Προς το περιεχόμενο

Το νέο nubia Z20 έρχεται με δύο οθόνες AMOLED και Snapdragon 855+


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ναι, τρέχω να πάρω ZTE και Meizu.Δίνουν όμως δώρο ηρεμιστικά και κυάλια για να βλέπω το software support απο χιλιόμετρα που έρχεται με τα σαλιγκάρια; 🐌 🐌 

Συν το φοβερό UI που έχουν με έξυπνη διαχείριση ενέργειας.

ΥΓ:Το Nubia μου θυμίζει νουμπά...  😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, giannakis1983 είπε

Θέλω να δώ πως θα είναι η θήκη προστασίας .....Ισως ενα φαρδύ λαστιχάκι από το σούπερ μάρκετ περασμένο γύρο γύρο....

με απόλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

Ναι, τρέχω να πάρω ZTE και Meizu.Δίνουν όμως δώρο ηρεμιστικά και κυάλια για να βλέπω το software support απο χιλιόμετρα που έρχεται με τα σαλιγκάρια; 🐌 🐌 

Συν το φοβερό UI που έχουν με έξυπνη διαχείριση ενέργειας.

ΥΓ:Το Nubia μου θυμίζει νουμπά...  😄

 εχω ZTE axon 7 πανω απο 2 χρονια κ επαιρνε πιο γρηγορα ενημερωσεις απο το προηγουμενο samsung galaxy s5 που ειχα. πλεον ειμαι με android 8.0 stock παρακαλω κ φυσικα με αριστη διαχειριση ενεργειας. θες να μας πεις κ εσυ την εμπειρια σου ωστε να δουμε που βασιζεται η γνωμη σου?

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κινητα τα οποια δεν ερχονται ουτως ή αλλως Ελλαδα και απο υποστηριξη σε software ειναι ενα μεγαλο ερωτηματικο,ειναι τερμα αδιαφορα,οσο καλο Hardware και να εχουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κουκλάκι. Πρωτότυπο. Μοναδικό.Τίμιο όπως πάντα ήταν η zte. ΑΛΛΑ... αυτό το μεγάλο αλλά... Ελλάδα θα έχει την υποστήριξη που πρέπει? Ένας πραγματικός αντίπαλος για το Mi9 μου αν υπάρξει Ελλάδα σε λογική τιμή και με σωστή αντιπροσώπευση/υποστήριξη.

Προς το παρόν απλά παρακολουθούμε τα δρώμενα και ελπίζουμε. Αν και δεν υπάρχει ελπίδα αφού τόσα μοναδικά κομμάτια έχει βγάλει η ZTE και κανένα δεν το χάρηκε ο Έλληνας.

Για να δούμε. Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία!

 

 

4 ώρες πριν, giannakis1983 είπε

Θέλω να δώ πως θα είναι η θήκη προστασίας .....Ισως ενα φαρδύ λαστιχάκι από το σούπερ μάρκετ περασμένο γύρο γύρο....

 

Μακάρι να ήταν αυτό το πρόβλημα. Ένα bumper και 2 tempered μπρος πίσω και τέλος. Το πρόβλημα δεν είναι εκεί.

Επεξ/σία από leonproniknidis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, geogoku είπε

 εχω ZTE axon 7 πανω απο 2 χρονια κ επαιρνε πιο γρηγορα ενημερωσεις απο το προηγουμενο samsung galaxy s5 που ειχα. πλεον ειμαι με android 8.0 stock παρακαλω κ φυσικα με αριστη διαχειριση ενεργειας. θες να μας πεις κ εσυ την εμπειρια σου ωστε να δουμε που βασιζεται η γνωμη σου?

Δεν είχα ποτέ ZTE, όμως όπως όπως διαβάζεις στο παρόν θέμα, γράφονται αρνητικά σχόλια για το software support.Επίσης έχουν επίσημη αντιπροσωπεία-service στην Ελλάδα;

Ποιότητα κατασκευής;Κάμερες;(Εκεί παίζει ρόλο και το software).

Στα 500€ όπως το κινητό του θέματος υπάρχουν και άλλες επιλογές και ας μην έχουν τον τελευταίο Snapdragon.

Είναι κατώτερη γενικώς απο Huawei, Xiaomi και ακόμα πιο πολύ απο την Samsung.Για όλους αυτούς τους λόγους δεν βλέπεις άνθρωπο να έχει ZTE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

Δεν είχα ποτέ ZTE, όμως όπως όπως διαβάζεις στο παρόν θέμα, γράφονται αρνητικά σχόλια για το software support.Επίσης έχουν επίσημη αντιπροσωπεία-service στην Ελλάδα;

Ποιότητα κατασκευής;Κάμερες;(Εκεί παίζει ρόλο και το software).

Στα 500€ όπως το κινητό του θέματος υπάρχουν και άλλες επιλογές και ας μην έχουν τον τελευταίο Snapdragon.

Είναι κατώτερη γενικώς απο Huawei, Xiaomi και ακόμα πιο πολύ απο την Samsung.Για όλους αυτούς τους λόγους δεν βλέπεις άνθρωπο να έχει ZTE.

