Προς το περιεχόμενο
αρχαριος ψαχνει φωτογραφικη

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έλα Γιώργη 

Ψάχνω φωτογραφική στην τιμή των 300-500 ευρώ. Δεν έχω ξαναδουλεψει με φωτογραφική μηχανή άλλα μου αρέσει πολύ να βγάζω φωτογραφίες με το κινητό μου

Η χρήση που θέλω να της κάνω είναι πορτρετα , νυχτερινή λήψη και γενικά street art  φωτογραφίες 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
2 ώρες πριν, HOTMALE007 είπε

Έλα Γιώργη 

Ψάχνω φωτογραφική στην τιμή των 300-500 ευρώ. Δεν έχω ξαναδουλεψει με φωτογραφική μηχανή άλλα μου αρέσει πολύ να βγάζω φωτογραφίες με το κινητό μου

Η χρήση που θέλω να της κάνω είναι πορτρετα , νυχτερινή λήψη και γενικά street art  φωτογραφίες 

Καλησπέρα σας , σύμφωνα με την περιγραφή που θέσατε , κάτι σε λίγο απ' όλα , χρειάζεστε φαινομενικά κάτι που να αλλάζονται οι φακοί , άλλος για πορτραίτο , άλλος με κάμποσο διάφραγμα για νυχτερινή λήψη , όσο για το street ζήτημα θα πέσει πολύ νερό στο αυλάκι .

Με βάση τα παραπάνω , αν τα κατανόησα , πάτε για μια DSLR με σχετικό όγκο αλλά κάποιες άλλες δυνατότητες στα σημεία , όπως γκάμα φακών , καλό autofocus αισθητήρα η μια mirrorless , περισσότερο διακριτική , με λιγότερο βάρος , μικρότερο όγκο κλπ .

Ας σταματήσω εδώ , ώστε να έχετε τον απαιτούμενο χρόνο να διευκρινισετε περισσότερο την σκέψη σας , όσο για το διαθέσιμο ποσό και στις δύο περιπτώσεις είναι σχετικά αρκετό .

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

https://www.skroutz.gr/s/18860790/Canon-EOS-2000D-Kit-EF-S-18-55mm-IS-II-50mm-STM.html

Και για ακόμα μικρότερο μέγεθος:

https://www.skroutz.gr/s/12331335/Canon-EOS-200D-Kit-18-55-IS-STM.html

Αν έχεις απορίες για τις προτάσεις, ρώτα εδώ.

Γιατί δεν προτείνω και Nikon; Προσωπικά προτιμώ τα χρώματα της Canon, όπως και πάρα πολλοί άλλοι.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.