Προς το περιεχόμενο

αρχαριος ψαχνει φωτογραφικη


HOTMALE007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έλα Γιώργη 

Ψάχνω φωτογραφική στην τιμή των 300-500 ευρώ. Δεν έχω ξαναδουλεψει με φωτογραφική μηχανή άλλα μου αρέσει πολύ να βγάζω φωτογραφίες με το κινητό μου

Η χρήση που θέλω να της κάνω είναι πορτρετα , νυχτερινή λήψη και γενικά street art  φωτογραφίες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, HOTMALE007 είπε

Έλα Γιώργη 

Ψάχνω φωτογραφική στην τιμή των 300-500 ευρώ. Δεν έχω ξαναδουλεψει με φωτογραφική μηχανή άλλα μου αρέσει πολύ να βγάζω φωτογραφίες με το κινητό μου

Η χρήση που θέλω να της κάνω είναι πορτρετα , νυχτερινή λήψη και γενικά street art  φωτογραφίες 

     Καλησπέρα σας , σύμφωνα με την περιγραφή που θέσατε , κάτι σε λίγο απ' όλα , χρειάζεστε φαινομενικά κάτι που να αλλάζονται οι φακοί , άλλος για πορτραίτο , άλλος με κάμποσο διάφραγμα για νυχτερινή λήψη , όσο για το street ζήτημα θα πέσει πολύ νερό στο αυλάκι .

   Με βάση τα παραπάνω , αν τα κατανόησα , πάτε για μια DSLR με σχετικό όγκο αλλά κάποιες άλλες δυνατότητες στα σημεία , όπως γκάμα φακών , καλό autofocus αισθητήρα η μια mirrorless , περισσότερο διακριτική , με λιγότερο βάρος , μικρότερο όγκο κλπ .

   Ας σταματήσω εδώ , ώστε να έχετε τον απαιτούμενο χρόνο να διευκρινισετε περισσότερο την σκέψη σας , όσο για το διαθέσιμο ποσό και στις δύο περιπτώσεις είναι σχετικά αρκετό .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.skroutz.gr/s/18860790/Canon-EOS-2000D-Kit-EF-S-18-55mm-IS-II-50mm-STM.html

Και για ακόμα μικρότερο μέγεθος:

https://www.skroutz.gr/s/12331335/Canon-EOS-200D-Kit-18-55-IS-STM.html

Αν έχεις απορίες για τις προτάσεις, ρώτα εδώ.

Γιατί δεν προτείνω και Nikon; Προσωπικά προτιμώ τα χρώματα της Canon, όπως και πάρα πολλοί άλλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...