Προς το περιεχόμενο

Σκούπα ρομπότ


udroxoos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

56 λεπτά πριν, GeorgeGK είπε

Καλησπέρα,

επειδη ειμαι σε φάση αναζήτησης και μαλλον θα πάω για την roborock s55 απλά επειδη κοστίζει 350+ θα ηθελα να ρωτήσω καποια πράγματα πριν την αγοράσω. 

Η σκουπα αλλάζει δωματια απο μονη της? Γιατι με ενδιαφερει να την χρησιμοποιώ ενω θα λείπω για δουλειά και οχι οταν θα ειμαι στο σπιτι ώστε να ειμαι απο πίσω να της αλλάζω δωματιο οταν τελιώσει με τον ενα χωρο.

Επισης οταν λετε να ειναι ευρυχωροι οι χώροι για να λειτουργει κανονικά τι εννοειται? Σε ενα μικρο σχετικά σαλονι οπου ο καναπες καταλαμβανει το μεγαλυτερο μερος του χωρου μαζι με το τραπεζακι και το επιπλο της τηλεορασης θα εχει πρόβλημα ας πουμε?

Δεν με ενδιαφερει σφουγγαρισμα ουτε εχω χαλιά, με ενδιαφερει κυριώς να αλλάζει δωματια δηλαδη σαλονι, κουζινα, υπνοδωματιο απο μονη της και να ειμαι σιγουρος οτι δεν θα κολλαει λόγω επιπλων μιας και το σπιτι ειναι μικρό.

Ευχαριστώ

Μια χαρά αλλάζει χώρους .Πρέπει απλά να έχεις μαζέψει κάποια πράγματα πριν αρχίσει να σκουπίζει όπως πχ κορδόνια,καλώδια κλπ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Greek_Super_Saiyan είπε

Καλησπέρα παιδιά. Έχω σκυλάκι σπίτι και βγάζει τρίχα! Πάω σε Roborock s50 ή s55; 

To ίδιο πράγμα είναι, το χρώμα αλλάζει.....

Μήπως εννοείς την s6??

Επεξ/σία από Pr3D@t0R
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδώ και δυο μέρες η roborock s50 αρνείται πεισματικά να συνδεθεί με το δίκτυο, με αποτέλεσμα να μην την βλέπω στην εφαρμογή και να χάνω τις μισές δυνατότητες της.
Ενώ λειτουργούσε κανονικά από την πρώτη φορά που την σύνδεσα ξαφνικά το έκανε.
Έχω δοκιμάσει 100 φορές wifi reset. Την βρίσκω στην εφαρμογή της βάζω το wifi κτλ κάνει τα 2 πρώτα βήματα που επικοινωνεί με το κινητό και σκαλώνει στο βήμα που επικοινωνεί με το δίκτυο.

Έχει κανείς κάποιο αντίστοιχο πρόβλημα?

Η το έχει αντιμετωπίσει κάνεις και έχει καμία λύση?

Επεξ/σία από panosvlass
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πάντως πως η s6 κάνει σφουγγάρισμα χωρίς να πρέπει να αλλάξεις τον μηχανισμό πρώτα δλδ να βγάλεις την σκούπα.οποτε τα κάνει και τα δύο "ταυτόχρονα".είναι και αυτή μια διαφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/11/2019 στις 1:27 ΜΜ, panosvlass είπε

Εδώ και δυο μέρες η roborock s50 αρνείται πεισματικά να συνδεθεί με το δίκτυο, με αποτέλεσμα να μην την βλέπω στην εφαρμογή και να χάνω τις μισές δυνατότητες της.
Ενώ λειτουργούσε κανονικά από την πρώτη φορά που την σύνδεσα ξαφνικά το έκανε.
Έχω δοκιμάσει 100 φορές wifi reset. Την βρίσκω στην εφαρμογή της βάζω το wifi κτλ κάνει τα 2 πρώτα βήματα που επικοινωνεί με το κινητό και σκαλώνει στο βήμα που επικοινωνεί με το δίκτυο.

Έχει κανείς κάποιο αντίστοιχο πρόβλημα?

Η το έχει αντιμετωπίσει κάνεις και έχει καμία λύση?

Απανταω στο δικό μου μύνημα μιας και βρέθηκε η λύση.
Να πω οτι τελικά ήταν θέμα του bridge ρουτερ που έχω βάλει στον όροφο που κινείται η σκούπα.
Δεν ήταν εξαρχής σωστά ρυθμισμένο και σκάλωσε με την σκούπα. Με σωστή ρύθμιση του bridge mode η σκούπα συνδέθηκε κανονικά.
Η λύση την έδωσε όταν την δοκιμασα σε άλλο ρουτερ και συνδέθηκε οπότε και υποψιααστηκα το πρόβλημα.

 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panosvlass είπε

Απανταω στο δικό μου μύνημα μιας και βρέθηκε η λύση.
Να πω οτι τελικά ήταν θέμα του bridge ρουτερ που έχω βάλει στον όροφο που κινείται η σκούπα.
Δεν ήταν εξαρχής σωστά ρυθμισμένο και σκάλωσε με την σκούπα. Με σωστή ρύθμιση του bridge mode η σκούπα συνδέθηκε κανονικά.
Η λύση την έδωσε όταν την δοκιμασα σε άλλο ρουτερ και συνδέθηκε οπότε και υποψιααστηκα το πρόβλημα.

Μπράβο που όταν βρήκες τη λύση την μοιράστηκες μαζί μας.

Δεν είναι τόσο συνηθισμένο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...