήκες.

Φίλε καλά κάνεις και κολας στα 1000cc

Μεχρι να φορτώσει η τουρμπίνα έχει θέμα όπως ολα τα 1000cc που βγαζουν και καλά πολλά άλογα. 

Δεν το λέω θεωρητικά. Λόγο δουλειάς όταν ταξιδεύω νοικιάζω τέτοιας κατηγορίας όταν πάω σε άλλη πόλη με αεροπλάνο. 

Έτσι όπως το περιγράφεις πας για μεταχειρισμένο octavia η insignia. 

 

1 ώρα πριν, Nickokin είπε

https://www.car.gr/23504390-skoda-scala-1-0-tsi-ambition

Το Scala που σου φένεται ? Μπορεί να είναι 1.0 αλλά στο δρόμο πάει πολύ καλά

Το έχεις η το έχεις οδηγήσει; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μην το έχει ή το έχει οδηγήσει!  Έτσι το πέταξε,  η πλάκα είναι ότι το Σκάλα είναι πιο μικρό από το οκταβια ή το σουπερμπ και σίγουρα δεν είναι αμάξι για 5 άτομα. 

 

Στέλιο με το καλό τα 3 παιδιά, μεγάλη ευτυχία. 

Θα σε πήγαινα σε 7θεσιο που έχει συγγενείς μου με πολλά παιδιά αλλά αφού δεν σου αρέσουν τα ψηλά η επόμενη καλή επιλογή για να έχεις και χώρους είναι το station wagon. 

Κάτι τέτοιο ας πούμε είναι καλή περίπτωση αφού μιλάμε για άνεση, γκάζι, χώρους και ποιότητα που μόνο η Μερς έχει!  https://www.car.gr/13783979-mercedes-benz-e-200

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panoskatos είπε

Σιγά μην το έχει ή το έχει οδηγήσει!  Έτσι το πέταξε,  

Πολύ σίγουρος είσαι? Γνωριζόμαστε από κάπου μήπως? Αυτό που εδώ μέσα ο καθένας αναιρεί τον άλλον χωρίς να κοιτάει το "χάλι του" με ξεπερνά. Όπως και να έχει το αντιπαρέρχομαι γιατί έτσι έχουν τα forum.

Η τεχνολογία προχωράει οποίος θέλει συμβαδίζει οποίος δεν θέλει μένει δυνόσαυρος με ότι αυτό συνεπάγεται.

Φίλτατε Στέλιο το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να δεις και να οδηγήσεις το οτιδήποτε εξ ιδίοις όμασι ώστε να αποκτήσεις δική σου γνώμη.

Δική μου γνώμη από την στιγμή που διαθέτεις ένα σημαντικό Χ πόσο προτίμησε καινούριο και απέφυγε "χάρους" 10+ετιας με υψηλές καταναλώσεις, ακριβά αναλώσιμα - φθορές και επένδυσε αυτά τα χρήματα στα παιδιά σου.

Φιλικά πάντα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, Nickokin είπε

Πολύ σίγουρος είσαι? Γνωριζόμαστε από κάπου μήπως? Αυτό που εδώ μέσα ο καθένας αναιρεί τον άλλον χωρίς να κοιτάει το "χάλι του" με ξεπερνά. Όπως και να έχει το αντιπαρέρχομαι γιατί έτσι έχουν τα forum.

Θα το ξεπεράσεις, δεν είναι τίποτα. 

Να σε ανησυχεί που στα φόρουμ ο καθένας πετάει ότι βρει χωρίς να διαβάσει τι πραγματικά θέλει ο ts. Κάτι τέτοιο έκανες κ εσύ. 

Το σκάλα είναι η πρώτη απόπειρα της Skoda στην μικρομεσαία κατηγορία. Το γνωρίζεις αυτό?  Ξέρεις σε ποία κατηγορία ανήκει το σκάλα?  Κάνει ένα μικρομεσαίο αυτοκίνητο για 5 άτομα?  Γιε γιε γκουχου γκουχου! 

Άσε λοιπών τους δεινόσαυρους, δεν υπάρχουν πια και βγιες από την σπηλιά σου. 

Τελικά δεν μας είπες αν το σκάλα το έχεις οδηγήσει, το έχεις ή έστω αν το έχεις δει από κοντά! 

Επεξ/σία από panoskatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξεπέρασα ήδη να είσαι σίγουρος.

Πάρε το λεοφωρείο και περνά μια βόλτα από μια αντιπροσωπεία της scoda και θα το δεις και εσύ ίσως το κάνεις και test drive αν διαθέτεις δίπλωμα οδήγησης!

Τώρα αν κάνει ή δεν κάνει θα το κρίνει ο ts ο οποίος με βάση το σχόλιο του παραπάνω φάνηκε να ενδιαφέρεται.

Αυτά....γυρνάω στην σπηλιά μου τώρα γιατί φοβάμαι να κυκλοφορώ στους δρόμους μην με πατήσει κανένας Κλάρκσον σαν και εσένα άσε που αν και Αύγουστος κάνει κρύο στην σπηλιά και την άρπαξα γκουχου γκουχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ουτε εγω ειμαι υπερ των 1000cc.. ειναι λιγα, ειδικα στο ξεκινημα.. αντε βαλε ενα aircondition Και 4 ατομα μεσα να σου πω πως θα πηγαινεις.. προσωπικα για οικογενεια, θεωρω οτι παιρνεις 1600 πετρελαιο ή 1600-1800 βενζινη..

τωρα, στο τι θα παρεις, εχω πολλα να σου προτεινω, αλλα μονο σε suv, γιατι αυτα κοιταζω αυτη την περιοδο, εχουν χωρους και γενικα ειναι ασφαλη.. θα πας και την εκδρομουλα σου οντας ενα τικ πιο ψηλος..

πχ kadjar, sportage, qashqai, xtrail, 3008, renegade, karoq, vitara

απο κανονικα ΙΧ, δες το peugeot 308

 

Επισης, διαβασε και αυτο το θεμα γιατι νομιζω οτι πανω κατω στα ιδια ειστε

Επεξ/σία από emperor4her
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, [email protected] είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση. Θέλω ασφάλεια στο δρόμο και κοιτάζω μόνο για γερμανικό. Δεν σκέφτομαι για καινούργιο. Και θέλω να είναι 1600 κυβικά μόνο. Ίσως και 1800 αν μπορέσω να το δικαιολογήσω...

Το qashqai το πήρε ο μεγαλύτερος αδερφός μου πριν 2 εβδομάδες. Εκτός του ότι δεν μου αρέσουν τα ψηλά αυτοκίνητά, δεν έχει και καθόλου χώρους ειδικά πορτ μπαγκαζ. Έχω τώρα Toyota Corolla 2005 με μπαγκαζιερα πάνω για να βάζω καρότσι και στρώμα του παιδιού...

1.6???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...