Προς το περιεχόμενο

Μηνυμα εκτακτης αναγκης


auron10000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 λεπτά πριν, apostolosl είπε

Ακριβώς :

Σαφώς και υπάρχουν ευθύνες και σαφώς κάποιοι δεν έκαναν καλά την δουλειά τους ή μάλλον δεν την έκαναν και καθόλου παρόλο που εμείς τους πληρώνουμε για να την κάνουν..

Εγώ θα μιλήσω για την πυροσβεστική. αναρωτιέμαι για ποιο λόγο υπάρχει το συγκεκριμένο επάγγελμα και τι προσφέρει ;; αν δεν προσφέρει κάτι σε αυτές τις περιπτώσεις για ποιο λόγο να υπάρχει ; να μην τους πληρώνει ο ελληνικός λαός (τουλάχιστον όλο το χρόνο -> ναι χρειάζονται γιατί είναι δημόσιοι υπάλληλοι ...

και απορίας άξιον σε μια τέτοια καταστροφή : 100 νεκροί πολίτες , 0 έστω κάποιος τραυματίας πυροσβέστης. Περίεργο.

Dude, επειδή είχαν μαζευτεί κάπου (γενικά μιλαω) ένα τσούρμο άχρηστοι και έχασαν την μπάλα την κρισημη στιγμή, δεν σημαίνει ότι η υπηρεσία δεν επρεπε να υπάρχει. Μάλλον το ρωτας επειδή δεν εχει τύχει να τη χρειαστείς ποτε την πυροσβεστική. 

Ας αφήσουμε πυροσβέστες κλπ να «κάθονται» όλο το χρόνο (οπως λένε καποιοι αν και δεν ισχύει), στην κατάσταση ανάγκης αυτοί θα μπουν στη φωτιά. Αυτοί θα σε απεγκλωβίσουν, αυτοί θα σε ψάξουν, αυτοί θα σου παρέχουν τις πρώτες βοήθειες οταν χρειαστεί.

Επισης, το αν κάνει καλά την δουλειά της η οποία υπηρεσία που μας προσέχει, δεν αποδεικνύεται απο το αν εχει θύματα η ίδια αλλά απο το αν σώζει ζωές. Τι άλμα λογικής είναι πάλι αυτό; Καταλαβαίνω πως το εννοείς αλλά δεν ισχύει σαν σκεπτικο. 

(Σου απάντησα σοβαρά αν και διαβαζοντας την τελευταία πρόταση μάλλον πειστικα ότι τρολλαρεις απο την παραλια που βρίσκεσαι κ δεν γράφεις σοβαρά. )

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Να καταργήσουμε την πυροσβεστική λέει ο άλλος...........(!!!!!!!!!)

εμείς θα χρεωθούμε τα μηνύματα με φόρους

 

Πραγματικά έχετε βαλθεί να τρελάνετε κόσμο μερικοί και καλό είναι να μην κάνετε και παιδιά και διαιωνιστεί το είδος σας.

Ας κλειδωθεί το thread δηλαδή, εδώ κλειδώνετε τα πάντα μετά από 10 σελίδες, ας γίνει και εδώ το συντομότερο.

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, great είπε

Να καταργήσουμε την πυροσβεστική λέει ο άλλος...........(!!!!!!!!!)

εμείς θα χρεωθούμε τα μηνύματα με φόρους

Πραγματικά έχετε βαλθεί να τρελάνετε κόσμο μερικοί και καλό είναι να μην κάνετε και παιδιά και διαιωνιστεί το είδος σας.

Ας κλειδωθεί το thread δηλαδή, εδώ κλειδώνετε τα πάντα μετά από 10 σελίδες, ας γίνει και εδώ το συντομότερο.

αστους, κάναμε συκώτι με τις γελοιότητες κυριακατικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, great είπε

Να καταργήσουμε την πυροσβεστική λέει ο άλλος...........(!!!!!!!!!)

εμείς θα χρεωθούμε τα μηνύματα με φόρους

Πραγματικά έχετε βαλθεί να τρελάνετε κόσμο μερικοί και καλό είναι να μην κάνετε και παιδιά και διαιωνιστεί το είδος σας.

Ας κλειδωθεί το thread δηλαδή, εδώ κλειδώνετε τα πάντα μετά από 10 σελίδες, ας γίνει και εδώ το συντομότερο.

Αν εννοείς αυτό που έγραψα εγώ παραπάνω φίλε μου,  προφανώς δεν κατάλαβες την ειρωνεία.....

