Προς το περιεχόμενο

NOVA VDSL 100


Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 ώρες πριν, tontorikos είπε

Τα access point συνδεονται μεσω LAN? Γιατι εχω διαβασει και απο αλλους οτι εχουν κλειδωμενες αρκετες λειτουργιες...
Έχεις να προτείνεις κάποιο αξιόπιστο και οικονομικό?
 

Εγω θα σου προτεινα αυτο το router της xiaomi https://www.skroutz.gr/s/19604178/Xiaomi-Mi-Router-4A-Gigabit-Version.html

Το εχω εγω σε dual band 2.4g και 5g και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Το ιδιο ακριβως εβαλα και στον πεθερο μου που εχει 50αρα vdsl της νοβα (εγω εχω 100αρα)

Εκλεισα εντελως το wifi του zte και ενεργοποιησα την θυρα 4 του lan γιατι ειναι η μοναδικη 1000αρα θυρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 294
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχει voip ή κανονικη τηλεφωνια;
μπορω να μην παραλαβω το ρουτερ και να μη το χρεωθω;
μπορω να χρησιμοποιησω το ρουτερ της wind Technicolor MediaAccess TG789vac v2 που εχει και voip;

απο τη στιγμη της αιτησης μπορω να υπαναχωρησω εντος 14 ημερων;
ειστε ευχαριστημενοι; αξιζει να παω απο wind 35ευρω σε nova 30 χωρις κινητα;

 

Επεξ/σία από akaloith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, akaloith είπε

εχει voip ή κανονικη τηλεφωνια;
μπορω να μην παραλαβω το ρουτερ και να μη το χρεωθω;
μπορω να χρησιμοποιησω το ρουτερ της wind Technicolor MediaAccess TG789vac v2 που εχει και voip;

απο τη στιγμη της αιτησης μπορω να υπαναχωρησω εντος 14 ημερων;
ειστε ευχαριστημενοι; αξιζει να παω απο wind 35ευρω σε nova 30 χωρις κινητα;

 

στειλε email στην nova και ζητα προσφορα , εγω πηγα απο το adsl που ειχα σε vdsl με 26,9(λογικα θα στο δωσουν γυρω 30 γιατι εισαι καινουργιος πελατης) απεριοριστα κινητα και σταθερα. Δεν ξερω εαν γινετε , νομιζω θελει το δικο τους μονο , ειναι voip ολες οι vdsl που δινουν πλεον .Σου στελνουν ενα ZTE ZXHN H267N με χρεωση 20 ευρω , εχει και τελη συνδεσης 25 ευρω. Εγω προσωπικα ειμαι ευχαριστημενος απο την ταχυτητα (κλειδωνει 92+ down και 10+up ) η συνδεση ειναι σταθερη χωρις θεματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με πηραν σημερα 2 φορες απο τις 2 αιτησεις που ειχα κανει.
μου παν για το voip
και οτι η αιτηση φορητοτητας στη wind απο τη nova παει μετα τις 14 μερες οποτε δε θα μπορω να πιεσω τη wind για κατι καλυτερο (δε θα δουν την αιτηση φορητητας) παρα μονο οταν θα ναι αργα και δε θα μπορω να υπαναχωρησω.
επισης οτι το router δεν εχει 5ghz. δε ξερω τι να κανω. προβλεπεται καποια συνεργασια με κινητη τηλεφωνια;
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά,έχω βάλει και εγώ εδώ και τρεις μήνες forthnet 100 και δεν θα το έλεγα ότι είμαι και ευχαριστημενος(ήρθα από ΟΤΕ)..το ρουτερ μου κλειδώνει καλά βάση αυτών που ξέρω αλλά σας ανεβάζω και φωτό να μου πείτε αν είναι όλα όπως πρέπει!!κατα τη διάρκεια του lockdown σερνόταν πολύ και μου είχαν πει καντε υπομονή διότι είναι σε παγκόσμιο επίπεδο το πρόβλημα...δεν μπορούσα να κάνω και αλλιως αλλά ακόμα και τώρα είναι πολύ με τις ορέξεις του!!μια πιάνει 80 μια 10!!!δεν είναι και πολύ φυσιολογικό αυτό..κάτι θα φταίει!!!εχω σαν ρουτερ το zte,αλλά το WiFi το μοιράζω με ένα tp link archer c20!βασικα Το κεντρικό ρουτερ(zte) το έχω συνδεδεμένο πάνω σε powerline που μοιράζει σε αλλά δυο powerline(ένα το WiFi router και μια κονσόλα ps4)...όλα είναι στην ίδια φάση ρεύματος,αφού πρόκειται για τριφασικό ρευμα!!σημασια έχει ότι όπως και να μετρήσω παίρνω χαλια αποτελέσματα!!!δεν είναι καθόλου σταθερή η γραμμή μου αν και κλειδώνει καλά!!και η απάντηση τους είναι ότι δεν αναγνωρίζουν το Speedtest σαν τρόπο μέτρησης ταχύτητας της σύνδεσης και πως αφού κλειδώνει σε καλά επίπεδα είναι οκ η γραμμή μου!Τι μπορεί να φταίει;Τα error είναι φυσιολογικά;;

