Προς το περιεχόμενο

Θα μεινω χωρις ιντερνετ οταν θα παω σε νεο παροχο;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Vodafone δεν δινει 50αρα στην περιοχη μου.. Τι στο καλο; Οποτε μαλλον παω αναγκαστικα σε ΟΤΕ. Θα παρω τηλεφωνο τωρα.

13 minutes ago, Mingas said:

Μάλλον θα μπορείς και τα 2; Δεν ξέρω, ίσως να μπορείς να επιλέξεις μεταξύ VDSL και FTTH. Η ηλεκτροδότηση των καφαο παίρνει αρκετό καιρό, κάποιες φορές πάνω από ένα (1) χρόνο.


Οπτικη ινα σιγουρα δεν θελω, καθως ειπα και πριν ειναι διαδικασια και σε λιγο καιρο θα μετακομισω εκτος Αττικης. Οποτε απο καμπινα ειτε 50αρα, ειτε 100αρα.

Επεξ/σία από elpaso1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H Wind ή η Forthnet δίνει ή μόνο ο ΟΤΕ? Δες και τις προσφορές της Forthnet, με 29.90 euro 100αρι Double Play με απεριοριστα Αστικα/Υπεραστικά + 5 euro για απεριόριστα κινητά.

http://www.nova.gr/gr/hot-deals/nova2play-internet100/

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

100αρι πως θα μου δωσει; Απο τον ΟΤΕ παιρνει δεν εχει δικες της καμπινες. Και στον ΟΤΕ δινουν μεχρι 50 στην περιοχη μου προς το παρων. Επισης εκπτωσεις δεν γινεται να κανουν, επειδη ειμαι καινουριος πελατης. Απλα δεν ξερω ποτε ακριβως να ξεκινησω τις διαδικασιες. 1 Σεπτεμβριου ληγη η συνδεση με την Cyta. Δεν θελω να μεινω χωρις Ιντερνετ. Λογικα κατα τις 20 Αυγουστου; Μου ειπαν θα πιανω 45-50. Λογικα θα με βαλουν στην καμπινα στα 150 μετρα απο το σπιτι μου.

 

Forthnet ειχα φυγει πριν 6 χρονια περιπου απο αυτους και μετα απο ενα χρονο μου εστειλαν γραμμα οτι τους χρωσταω ενα λογαριασμο, ενω τα πληρωνα ολα στην ωρα τους. Διαβασα οτι το ειχε κανει και σε αλλους. Εννοειται δεν πληρωσα ποτε. Δυσκολο να επιστρεψω ξανα. Ασε που μπορει να μου ξαναζητησουν να τους πληρωσω εκεινο το μηνα! Ο,τι να'ναι!

 

**Τωρα μολις τσεκαρα, Wind δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα, και Nova μονο μεχρι 50αρα.. Οποτε μονο ΟΤΕ μενει ως καλυτερη επιλογη, αναμεσα σε αυτους τους δυο.

Επεξ/σία από elpaso1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, elpaso1 said:

100αρι πως θα μου δωσει; Απο τον ΟΤΕ παιρνει δεν εχει δικες της καμπινες.

Μισθώνουν όλοι πόρτες από αυτόν που έχει έργα στην εκάστοτε περιοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τωρα ναι, απο εκει παιρνω, το ξερω. Το Α/Κ δινει πανω απο 50;

Αυριο ειπα στον ΟΤΕ να με ξαναπαρουν τηλεφωνο. Τί ακριβως να τους πω; Ποτε να ξεκινησω διαδικασιες για την γραμμη; Πρεπει να ενημερωσω την Vodafone;

Επεξ/σία από elpaso1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, elpaso1 said:

Το Α/Κ δινει πανω απο 50;

Nope.

