Προς το περιεχόμενο

What's up στο εξωτερικο.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικα να πω οτι γνωριζω ηδη πως οταν εχει κανει συμβολαιο το roaming εντος ΕΕ ειναι δωρεαν (κλησεις και data μεσα στην χωρα επισκεψης αλλα και πισω στην χωρα προελευσης). Ειχα και ο ιδιος στην Γερμανια συμβολαιο αλλα και φιλοι απο Αγγλια και αλλες χωρες το εχουν επιβεβαιωση. 

Το θεμα ομως ειναι το τι γινεται οταν εχεις καρτοκινητο? Δηλαδη το what's up της Cosmote στην περιπτωση μας.

Ισχυει κι εκει το δωρεαν roaming κι αν ναι υπο ποιες προυποθεσεις ή δεν ισχυει καν. 

Πχ αν εχω 1200 MB και 400 λεπτα προς ολους απο το πακετο που ενεργοποιησα, θα τα εχω και στην χωρα που θα ταξιδεψω?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το what's up είναι πολύ περίεργο σε αυτά τα θέματα. Κάποια πακέτα ισχύουν και για χρήση στο εξωτερικό, κάποια όχι. Πρέπει να δεις τους όρους του πακέτου που ενεργοποίησες. Επίσης κάποια πακέτα που δίνουν ΜΒ & λεπτά, ισχύουν μόνο τα ΜΒ και όχι τα λεπτά στο εξωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα πακέτα που αγοράζεις ισχύουν στην ΕΕ.Τα λεπτα/ΜΒ/σμς που είναι δώρο όχι.Τα ΜΒ απο ανανέωση ή reload δεν ισχύουν,φαντάζομαι το ίδιο ισχυει και για λεπτά ομιλίας.Αν αγοράσεις πακέτο με λεπτά και ΜΒ ισχύουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω φοιτητικο πακετο!

Δηλαδη αν καταλαβαινω σωστα! Αυτα που αγοραζεις και εινια μεσα στο βασικο πακετο ισχυουν και τα υπολοιπα που παιρνεις δωρο δεν ισχυουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Vercis είπε

Δεν εχω φοιτητικο πακετο!

Δηλαδη αν καταλαβαινω σωστα! Αυτα που αγοραζεις και εινια μεσα στο βασικο πακετο ισχυουν και τα υπολοιπα που παιρνεις δωρο δεν ισχυουν?

αμα εχεις την εφαρμογη κατω απο καθε πακετο λεει με ψιλα γραμματα αν τα mb του πακετου ισχυουν για περιαγωγη στην ΕΕ η οχι. Καποια ισχυουν εξ ολοκληρου καποια μερικως και καποια καθολου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...
3 λεπτά πριν, jimmysss! είπε

Καλησπέρα . Σε χώρα εκτός ευρωπαϊκής Ένωσης (Αγγλία Ελβετία κλπ ) τι προτείνετε για να έχουμε ίντερνετ ; 

 

Να παρεις μια κάρτα σιμ απο εκεί και να βάλεις πακέτο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...
3 λεπτά πριν, nickmanak είπε

Παιδια ξερει κανεις αν τα token του whatsup λειτουργουν στο εξωτερικο με την περιαγωγή; Εχω μερικα για ιντερνετ, θα λειτουργησουν στην Ιταλία;

Τα δώρα/δωρεάν συνήθως δεν δουλευουν σε ροαμινγ.Βάλε ένα και θα δεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, nickmanak είπε

Παιδια ξερει κανεις αν τα token του whatsup λειτουργουν στο εξωτερικο με την περιαγωγή; Εχω μερικα για ιντερνετ, θα λειτουργησουν στην Ιταλία;

Δυστυχώς οχι, οτι προσφορές και δώρα παίρνεις δεν ισχύουν σε άλλες χώρες της Ε.Ε παρα μονο στην Ελλάδα.

Επεξ/σία από Petros Electron
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή πρόσφατα πήγα εξωτερικό (Ολλανδία) ανοίγοντας εκεί την εφαρμογή του What's Up μου έδειξε ακριβώς τι είχα από ομιλία, δεδομένα και SMS να κάνω χρήση όσο ήμουν σε περιαγωγή. Μου έδωσε όλα τα λεπτά ομιλίας (προς όλους, όχι προς What's up), SMS και MB (όχι τα πακέτα 10 μμ - 8 πμ) που είχα και στην Ελλάδα. Είχα βάλει και το απεριόριστο MB για ένα μήνα και με αυτό πήρα 10 GB (τα οποία τελικά μου έφτασαν μια χαρά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Ukforthemoment said:

Τα δώρα/δωρεάν συνήθως δεν δουλευουν σε ροαμινγ.Βάλε ένα και θα δεις.

Πριν απο 2 εβδομάδες είχα πάει Γαλλία. Όντως αυτό που γνώριζα ήταν πως τα δώρα και τα φοιτητικά πακέτα δεν μπορείς να τα καταναλώσεις με roaming. Όμως στο app τα έδειχνε μια χαρά προς κατανάλωση και τα χρησιμοποιούσαμε κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, nickmanak είπε

Παιδια ξερει κανεις αν τα token του whatsup λειτουργουν στο εξωτερικο με την περιαγωγή; Εχω μερικα για ιντερνετ, θα λειτουργησουν στην Ιταλία;

Λογικά έχεις την εφαρμογή στο κινητό και τα βλέπεις τα token. Αν πατήσεις πάνω τους, συνήθως κάπου εκεί δείχνει και τους όρους και προϋποθέσεις του κάθε πακέτου (ενδεχομένως να μην φαίνονται εκ πρώτης και να πρέπει να πατήσεις κάτι για να βγουν), εκεί θα δεις τι ισχύει και τι όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά, αύριο θα πάω στην Τουρκία για 5 μέρες και θα ήθελα να ξέρω αν θα μπορώ να επικοινωνώ κανονικά στο τηλέφωνο με την Ελλάδα. Αν θα μπορώ να μιλάω δηλαδή στο τηλέφωνο σαν να βρίσκομαι στην Ελλάδα, να έχω μβ κτλ χωρίς έξτρα χρεώσεις. 
(να αναφέρω ότι έχω γουατς απ φοιτητικό)

Επεξ/σία από katerinaaaaa11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...