Προς το περιεχόμενο

Setup νέο Pc - Φώτος


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξεκίνησα σιγά σιγά το setup του νέου μου pc. 

Δυστηχώς λόγο έλλειψης χρόνο θα μου πάρει κάνα δύο βδομάδες ακόμα. θα ποστάρω εδώ ότι καινούργιο βάζω πάνω. Τα κομμάτια τα έχω μαζέψει όλα και το μόνο που μου μένει να έρθει είναι οι δυο 200αριδες fan της thermaltake που θέλω να βάλω στην οροφή.

Στο pc θα μπει αεροψυξη για την cpu αλλά ήδη μαζεύω κομμάτια για custom υδρόψυξη και πιστεύω σε 4-5 μήνες να τα βάλω και αυτά πάνω.

Το κουτί είναι αυτό εδώ

Wq0CGyK.jpg

την πρώτη μέρα έβαλα τους thermaltake fan μπροστά και στο πλάι 

0YWslpIh.jpg

BolIHN5h.jpg

A9vFbMQh.jpg

lLYsHEsh.jpg

w8jtK0Qh.jpg\

την δεύτερη μέρα έβαλα την psu και έκανα και ένα μικρό management στα καλώδια των fan και στους conroller της thermaltake για τους ανεμιστήρες αν και δεν έχω τελειώσει ακόμα

NWKbHdWh.jpg

wtfYkiKl.jpg

την άλλη βδομάδα θέλω να συνεχίσω το συμάζεμα των καλωδίων των fan και το setup σταθερά των controller ώστε να μπορέσω να προχωρήσω στο setup της μητρικής και να την βάλω πάνω στο pc. Μετά συνέχεια έχουν τα καλώδια της psu και το συμάζεμα τους. 

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, dalain είπε

Δεν θα αντεχα να ειχα ολα τα parts και να το εκανα σιγα σιγα......Να ερθουμε να βοηθησουμε!😋

Μεγειες και περιμενουμε ενημερωσεις!

Θελει δουλειά δεν γίνετε σε μια μέρα. Σου βγαίνουν και μικρομλκ αρκετές φορές κάτι που δεν κουμπώνει εύκολα κτλ. δλδ αν στήνεις pc κάθε 5-6 χρόνια έχουν αλλάξει αρκετά που απλά δεν τα γνωρίζεις πλέον.

Σήμερα θα κάτσω να βάλω τροφοδοτικό και να φτιάξω καλώδια. Αλλη μανούρα αυτή να τα μαζέψεις σωστά :D 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει...δεν ξέρω πώς αντέχεις και δεν το στήνεις ρε παίχτη! Κάτσε ξενύχτησε πάρε άδεια την άλλη μέρα πες κόλλησες ανεμοβλογιά και λιώστο.

Καλορίζικο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να σας πω τελειωμένο είναι ήδη δλδ το cable managment έχει γίνει μόνο η κάρτα είναι να μπει πάνω που είναι δουλειά λίγων λεπτών. 

Η μεγάλη μανούρα δεν είναι αυτή αλλά η μεταφορά όλων των αρχείων από το ένα pc στο άλλο. ΜΙλάμε για δουλειά όχι μλκ. 

Οπως και να έχει την Τρίτη το ανάβω :P 

F3VxN8vh.jpg

εννοείτε ότι τα καλώδια το τροφοδοτικό θα τα μαζέψω :)

Επεξ/σία από chek2fire
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το έβαλα μπροστά και έκανα και εγκατάσταση το πρώτο λειτουργικό που είναι linux. Είχα ένα πρόβλημα αρχικά καθώς έβγαζε error στο μπουτάρισμα και fail στις μνήμες. 

Τελικά μπόρεσα και το μπούταρα με τις δύο από τις τέσσερεις μνήμες πάνω αλλά νομίζω θα το λύσω είτε με bios update είτε με το να μειώσω τα volt στις μνήμες. Κάτι θα βρω.

Οι φώτο από το pc :)

f96TqLm.jpg

T1ad75D.jpg

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...