Εννοείται πως οφείλουμε να υπερασπιστούμε την Πυροσβεστική, που με τα μέσα που τις διαθέτουν, κάνει το καλύτερο. 

Επεξ/σία από Green Dragon
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, apostolosl είπε

Εγώ θα μιλήσω για την πυροσβεστική. αναρωτιέμαι για ποιο λόγο υπάρχει το συγκεκριμένο επάγγελμα και τι προσφέρει ;; αν δεν προσφέρει κάτι σε αυτές τις περιπτώσεις για ποιο λόγο να υπάρχει ; να μην τους πληρώνει ο ελληνικός λαός (τουλάχιστον όλο το χρόνο -> ναι χρειάζονται γιατί είναι δημόσιοι υπάλληλοι ...

 

 

φίλε μου @Green Dragon, όπως βλέπεις υπάρχουν άνθρωποι που το λένε σοβαρά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, great είπε

φίλε μου @Green Dragon, όπως βλέπεις υπάρχουν άνθρωποι που το λένε σοβαρά

Δυστυχώς υπάρχουν. Το παρήγορο είναι ότι αποτελούν ελάχιστη μειοψηφία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από όλα αυτά που διάβασα έχω να πω ότι για όλα τη λύση το ινσομνια θα δώσει ποια πυροσβεστική ποια αστυνομία εδώ κατευθείαν ότι θέλετε να μάθετε πρακτορείο ειδήσεων ινσομνια. Από εκεί και πέρα άμα έρθει κάποιος τυφώνας δε χρειάζεται προειδοποίηση να πέσει να σας πλακώσει να υσηχασουμε από εσάς που θέλετε να μπλοκάρετε το 112

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κανενας δε θα σωνοταν στο Ματι αν λειτουργουσε το 112.Οσοι το υποστηριζουν ας ψαχτουν περισσοτερο...

Για να λειτουργησει κατι πρεπει να υπαρχει σωστος συντονισμος,εκεινη τη μερα (για διαφορους λογους) δε λειτουργησε τιποτα.

Εγιναν απανωτα λαθη.

Επεξ/σία από kokoviosR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, kokoviosR είπε

Κανενας δε θα σωνοταν στο Ματι αν λειτουργουσε το 112.Οσοι το υποστηριζουν ας ψαχτουν περισσοτερο...

Για να λειτουργησει κατι πρεπει να υπαρχει σωστος συντονισμος,εκεινη τη μερα (για διαφορους λογους) δε λειτουργησε τιποτα.

Εγιναν απανωτα λαθη.

είναι κάτι που δεν το ξέρουμε. Μπορεί να είχαν πεθάνει +20 μπορεί να είχαν σωθεί 40. Το οτι δεν λειτούργησε τίποτα είναι γεγονός, ΤΙΠΟΤΑ όμως, αφάνεια πλήρης.

Αλλά μην καταδικάζουμε το 112 και το τι μπορεί να προσφέρει ένα alert

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/8/2019 στις 7:27 ΜΜ, Nick77 είπε

Λες και άμα γίνεται φυσική καταστροφή στην περιοχή μου, περιμένω να δω το sms για να το καταλάβω...

Είμαι ηλίθιος νεοέλληνας, αλλά όχι και τόσο...

Ό,τι κάνει η Ε.Ε. δεν σημαίνει ότι πρέπει να το υϊοθετούμε άκριτα.

Μάλλον δεν έχεις ακούσει, διαβάσει καταλάβει τι είχε γίνει στο Μάτι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πω πω.. οντως?? 

εμενα με πηρε τηλ ο πατερας μου το σαββατο και μου λεγε οτι το κινητο κανει εναν παραξενο ηχο.. και εγω απο το τηλεφωνο προσπαθουσα να καταλαβω τι σκ@τα ειναι.. τελικα του ειπα οτι ειναι το αραδιοφωνο ή οτι εχει βαλει κανα video απο πισω και παιζει.. που να ξερω για αυτη την υπηρεσια.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, zx-spectrum είπε

Καλή η υπηρεσία αλλα ο λογαριασμός θα έρθει φουσκωμένος μετα στο ....κράτος (εμάς) και θα λέμε μα γιατί είναι στα ύψη οι φόροι πάλι !!!

Ειναι δωρεαν δεν χρεωνεται κανενας. ουτε εσυ ουτε το κρατος.

 

Παιδια μπηκα να διαβασω εδω και αξιοθρηνητα τα μηνυματα που διαβαζω. ντροπη 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...