Προς το περιεχόμενο

Κάθε πότε αλλάζετε τα μαξιλάρια σας;


maparios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

νομίζω ότι είναι πολύ υπερβολικό το άρθρο.

Αλλαγή παπουτσιών κάθε χρόνο;

Οι πετσέτες με πλύσιμο σε υψηλή θερμοκρασία δεν έχουν πρόβλημα. Σίγουρα βέβαια χάνουν την υφή τους και γίνονται σκληρές αλλά δεν χρειάζονται και τόσο συχνή αλλαγή.

Το μαξιλάρι επίσης έχει κάλυμμα, οπότε μπορεί να πλυθεί ή στην χειρότερη να αλλαχθεί.

Για το αλεύρι, το σαπούνι κλπ προφανώς και δεν αντέχουν χρόνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, bluesattack said:

Εννοεις οτι το αφρολεξ μεσα τα εφτυσε  και το μαξιλαρι μοιαζει σαν πατημενη μπουγατσα ? :P

Ένα τέτοιο είναι το αγαπημένο μου! Το κεφάλι πιάνει πάτο αλλά τα «δυο μαλακά πλαϊνά» αγκαλιάζουν τη μούρη... 😈

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, TriLoBiTe είπε

+1, κοιμάμαι ακόμη και σε βάζο πάνω!

Μόνο χωρίς καθόλου μαξιλάρι δεν μπορώ. Προτιμώ να διπλώσω μια μπλούζα πχ στη χειρότερη που δεν υπάρχει τίποτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μαξιλάρια τα γεμίζεις με διάφορα μέσα, κάποιοι προτιμούν το comforel πχ που έχει και αντοχή..  Εγώ θα το αλλάξω εφόσον δω ότι το υλικό απο μέσα που έχει δεν είναι όπως το θέλω στον ύπνο μου.. Ένα καλό μαξιλάρι έχει 35€-50€ και όχι δεν χρειάζετα κάθε 2-3 χρόνια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω ενα αρχαιο μαξιλάρι (30+) που μέσα έχει πούπουλα το μονο που κανω ειναι ανα καποιο καιρω να βρίσκω αλλα να το γεμιζω

οχι τπτ αλλο αλλα δεν μπορω σε αλλοι να κοιμηθω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, zio10 said:

Δεν ασχολούμαι καν. Μπορεί να κοιμηθώ σε μαξιλάρι ύπνου, καναπέ, διακοσμητικό, οτιδήποτε.

γάμησετα, οι κοριοί θα κάναν πάρτυ με τέτοιο κάτοικο στο σπίτι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορώ να κοιμηθώ και πάνω σε παπούτσια για μαξιλαρι και έχω το μαξιλάρι μου 10 χρόνια... Παρ'ολα αυτα είχα κοιμηθεί κάποτε σε ενα ξενοδοχείο σε ενα μαξιλάρι cocomat, "Μορφέας" λεγόταν αν δεν κάνω λάθος.. λοιπόν το μαξιλάρι έκανε έρωτα σε οποιοδήποτε άλλο μαξιλάρι έχω ακουμπήσει! Αν είχε 10 ευρώ θα το αγόραζα.

 

Επεξ/σία από G.bar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτα τα memory foam ειναι decent? Προσωπικα κοιμάμαι συνηθως με παρα πολυ λεπτο μαξιλάρι, αλλα το θέλω οσο ειμαι ξύπνιος για να διαβαζω κλπ και εκνευρίζομαι με τα κλασικα μαξιλάρια που τα διπλοδιπλωνω. 

Απλως αναρωτιέμαι σαν αίσθηση αν είναί περιεργο. Συνηθως στην 5ετια τα αλλαζω, με τις πετσετες δεν εχω θεμα, τις παροπλιζω οταν βρω αλλη που να μου αρέσει περισσοτερο. Αλλα και μαλακη να μην ειναι δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/8/2019 στις 11:20 ΜΜ, leonidas_fs είπε

2-3 δεν νομίζω αλλά ανα 5-6 χρόνια άλλαξε το δεν κάνει κακό. Ένα πολύ καλό μαξιλάρι κάνει 50-60€, δεν νομίζω ότι είναι τραγικό το κόστος!

Ναι και μένα τζάμπα μου φαίνεται...λεφτά υπάρχουν.

5 ώρες πριν, TriLoBiTe είπε

+1, κοιμάμαι ακόμη και σε βάζο πάνω!

Ποιος είσαι ρε φίλε ο Μαγκαιβερ είσαι;

17 λεπτά πριν, csontheline είπε

Κοίτα στο ΙΚΕΑ. Προσωπικά χρησιμοποιούμε αυτό αλλά βλέπω και άλλα ωραία που φέρανε.

Απαγορεύονται οι διαφημίσεις...πάρε μια επίπληξη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 λεπτά πριν, Guitar6 είπε

ότι είναι τραγικό το κόστος!

Ναι και μένα τζάμπα μου φαίνεται...λεφτά υπάρχουν.

 

Αν δώσεις 50 ευρω και το αλλαξεις σε 5 χρονια, ειναι 10 ευρω τον χρονο. Αμα το διαιρέσεις και με τους 12 μήνες, σου βγαινει λιγότερο απο ενα πακέτο τσιχλες τον μήνα :lol: Ε δεν το ορίζεις και σαν πολυτελεια ξερωγω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...