Προς το περιεχόμενο

Τα νέα Galaxy Note10 και Galaxy Note10+ είναι τα «απόλυτα εργαλεία για power users»


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, kirileman είπε

Dafuq? Τι 8/8 με 22/8 ρε;

*To όφελος των 100€ αναφέρεται στο ποσό πλέον της ονομαστικής αξίας του smartphone που επιστρέφεται. Η προσφορά ισχύει για αγορές από 8-8-2019 έως 22-8-2019 στα συμμετέχοντα καταστήματα μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων. Η προσφορά ανταλλαγής ισχύει για αγορές του Galaxy Note10|10+ και ταυτόχρονη επιστροφή του παλιού σας smartphone κατά το χρονικό διάστημα από 8-8-2019 έως 22-8-2019 στα παραπάνω συμμετέχοντα καταστήματα.

Λογικα αυτο(τα+100ευρω απο ανταλλαγη) θα ειναι το ''pre order δωρο'' για οσους προπαραγγειλουν,οπως ηταν τα galaxy buds για οσους εκαναν προπαραγγελια το s10.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 264
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Λογικα αυτο(τα+100ευρω απο ανταλλαγη) θα ειναι το ''pre order δωρο'' για οσους προπαραγγειλουν,οπως ηταν τα galaxy buds για οσους εκαναν προπαραγγελια το s10.

Και θα δώσω το "παλιό" μου κινητό χωρίς να πάρω τίποτα, περιμένοντας τις 23 που θα κυκλοφορήσει το 10;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kirileman είπε

Και θα δώσω το "παλιό" μου κινητό χωρίς να πάρω τίποτα, περιμένοντας τις 23 που θα κυκλοφορήσει το 10;

Παρε το S10  που ειναι  top  και αυτο στην κατηγορια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, billdanos είπε

Συνοψίζοντας: έχουμε (και καλά) pro μοντέλα που απευθύνονται σε power users αλλά ξαφνικά μειώσαμε την ανάλυση, βγάλαμε τη θύρα ακουστικών, βάλαμε μικρή μπαταρία, δίνουμε τον γρήγορο φορτιστή ξεχωριστά, βάζουμε διαφορετικό cpu ανα region...

Και βλέπω εδώ κοΖμο που έσερνε το χορό της αγανάκτησης και του χλευασμού προς άλλες εταιρείες όταν οι συσκευές είχαν αντίστοιχα χαρακτηριστικά σε τέτοιες τιμές! 

Προφανως η έννοια της «pro» χρήσης, περιορίζεται πλέον στο ...πενάκι! 😛 

Σαχλαμάρες και από τις δύο μεγάλες εταιρίες. Και το επόμενο μικρό της Apple θα έρθει με lcd τι να λέμε τώρα! Εδώ είμαστε και χλευαζουμε το μικρό note, είδες κανέναν να το επικροτεί? Και με τις ελλείψεις του θα πουλήσει σε όσους χρειάζονται ένα μαζεμένο σε μέγεθος note, όπως και με τις ελλείψεις του πούλησε το μικρό iPhone σε όσους ήθελαν μαζεμένη συσκευή με ios.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, JcD είπε

 Και με τις ελλείψεις του θα πουλήσει σε όσους χρειάζονται ένα μαζεμένο σε μέγεθος note, όπως και με τις ελλείψεις του πούλησε το μικρό iPhone σε όσους ήθελαν μαζεμένη συσκευή με ios.

Μπα μην το λες αυτο.

Το Iphone xr πουλησε για 2 λογους

1)ισως ο σημαντικοτερος λογος η χαμηλοτερη τιμη του(300+ευρω φθηνοτερο απο το Xs max μεχρι και σημερα).

2)Η καλυτερη αυτονομια σε σχεση με τα αλλα μοντελα ακομα και με το μεγαλυτερο Xs max.

Αντε και για μερικους και το γεγονος οτι φορουσε lcd ips οθονη(οχι για την αναλυση προφανως) μιας και δεν θα εχεις θεματα με burn in και καποιοι αντιμετωπιζαν προβληματα με τα ματια τους με τις amoled οθονες των xs/max.

Στην αλλη πλευρα ομως,το πιο φθηνο/compact/μαζεμενο S10e πουλησε τα λιγοτερα κομματια απο τα 3 νεα S10 και το μεγαλυτερο και ακριβοτερο S10+ ως τωρα εχει πουλησει τα περισσοτερα.

Και στην Huawei μερια αν δεν κανω λαθος το μεγαλυτερο και ακριβοτερο P30pro πρεπει να εχει πουλησει τα περισσοτερα με διαφορα σε σχεση με το απλο P30.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Μπα μην το λες αυτο.

Το Iphone xr πουλησε για 2 λογους

1)Και βασικοτερο ολων η χαμηλοτερη τιμη του. 

2)Η καλυτερη αυτονομια σε σχεση με τα αλλα μοντελα

Αντε και για μερικους και το γεγονος οτι φορουσε lcd ips οθονη(οχι για την αναλυση προφανως) μιας και δεν θα εχεις θεματα με burn in και καποιοι αντιμετωπιζαν προβληματα με τα ματια τους με τις amoled οθονες των xs/max.

