Προς το περιεχόμενο

Η Samsung ανακοίνωσε επίσημα τον αισθητήρα ISOCELL Bright HMX 108MP για κάμερες κινητών


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

9 ώρες πριν, ktlk21 είπε

Και ακόμα να φτάσουν το 808..... next please... 

κάνεις πλάκα έτσι?

αυτή είναι με nokia 808 2,7 δευτερόλεπτα έκθεση... μιλάμε για πολλά χρόνια πίσω... δεν έχεις δει gcam φίλε.. 

2.7sec. exposure, Nokia Pureview 808

 

18 ώρες πριν, Νυσταγμένος είπε

Κι αυτό σημαίνει ότι θα συγκρίνουμε slr με κινητά? Έλα να συγκρίνουμε fiat με Mustang να δούμε τι θα βγει.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Ablaoublas_542 είπε

εκτος απο το οτι τελικα δεν τραβαει καλες αλλα μετριες φωτογραφιες, το νημα ειναι για αισθητηρα. Τι ηθελες να πουμε, ποσο πιανει antutu? 

Το θέμα είναι ότι βγάζουν ικανοποιητικές φωτογραφίες για την πλειοψηφία του κόσμου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να... ονειρευτώ αυτόν τον αισθητήρα πίσω από έναν f/1.5 φακό της Samsung, που θα είναι στο όριο του diffraction.

Που θα είναι κοντά σε f/5.6 σε όρους full frame καμερών.

Επίσης δεν μπορώ να φανταστώ τί θα γινόταν αν η Samsung δεν εγκατέλειπε τους μεγάλους αισθητήρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε μια σύγκριση σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού και σε σκοτάδι 

Στις 12/8/2019 στις 9:48 ΜΜ, Voodooman είπε

Το τελευταίο ποστ...

Κανε μια σύγκριση σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού και σε σκοτάδι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Drunkard είπε

Κανε μια σύγκριση σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού και σε σκοτάδι 

Κανε μια σύγκριση σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού και σε σκοτάδι 

Αυτές οι φωτό είναι σε συνθήκες σχετικά χαμηλού φωτισμού, εσωτερικό σπιτιού, απόγευμα,χωρίς αναμμένα φώτα. Για εμένα το πιο σημαντικό στις φωτό από κινητό είναι η λεπτομέρεια σε τέτοιες μέτρια φωτισμένες συνθήκες. Σήμερα όλα τα κινητά κάνουν εξαιρετική δουλειά στις φωτό σε εξωτερικούς χώρους. Και επίσης όλα κάνουν μια χαρά δουλειά για δημοσίευση φωτό σε social media. Τα δύσκολα αρχίζουν όταν το φως αρχίζει να λείπει.

To software της Samsung είναι που έχει το πρόβλημα, το S10 βγάζει αντίστοιχες φωτό με το G4, όταν χρησιμοποιώ Gcam και στο S10. Και δεν είμαι σίγουρος, αλλά νομίζω ότι το G4 ήδη είχε εξαιρετικά καλό αισθητήρα και σύστημα φακών για την εποχή του. Για εμένα πάντως, τον τελικό καταναλωτή, το ότι ένα τηλέφωνο 4 ετών βγάζει αντίστοιχες φωτό με μία ναυαρχίδα των €900 του 2019 σε πολλές περιπτώσεις, δεν παύει να χτυπάει άσχημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...