 

1 hour ago, elpaso1 said:

Αυριο ειπα στον ΟΤΕ να με ξαναπαρουν τηλεφωνο. Τί ακριβως να τους πω; Ποτε να ξεκινησω διαδικασιες για την γραμμη; Πρεπει να ενημερωσω την Vodafone;

Απλά κάνεις αίτηση στον ΟΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα θα κλεισω ραντεβου με τον τεχνικο του ΟΤΕ. Μου ειπαν οτι επειδη τελειωνει το συμβολαιο με την Cyta 1 Σεπτεμβριου, ο τεχνικος του ΟΤΕ θα ερθει 2 Σεπτεμβριου και το πολυ μια ημερα θελει για να ενεργοποιηθει το ιντερνετ. Δλδ θα μεινω 1-2 ημερες χωρις ιντερνετ; Εχω συμβολαιο με την cyta, δεν μπορω να διακοψω νωριτερα; Απο την στιγμη μαλιστα που η εταιρια εχει κλεισει και ετσι κι αλλιως 50αρα πλεον η vodafone δεν μου δινει, οποτε αναγκαστικα φευγω απο εκει.

Στη Vodafone μου ειπαν, αν φυγω απο τωρα ειναι 5 ευρω, αν φυγω λιγες ημερες πριν δεν πληρωνω. Ισχυει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
13 minutes ago, elpaso1 said:

Δλδ θα μεινω 1-2 ημερες χωρις ιντερνετ;

Αν γίνουν όπως πρέπει, θα μείνεις όσο σου πάρει για να βάλεις το νέο router και να ρυθμίσεις (αν χρειάζεται) ότι πρέπει. Αν πάει κάτι στραβά, άγνωστο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, ThReSh said:

Αν γίνουν όπως πρέπει, θα μείνεις όσο σου πάρει για να βάλεις το νέο router και να ρυθμίσεις (αν χρειάζεται) ότι πρέπει. Αν πάει κάτι στραβά, άγνωστο...

Ραντεβου ειναι απαραιτητο για να ερθει ο τεχνικος ή  δινω τον αριθμο βρογχου  τηλεφωνικα και το κανουν απομακρυσμενα πιο γρηγορα; Κατι τετοιο καταλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, elpaso1 said:

Ραντεβου ειναι απαραιτητο για να ερθει ο τεχνικος ή  δινω τον αριθμο βρογχου  τηλεφωνικα και το κανουν απομακρυσμενα πιο γρηγορα; Κατι τετοιο καταλαβα.

Δεν γνωρίζω γι' αυτά.

Όταν πήγα από Forthnet σε On Telecoms, μετά σε Wind και πλέον σε Vodafone δεν είχε έρθει ποτέ τεχνικός (με ραντεβού) στην φορητότητα. Για τον αριθμό βρόγχου δεν θυμάμαι στις 2 προηγούμενες φορητότητες, αλλά στην τελευταία έδωσα φωτοτυπία λογαριασμού της Wind όταν ήρθε ο courier με το συμβόλαιο της Vodafone.

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, ThReSh said:

Δεν γνωρίζω γι' αυτά.

Όταν πήγα από Forthnet σε On Telecoms, μετά σε Wind και πλέον σε Vodafone δεν είχε έρθει ποτέ τεχνικός (με ραντεβού) στην φορητότητα. Για τον αριθμό βρόγχου δεν θυμάμαι στις 2 προηγούμενες φορητότητες, αλλά στην τελευταία έδωσα φωτοτυπία λογαριασμού της Wind όταν ήρθε ο courier με το συμβόλαιο της Vodafone.

Και δεν χρειαζεται να κανουν τπτ στην πολυκατοικια; Απο την στιγμη που τωρα παιρνω ιντερνετ απο το Α/Κ ενω μετα θα παιρνω απο την καμπινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, elpaso1 said:

Και δεν χρειαζεται να κανουν τπτ στην πολυκατοικια; Απο την στιγμη που τωρα παιρνω ιντερνετ απο το Α/Κ ενω μετα θα παιρνω απο την καμπινα.

Σε  μένα δεν χρειάστηκε κάτι, μένω σε μονοκατοικία όμως κι όλες οι φορητότητες ήταν σε εναλλακτικούς, όχι ΟΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ακομα, πεμπτη μιλησαμε για την νεα συδεση, οποτε φανταζομαι απο Δευτερα θα παρουν τηλεφωνο. Ραντεβου δεν θελω, αφου ξερω και μονος μου να το συνδεω. Το εστειλα και σε e-mail, αλλα ακομα δεν απαντησαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...