Στην αλλη πλευρα ομως,το πιο φθηνο/compact/μαζεμενο S10e πουλησε τα λιγοτερα κομματια απο τα 3 νεα S10 και το μεγαλυτερο και ακριβοτερο S10+ ως τωρα εχει πουλησει τα περισσοτερα.

Και στην Huawei μερια αν δεν κανω λαθος το μεγαλυτερο και ακριβοτερο P30pro πρεπει να εχει πουλησει τα περισσοτερα με διαφορα σε σχεση με το απλο P30.

Μου κάνει εντύπωση, το μικρό s10 ήταν γι εμένα το καλύτερο deal της χρονιάς. Εγώ θεωρώ πατατιά πάντως το να μην μπαίνει amoled στο μικρό της Apple. Θα ήταν ο μόνος λόγος για να μην το πάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εν τω μεταξύ το Note 9 έχει φτάσει τιμές S10 + από 524 πριν κάνα μήνα τώρα 659, μάλλον για να φανεί "πτώση" της τιμής μετά την ανακοίνωση του Note 10 

Επεξ/σία από NobodyRankXV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
29 minutes ago, JcD said:

Σαχλαμάρες και από τις δύο μεγάλες εταιρίες. Και το επόμενο μικρό της Apple θα έρθει με lcd τι να λέμε τώρα! Εδώ είμαστε και χλευαζουμε το μικρό note, είδες κανέναν να το επικροτεί? Και με τις ελλείψεις του θα πουλήσει σε όσους χρειάζονται ένα μαζεμένο σε μέγεθος note, όπως και με τις ελλείψεις του πούλησε το μικρό iPhone σε όσους ήθελαν μαζεμένη συσκευή με ios.

Στην περίπτωση της samsung τα πράγματα είναι χειρότερα μιας και έβγαλε την pro σειρά note ενώ πρακτικά ένα S10 είναι καλύτερη επιλογή! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, billdanos είπε

Στην περίπτωση της samsung τα πράγματα είναι χειρότερα μιας και έβγαλε την pro σειρά note ενώ πρακτικά ένα S10 είναι καλύτερη επιλογή! 

Δεν συμφωνώ για τον απλό λόγο ότι σε εμένα χρειάζεται ένα μικρό note. Μακάρι να είχε μεγαλύτερη μπαταρία και αυτό είναι το μόνο που με προβληματίζει στην περίπτωση του. Το πενάκι κάνει την διαφορά. IPhone xr με πενάκι και amoled θα αγόραζα χθες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πολύ καλο μου φαινεται το plus. Το απλό δεν με τρελαίνει. 

Με χαλαει υπερβολικά πολυ η θεση της καμερας. Αν καταφέρω να το συνηθίσω αυτο, ισως το χτυπήσω καποια στιγμη, προς το παρον μενω με το 9 μου.

Το ότι εβγαλε το jack των ακουστικών ειναι επισης τρομερα αρνητικό, αν και προσωπικα δεν το χρησιμοποιώ, με χαλαει σαν φιλοσοφία να κόβονται πράγματα σε υποτίθεται αναβαθμίσεις. 

Επειδή δεν εχω δει βίντεο ακομα, αναφερθηκαν τιποτα  καλα new S pen features?

52 λεπτά πριν, kirileman είπε

Και θα δώσω το "παλιό" μου κινητό χωρίς να πάρω τίποτα, περιμένοντας τις 23 που θα κυκλοφορήσει το 10;

Ναι ελα ντε! Λιγο ακυρο αυτο το προγραμμα φετος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 minutes ago, JcD said:

Δεν συμφωνώ για τον απλό λόγο ότι σε εμένα χρειάζεται ένα μικρό note. Μακάρι να είχε μεγαλύτερη μπαταρία και αυτό είναι το μόνο που με προβληματίζει στην περίπτωση του. Το πενάκι κάνει την διαφορά. IPhone xr με πενάκι και amoled θα αγόραζα χθες.

Αν και χρησιμοποιούσα Note (σαν δεύτερες συσκευές) από τη σειρά 1 μέχρι και την 6, ποτέ δεν με κέρδισε το πενάκι σαν αξεσουάρ καθημερινής χρήσης. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fotis13 είπε

Παρε το S10  που ειναι  top  και αυτο στην κατηγορια .

Να φύγω από Note 9 και να πάω σε S10 δεν το βρίσκω λογικό. Θα άφηνα το spen για κάτι εξαιρετικό και μόνο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, stormrain είπε

Επειδή δεν εχω δει βίντεο ακομα, αναφερθηκαν τιποτα  καλα new S pen features?

Έχουν μπει διαφορά νέα features τα οποία χλωμό να χρησιμοποιήσουμε οι πλειοψηφία των χρηστών. Εμένα η χρήση του έχει να κάνει με γρήγορες σημειώσεις που κρατάω όταν μιλάω με συνεργάτες, προγράμματα, παραγγελίες και γρήγορη επεξεργασία φωτογραφιών που έχουν να κάνουν με την δουλειά μου.  Είχα γλιτώσει ένα κάρο σημειώσεις και χαρτάκια όταν δούλευα τα 9αρι.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...