Προς το περιεχόμενο

Κάθε πότε αλλάζετε τα μαξιλάρια σας;


maparios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας, μπορεί να φαίνετε λίγο αλλόκοτος ο τίτλος αλλα καθώς χάζευα στο feed του Google έπεσα πάνω σε αυτό :

https://www.pronews.gr/ygeia/795941_dekaexi-antikeimena-poy-den-fantazeste-oti-ehoyn-imerominia-lixis

Το οποίο ουσιαστικά λέει ότι πρέπει να αλλάζουμε το μαξιλάρι καθώς και άλλα αντικείμενα όπως πετσέτες κάθε 2 με 3 χρόνια. Η ειρωνια είναι πως έχω να αλλάξω τουλάχιστον 5 χρόνια το μαξιλάρι μου και η ποιότητα ύπνου μου συγκριτικά με το 2017 πχ έχει αλλάξει δραματικά, χωρίς να αλλάξει κάτι άλλο στο δωμάτιο μου, ούτε από καταστάσεις ούτε από αντικείμενα! Σκεφτόμουν μετά από την ανάγνωση του άρθρου να αγοράσω ένα νέο μαξιλάρι, αλλά δεν θέλω να δώσω τα μαλλιά της κεφαλής μου ούτε να πάρω κάτι άχρηστο /υποτιμημένο λόγο της αγνειας μου. Μπορεί κανείς να προτείνει κάποιο καλό μαξιλάρι σε σχετικά καλή τιμή? (20/30€)

Στην πόλη μου, καβαλα, έχουμε 2-3 καταστήματα με στρώματα κλπ αλλά θέλω να έχω μια βάση, να κάνω μια έρευνα αγοράς και όχι να πάρω κάτι στα τυφλά. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μαξιλαρι να παρεις ναι οκ, αλλα οχι επειδη διαβασες αρθρο που λεει χαζομαρες οτι οι πετσετες κρατανε 2 χρονια, τα σουτιεν επισης, και τα αθλητικα παπουτσια 1 χρονο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2-3 δεν νομίζω αλλά ανα 5-6 χρόνια άλλαξε το δεν κάνει κακό. Ένα πολύ καλό μαξιλάρι κάνει 50-60€, δεν νομίζω ότι είναι τραγικό το κόστος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, leonidas_fs είπε

2-3 δεν νομίζω αλλά ανα 5-6 χρόνια άλλαξε το δεν κάνει κακό. Ένα πολύ καλό μαξιλάρι κάνει 50-60€, δεν νομίζω ότι είναι τραγικό το κόστος!

35€ κανει οχι 50-60

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

Όσον αφορά τις παντόφλες, με καθημερινή χρήση, θα αντέξουν 6 μήνες. Οι ειδικοί υποστηρίζουν πως μετά πρέπει να αλλάζονται.

Τρομερό το άρθρο που linkαρες. Έχει και την άποψη ειδικών παντοφλολόγων. Επιστημονικά πράγματα, 6 μήνες. Εμένα που οι παντόφλες μου βγάζουν >3 χρόνια πάει να πει οτι έχω παντόφλες zombies; Zombόφλες.

Σταμάτα να διαβάζεις τρομολαγνικά μπουρδοsites και άκου το σώμα σου. Θέλει καινούριο μαξιλάρι; Αυτό ξέρει.

Επεξ/σία από helicoid
  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 ώρα πριν, helicoid είπε

Τρομερό το άρθρο που linkαρες. Έχει και την άποψη ειδικών παντοφλολόγων. Επιστημονικά πράγματα, 6 μήνες. Εμένα που οι παντόφλες μου βγάζουν >3 χρόνια πάει να πει οτι έχω παντόφλες zombies; Zombόφλες.

Σταμάτα να διαβάζεις τρομολαγνικά μπουρδοsites και άκου το σώμα σου. Θέλει καινούριο μαξιλάρι; Αυτό ξέρει.

Εχω και 30 -40 χρονων  πρεπει να ειναι κληρονομια κειμηλιο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Εχω και 30 -40 χρονων  πρεπει να ειναι κληρονομια κειμηλιο :P

Να τις δωρίσεις στο εθνικό αρχαιολογικό μουσείο τώρα που θα το αναβαθμίσει ο Κούλης με έξτρα πτέρυγες και θα θέλουν νέα εκθέματα. Μουμιόφλες.

Επεξ/σία από helicoid
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο θα ειναι να εχει φερμουαρ, η αν δεν εχει να του βαλεις μια θηκη με φερμουαρ, να πλενεται που και που (μια φορα την πενταετια :D)

13 ώρες πριν, maparios είπε

Η ειρωνια είναι πως έχω να αλλάξω τουλάχιστον 5 χρόνια το μαξιλάρι μου και η ποιότητα ύπνου μου συγκριτικά με το 2017 πχ έχει αλλάξει δραματικά, χωρίς να αλλάξει κάτι άλλο στο δωμάτιο μου,

 

Εννοεις οτι το αφρολεξ μεσα τα εφτυσε  και το μαξιλαρι μοιαζει σαν πατημενη μπουγατσα ? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...