AB8CC4D7-26E1-44F0-A2CE-6E6C856F376D.jpeg

Επεξ/σία από sir_platanight
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γραμμη σου φαινεται καλη απλα ειναι πολλα errors για 22 λεπτα !

αν βρεις αυτο τοτε θα σταθεροποιηθει πιστευω η συνδεση γιατι στο ρουτερ κλειδωνει οκ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, malias4 είπε

Η γραμμη σου φαινεται καλη απλα ειναι πολλα errors για 22 λεπτα !

αν βρεις αυτο τοτε θα σταθεροποιηθει πιστευω η συνδεση γιατι στο ρουτερ κλειδωνει οκ 

Τι μπορεί να την επηρεάζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, sir_platanight είπε

Τι μπορεί να την επηρεάζει;

Δεν ξερω κ εγω πολλα φιλε μου απλα σιγουρα να εχεις κουμπωσει το ρουτερ στην πρωτη πριζα του σπιτιου την κεντρικη. Και να μην κανουν παρεμβολες πχ αλλα καλωδια μεσα στην πριζα

Επεξ/σία από malias4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην κεντρική πρίζα είναι βάση αυτών που είπε ο τεχνικός της νόβα!το ρουτερ πέφτει επάνω στο powerline για ρευμα.Και γενικά τη συνδεσμολογία την έχει κάνει ο τεχνικός της νόβα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 25 ώρες έχω φτάσει στα 30000 errors down!μπορει κανείς να βοηθήσει και να προτείνει κάποια λύση;να καλέσω τη νόβα η δεν θα έχει νόημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλησα αλλά δεν θα το έλεγα ότι έβγαλα και άκρη αν και το έδωσε βλάβη!!!Τα crc δεν τα αναγνωρίζουν ότι επηρεάζει την γραμμή και ότι η γραμμή μου συγχρονίζει μια χαρά!!του είπα ότι όταν κάλεσα εκανε μια διακοπή χωρίς να φανεί στο ρουτερ για περίπου ένα λεπτό..του είπα επίσης ότι το ρουτερ τους είναι ότι χειρότερο έχω συναντήσει και η πρόταση του ήταν να κάνω bridge με το άλλο ρουτερ που έχω,ουσιαστικά να διαχειρίζεται μόνο την τηλεφωνία το ρουτερ τους!!!γινεται αυτό μέσω powerline??γιατί η πρίζα που πιάνει το μέγιστο είναι στην κρεβατοκάμαρα μου και δεν μπορώ να έχω εκεί WiFi!!!

Σας αποστέλλω πάλι φωτό από το ρουτερ οπου τώρα έχει φτάσει στις 39000 μέσα σε 4,5 ώρες!!!

EFE11656-CDBD-4DEC-B028-60FC917F4214.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...