Προς το περιεχόμενο

Πιστωτική κάρτα


poka333

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας , πριν λίγες ημέρες η μητέρα μου έκανε αίτηση για πιστωτική κάρτα στην τράπεζα πειραιώς . Να επισημάνω πως δέν είχε κανένα βάρος πάνω της , είναι μισθωτή με ετήσιο εισόδημα 12000 περίπου ευρώ και τέλος δεν έχει κάποια άλλη πιστωτική κάρτα στο όνομά της . Η πιστωτική κάρτα δεν εγκρίθηκε και το πιο εκνευριστικό είναι ότι οι λόγοι δεν κοινοποιούνται. Γνωρίζετε κάποια άλλη τράπεζα που με αυτά τα κριτήρια θα έκανε δεκτό το αίτημα ; Βεβαια αυτό που με προβληματίζει είναι πως αν δεν έγινε δεκτή η πιστωτική απο την τράπεζα μισθοδοσίας της , υπάρχει ελπίδα από κάποια άλλη ; 

Επεξ/σία από poka333
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 176
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τρέχουν άλλα δάνεια (στεγαστικά, καταναλωτικά, κλπ); Για νέα αίτηση καλύτερα να περάσουν 4 τουλάχιστον μήνες γιατί και η άλλη τράπεζα θα σας απορρίψει αυτόματα.

Επεξ/σία από spectaculator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά δεν είναι μόνο το εισόδημα.

Βλέπω όσους μιλάνε για πιστωτική να αναφέρουν μόνο το εισόδημα και να λένε... έχω 10.000€ και μου εγκρίθηκε, έχω 12,000€ και δε μου εγκρίθηκε.

μετράει η συνολική εικόνα. τι να το κάνεις αν έχεις 12,000 εισόδημα και δίνεις τα μισά σε νοίκι. αμέσως πας στα 6000€  που είναι ψίχουλα. ε δε θα σου εγκριθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας κανει η μητερα και μια αιτηση ενημερωσης προς το τειρεσιας να δειτε αν εχει καποια καταγγελια συμβασης απο πιστωτικη καρτα/δανειο στο παρελθον.Παιζουν και αυτα ρολο για την εκδοση πιστωτικης καρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, donblunts είπε

Σας έδωσαν μια 2η ευκαιρία να το ξανασκεφτείτε.
Εκμεταλλευτείτε την.

μη το λες φίλε μου.

Η πιστωτική είναι πολύ καλό εργαλείο, άσχετα αν πολλοί είναι ηλίθιοι, κάνουν κατάχρηση και μετά βρίζουν τις κακιές τράπεζες.

  • Like 25
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, JoooJ είπε

παιδιά δεν είναι μόνο το εισόδημα.

Βλέπω όσους μιλάνε για πιστωτική να αναφέρουν μόνο το εισόδημα και να λένε... έχω 10.000€ και μου εγκρίθηκε, έχω 12,000€ και δε μου εγκρίθηκε.

μετράει η συνολική εικόνα. τι να το κάνεις αν έχεις 12,000 εισόδημα και δίνεις τα μισά σε νοίκι. αμέσως πας στα 6000€  που είναι ψίχουλα. ε δε θα σου εγκριθεί.

Σωστός !

59 λεπτά πριν, Γιαούρτι είπε

μη το λες φίλε μου.

Η πιστωτική είναι πολύ καλό εργαλείο, άσχετα αν πολλοί είναι ηλίθιοι, κάνουν κατάχρηση και μετά βρίζουν τις κακιές τράπεζες.

Τι εννοείς πολύ καλό εργαλείο ?

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Σωστός !

Τι εννοείς πολύ καλό εργαλείο ?

θεωρείς ότι είναι άχρηστη;

Στην ουσία έχεις ένα άτοκο δάνειο αν τη χρησιμοποιείς σωστά.

Μόνο και μόνο για τις δόσεις (άτοκες) αξίζει.

Εμένα μ έχει βολέψει, χώρια τις προσφορές της κάρτας, 0 συνδρομή.