Βασικά το ZTE axon 7, εκείνη την εποχή που κυκλοφόρησε, ήταν ανώτερο από Huawei και Xiaomi. Γενικά από υποστήριξη απ όσο γνωρίζω, δίνει δύο major updates Android στις ναυαρχίδες όπως όλοι σχεδον. Από security patches δεν ξέρω. Κάμερες όχι κάτι το ιδιαίτερο αλλά όχι μέτριες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο φρουτο αυτο

Απο τοτε που βγηκαν τα κινητα χαλασε η κοινωνια 

Πρεζακια εχουμε γινει 

Η μονη αγωνια  ειδικα των νεων ειναι ποιο  νεο κινητο θα παρει 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, tonynatsis είπε

Η παρουσίαση του video, δείχνει ξεκάθαρα την χρήση της δεύτερης οθόνης, που είναι χρήσιμη έως απαραίτητη σε αναπτυγμένες χώρες, όπως η Κίνα, Ελβετία, Σουηδία σαν ηλεκτρονικό πορτοφόλι και όχι μόνο. Είναι πάρα πολλοί οι οποίοι, δεν έχουν καταλάβει ακόμα, ότι το κινητό τηλέφωνο είναι η πρώτη απόπειρα μεταμόσχευσης μηχανικού μέρους, που ελέγχει και ελεγχεται ο ανθρωπος, εξωτερικά στο χέρι σαν πρώτο βημα και αργότερα εσωτερικά και για πάντα, όταν θα είναι έτοιμη η "GLOBAL VERSION".

Αμήν και πότε

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/8/2019 στις 11:37 ΠΜ, xyvirus είπε

Και όταν με το καλό σου πέσει θα κλαις διπλα. Ποια η χρησιμότητα της δεύτερης οθόνης; 

Γιά selfies. Έχει μόνο πίσω κάμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Δεν είχα ποτέ ZTE, όμως όπως όπως διαβάζεις στο παρόν θέμα, γράφονται αρνητικά σχόλια για το software support.Επίσης έχουν επίσημη αντιπροσωπεία-service στην Ελλάδα;

Ποιότητα κατασκευής;Κάμερες;(Εκεί παίζει ρόλο και το software).

Στα 500€ όπως το κινητό του θέματος υπάρχουν και άλλες επιλογές και ας μην έχουν τον τελευταίο Snapdragon.

Είναι κατώτερη γενικώς απο Huawei, Xiaomi και ακόμα πιο πολύ απο την Samsung.Για όλους αυτούς τους λόγους δεν βλέπεις άνθρωπο να έχει ZTE.

Φιλικα παντα αυτο το να μην εχετε δοκιμασει κατι και να εχετε αποψη πραγματικα με ξεπερναει...

οπως προειπα μεχρι κ περσυ επαιρνα κανονικα ενημερωσεις με την τελευταια ενημερωση ασφαλειας να ειναι νοεμβριο 2018 και η Oreo stock.

Αντιπροσωπεια επισημη στην ελλαδα ειναι η Procordia (αν κ δεν ακουγονται τα καλυτερα μια φορα που ηθελα να αλλαξω μπαταρια καθως την λιωνω καθημερινα πριν ενα μηνα, ημουν πολυ ικανοποιημενος με την εξυπηρετηση.)

η ποιοτητα κατασκευης δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο Huawei & Xiaomi πιστεψε με. η μονη αδυναμια που μπορω να του προσαψω ειναι οι καμερες που ζοριζονται πολυ στις ληψεις με λιγοστο φως.

Ο λογος που η συγκεκριμενη εταιρια κατα την γνωμη μου δεν εχει μεγαλυτερη επιτυχια ειναι οτι σε σχεση με τις υπολοιπες, χρησιμοποιει πολυ λιγοτερα χρηματα για το μαρκετινγκ κ την διαφημηση και οτι εχει πολυ μικροτερη γκαμα στα κινητα σε σχεση παλι με την αλλες που βγαζουν κινητα καθε μηνα κ για καθε γουστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα το να παρεις ενα κινητο ειναι παντα αναλογα με τη χρηση που θα κανεις και ακομα πιο σιγουρο ειναι πως οσοι περνουμε ενα εξελιγμενο smartphone το κανουμε επειδη η καμερα του π.χ. ειναι καλυτερη απο αυτο που ειχαμε αλλα και ακομα περισσοτερο να πουλησουμε μουρη με το νεο κινητο που ετσι οπως βλεπουμε την αγορα τιποτα δεν ειναι νεο μιας και καθε μηνα βγαινουν με το κιλο αυτα.

Παντα το πρωτοποριακο *βλ. ZTE NUBIA Z20 ειναι περιεργο και με σχολια για τη διπλη οθονη οπως διαβαζω και σωστα σχολιαζετε (και φυσικα θα προσθεσω το δικο μου "τι θηκη θα υπαρχει σε αυτο το κινητο) αλλα αν σε καποιον ειναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ χρησιμο τοτε ειναι -γι αυτον- ενα καταπληκτικο κινητο.

Μην ξεχναμε οτι υπαρχει πλεον τεραστια γκαμα συσκευων και αγοραζουμε βασει των αναγκων και του γουστου μας. 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...