Προς το περιεχόμενο

Στοιχεία που ζητούν οι ιδιοκτήτες σπιτιών στην Airbnb


superpanos2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, koulkos είπε

@tz3s Επειδή όντως δεν είσαι γνώστης του αντικειμένου, μην εκτίθεσαι περισσότερο. Πρώτον, τα στοιχεία (ονοματεπώνυμο, ΑΦΜ) δεν απαιτείται να περάσουν από καμία πλατφόρμα. Εμένα μου τα στέλνουν όλα οι υπεύθυνοι των καταλυμάτων. Με το που παίρνει ο άλλος τα κλειδιά, δίνει και τα στοιχεία του. Αν είναι αλλοδαπός, δίνει τον αριθμό διαβατηρίου. Καμία πλατφόρμα δεν μεσολαβεί καθώς ο μοναδικός υπεύθ

 

7 λεπτά πριν, Spect~ είπε

Για να παραλάβω εγώ τα στοιχεία τους δίνω ενα χαρτί και τους λεω να το συμπληρώσουν και να μου το δώσουν, τωρα για ποια πλατφόρμα μιλάς και ποιον άσχετο μιλάς δεν ξέρω. Δεν λένε οτι πρέπει να τα παίρνει, όντως πρέπει να τα παίρνει. 

Παιδια νομιζω οτι μιλαω σε τοιχο... Δεν με φοβιζει εμενα τιποτα. Ιδιοκτητης ειμαι... οταν με το καλο ερθει το προστιμο θα σας ενημερωσω...

''Τέλος, τι πρόβλημα έχετε με τον ΑΤ/ΑΦΜ και φοβάστε να το δώσετε λες και θα σας κάνουν κατι.. Δεν μιλάω να το δίνεις αριστερά και δεξία αλλα μιλάω για τέτοιες περιπτώσεις.'' 

Γιατι ως γνωστων μονο σοβατα ατομα διαχειριζονται σπιτια Airbnb....... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, efo355 είπε

Ταυτοτητα δεν χρειαζεται 

Σωστά, υπό την έννοια ότι δεν την ζητά η εφαρμογή της ΑΑΔΕ για όσους διαθέτουν ΑΦΜ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...