Όταν ήθελα να νοικιάσω αμάξι η δουλειά μου έγινε μπαμ μπαμ ενώ φίλος (κι εγώ παλαιότερα) έπρεπε να ψάχνει κατάστημα να δεχτεί μόνο μετρητά. Τρέχα γύρευε

αν δεν είσαι καραγκιόζης, μόνο θετικά έχει η πιστωτική

  • Like 26
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Γιαούρτι είπε

θεωρείς ότι είναι άχρηστη;

Στην ουσία έχεις ένα άτοκο δάνειο αν τη χρησιμοποιείς σωστά.

Μόνο και μόνο για τις δόσεις (άτοκες) αξίζει.

Εμένα μ έχει βολέψει, χώρια τις προσφορές της κάρτας, 0 συνδρομή.

Όταν ήθελα να νοικιάσω αμάξι η δουλειά μου έγινε μπαμ μπαμ ενώ φίλος (κι εγώ παλαιότερα) έπρεπε να ψάχνει κατάστημα να δεχτεί μόνο μετρητά. Τρέχα γύρευε

αν δεν είσαι καραγκιόζης, μόνο θετικά έχει η πιστωτική

Έχει 0 συνδρομή μονο για τον 1' χρόνο η όχι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Έχει 0 συνδρομή μονο για τον 1' χρόνο η όχι ?

σχεδόν όλες έχουν 0 για τον πρώτο και μετά 0 αν φτάσεις κάποιο όριο συναλλαγών. ανάλογα την κάρτα. Εγώ να φανταστείς το έφτασα στο μισό χρόνο με χαλαρή χρήση. Δηλαδή έκανα και πολλές αγορές με μετρητά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Γιαούρτι είπε

Όταν ήθελα να νοικιάσω αμάξι η δουλειά μου έγινε μπαμ μπαμ ενώ φίλος (κι εγώ παλαιότερα) έπρεπε να ψάχνει κατάστημα να δεχτεί μόνο μετρητά. Τρέχα γύρευε

Στα υπόλοιπα που λες, συμφωνώ, εκτός από το παρακάτω:

Δηλαδή είχες πιστωτική και μπόρεσες και νοικιασες αμάξι ενώ με τη χρεωστική, ας πουμε, δε μπορούσες;

7 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Έχει 0 συνδρομή μονο για τον 1' χρόνο η όχι ?

Όχι, πέρα από αυτό που είπαν οι άλλοι για συγκεκριμένη ετήσια κίνηση, παλιότερα έτρεχαν και προγράμματα που έπαιρνες την Yes Visa! με δωρεάν συνδρομή εφ' όρου ζωής (παράδειγμα φέρνω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειχα   μεχρι   πριν   4-5  μηνες   12   συνολικα   πιστωτικες   ολες   χωρις   συνδρομη.

Οι   δυο   μαλιστα   ηταν   χρυσες   και   εχουν   ολες   απο   5.000-8,000   οριο   πλην  δυο   που  εχουν   1500.

Παρεδωσα   τις   6   γιατι   δεν  τις   χρησιμοποιουσα   και  μου   ζητηθηκαν   πισω   οι  2.

Μονο   οι   2   της   εθνικης   με  χρεωνουν   50   ευρω   συνδρομη   τα  τελευταια   16  χρονια   αλλα   πηγαινω   και  ζηταω  απαλοιφη   καθε   οκτωβριο

και  μου  τα   γυρνανε   πισω.

Μονο   κερδος   εχω   απο   τις   αγορες   μου   εκτος   τις   ευκολιες.

ΠΧ   την  black   friday    αγορασα   2  μεγαλες   τηλεορασεις   απο  γερμανο   με   επιστροφη   20%    και   κερδισα   250   ευρω!

Με   το  μπονους   δε   της   αλφα    εχω   βαλει   550   ευρω   βενζινη   συνολικα   χωρις   φπα   24%.

Οπως   σωστα   ειπωθηκε    οι  πιστωτικες   ειναι  εργαλεια   αν  χρησιμοποιουνται  σωστα.

Επεξ/σία από tigergreg
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...