Προς το περιεχόμενο

Yi cloud camera τροφοδοσια ερωτησεις


louben

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια πηρα την κατωθι καμερα.

https://www.yitechnology.com/yi-cloud-dome-camera

ειδα οτι τροφοδοσια εχει με καλωδιο usb το οποιο μπορει να μπει σε πριζα.

Επειδη  θελω να το βαλω στο ταβανι, υπαρχει η δυνατοτητα να το κανω καπως ν ατραβηξει ρευμα απο κουτι που ειναι στον τοιχο οπως πχ γινεται με τα κλιματιστικα ή θα μου μεινει στο χερι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, louben είπε

Παιδια πηρα την κατωθι καμερα.

https://www.yitechnology.com/yi-cloud-dome-camera

ειδα οτι τροφοδοσια εχει με καλωδιο usb το οποιο μπορει να μπει σε πριζα.

Επειδη  θελω να το βαλω στο ταβανι, υπαρχει η δυνατοτητα να το κανω καπως ν ατραβηξει ρευμα απο κουτι που ειναι στον τοιχο οπως πχ γινεται με τα κλιματιστικα ή θα μου μεινει στο χερι; 

Υποθέτω οτι παίρνει 5V / 2A ;
Δεν νομίζω να παίρνεις τόσο χαμηλή τάση απ'το ταβάνι, λογικά θα την κάψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, louben said:

ΚΑταλαβα.

ΚΑποια ιδεα για τροφοδοσια με την καμερα στο ταβανι (αν τη βαλω στο κομοδινο δε νομιζω να εχει νοημα)

Ανάλογο μετασχηματιστή με μεγάλο καλώδιο, ή κοίτα αν μπορεί να σου κάνει κάποιος έναν που να μειώνει την τάση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανερχομαι. Το usb plug αγγλικου τυπου που εχει μεσα ειναι 5V/1A. Βρηκα ενα usb ελληνικου τυπου  5v/1,1 A . Θα ειμαι ενταξει ή θα το καψω?

Αλλιως πάω για αντάπτορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Nα κανω κι εγω μια δυο ερωτησεις σχετικα με αυτην την καμερουλα επειδη ψηνομαι να την αγορασω.

Με ενδιαφερει basic surveilance χωρου καταστηματος. Ειναι σχετικα χαμηλο το σημειο που θελω να την βαλω περιπου στα 2μιση με 3 μετρα max απο το κυριο σημειο που θελω να παρακολουθω. Δεν με ενδιαφερει να διακρινω αν το χαρτονομισμα που πηρε καποιος ειναι 10ευρω ή 50ευρω απο το ταμειο, με ενδιαφερει να oμως να βλεπω πως μπηκε χερι. Αν καταλαβα καλα απο διαφορα reviews, εχει καλη ευκρινεια για κατι τετοιο, σωστα?

Επισης με ενδιαφερει να μπορει να γραφει συνεχως σε ευρως 8ωρου στην καρτα μνημης και ας τα σβηνει μετα να γραψει καινουριο. Γινεται αυτο? Αν ναι, τι μεγεθος καρτας να παρω? (Προφανως τη μεγαλυτερη που μπορω ειναι η απαντηση, αλλα ποιο ειναι το minimum?)

To mic της μεταδοσης ηχου ειναι καθολου καλο? 

Αν της βαλω μακρυτερο καλωδιο απο αυτο που εχει, θα υπαρχει θεμα?

Δεν θελω να επενδυσω σε κατι ακριβο, οποτε η συγκεκριμενη μαλλον μου κανει απ΄οτι ειδα απο βιντεακια και φαινεται να εχει πολυ ευκολο user interface η εφαρμογη της και ομολογω πως αυτο το εβαλα στα συν της γιατι δεν ψηνομαι καθολου να ασχοληθω με οκτακοσιες ρυθμισεις ή να μπλεκω με αναξιοπιστες εφαρμογες, οποτε ηθελα κατι εντελως plug 'n play, που φαινεται να ειναι η συγκεκριμενη. Επισης δεν θελω να κοιτα σταθερα ταμειο, αλλα να μπορω να την περιστρεφω στο χωρο του καταστηματος (γι'αυτο δεν κοιταω για σταθερη καμερα).

 Αξιζει με βαση τα παραπανω ή να κατευθυνθω αλλου?

Ευχαριστω :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥμπληρωματικα με τα προηγουμενα μια ερωτηση και απο εμενα. Οταν την ειχα παρειειχα διαβασει καπου οτι για μια εβδομαδα και εφοσον ειναι συνδεδεμενη στο cloud γινεται εγγραφη στο σερβερ της εταιρειας οποτε σε περιπτωση προβληματος ανατρεχεις εκει και βλεπεις.Τελικα διαπιστωσα οτι αυτη ειναι η premium επιλογη του πακετου. ΚΑνω λαθος? Τι τελικα ισχυει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω ηδη σκεφτει.

Απλα σε περιπτωση που ο εισβολεας την ξηλωσει και την παρει δε θα εχω οπτικο υλικο.

Καπου ειχα διαβασει οτι για μια εβδομαδα η εταιρια κρατα αρχειο απλα δεν ξερω αν προκειται για standard η premium feature(επι πληρωμη ή δωρεαν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
31 λεπτά πριν, JohnHacked είπε

Βάλε μια κάρτα 32άρα SD και μπορείς να βλέπεις απο εκεί.

Ετσι έχω κάνει.

Στην καρτα γραφει συνεχεια παρεμπιπτόντως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, JohnHacked είπε

Γράφει μόνο όταν εντοπίσει κάποιον. Είναι και λίγο σπαστικό γιατι και κουνούπι να περάσει το γράφει 😋

Όταν εντοπίσει κίνηση είναι άμεση η ενημέρωση από την εφαρμογή ή υπάρχει σχετική καθυστέρηση ;  Επίσης η live παρακολούθηση λειτουργεί σε real time ή με καθυστέρηση ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...